Колики или...

  • 1 064
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте! Имаме бебенце на почти 3 месеца, и от първата седмица са ни почнали коликите. Обаче чета, че при всяко дете все нещо помага. И пробвахме ВСИЧКО - капки, топло на коремчето, бял шум,масажи, гушкане,разнасяне.И слинг пробвахме - още повече рев.Иде ми да се гръмна!Та, въпроса ми е, дали е нормално от абсолютно нищо да не се успокоява или е някакъв друг проблем?Да допълня, че сме на АМ Хип.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
При големия ми син нищо не помогна,докато не ги израсна на 5 месеца.И той беше на АМ.Единственото,което малко го облекчаваше беше вода от копърено семе(давах го вместо вода).Успех.

# 2
  • Мнения: 130
А да, и чайове пробвахме, забравих да добавя. Още по - зле! Горчаха му и ревеше от тях.

# 3
  • Мнения: 57
Нормално е. И при нас нищо не помогна. Пробвахме всичко . Минават само с времето. При всяко бебе продължават различно дълго. Търпение! И това ще мине!

# 4
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Какви капки пробвахте?

# 5
  • Мнения: 296
Говорили ли сте с педиатъра? Възможен е тих рефлукс, но това е нещо, за което само съм чела, трябва да се обсъди гастроентеролог. А може да са просто силни колики. Пак, само съм чела, но на доста бебета им помага Боуен терапията.

# 6
  • Мнения: 10 681
А изследвания някакви правили ли сте? Моята дъщеря имаше ужасни колики, нищо не помагаше, ни капки, ни чайове. Беше рев ден и нощ, бяхме полудели. Педиатърката ни прати на излседване на акото и се оказа, че си носи вътреболнична инфекция. Някаква бактерия, дето прави коликите още по-страшни и болезнени. Общо взето ни изписа поредните нови капки, пробиотик и с времето бактерията изчезна и се поуспокои. След 3тия месец коликите изчезнаха като с магическаа пръчка, но до тогава.. Съчувствам ви искрено..

П.С. на приятелско бебе коликитр минаха след Боуен терапия. Пак като с магическа пръчка.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да не е от шишето?
Да се нагълтва с въздух, примерно, докато се храни.
Или да му е гъсто и да го запича...

# 8
  • Мнения: 130
Какви капки пробвахте?
Първо Инфакол от Англия, после Колийф, Лефакс (с него още 1вият ден беше кошмар, защото много го запече ), сега сме само на Био Гайа.
Говорили ли сте с педиатъра? Възможен е тих рефлукс, но това е нещо, за което само съм чела, трябва да се обсъди гастроентеролог. А може да са просто силни колики. Пак, само съм чела, но на доста бебета им помага Боуен терапията.
Говорили сме с педиатри и тук, и в Англия.Проблем не са установили. Рефлукс няма.
А изследвания някакви правили ли сте? Моята дъщеря имаше ужасни колики, нищо не помагаше, ни капки, ни чайове. Беше рев ден и нощ, бяхме полудели. Педиатърката ни прати на излседване на акото и се оказа, че си носи вътреболнична инфекция. Някаква бактерия, дето прави коликите още по-страшни и болезнени. Общо взето ни изписа поредните нови капки, пробиотик и с времето бактерията изчезна и се поуспокои. След 3тия месец коликите изчезнаха като с магическаа пръчка, но до тогава.. Съчувствам ви искрено..

П.С. на приятелско бебе коликитр минаха след Боуен терапия. Пак като с магическа пръчка.
Благодаря, не са ни препоръчал никакви изследния, ще разпитам и ще направим, за мен някъде там е проблема. И за терапията ще прочета повече.
Да не е от шишето?
Да се нагълтва с въздух, примерно, докато се храни.
Или да му е гъсто и да го запича...
На Филипс Авент против колики сме. А за гъстотата, затова първо пробвахме с Аптамил, но му дойде много тежък и гъст, личеше си, и за това минахме на Хип.

# 9
  • Мнения: 442
Моето бебче е на почти 4 месеца. Започнах да давам Омнибиотик Панда и не знам от него или си ги израстна, но колики вече няма. Иначе бяхме опитали какви ли не капки.

# 10
  • Мнения: 10 514
Интересно е че не кърмиш - принципно кърмените бебета имат колики, понеже състава на кърмата зависи от храненето на майката. Като гледам сте изпробвали всички възможни методи. Като почнете да захранвате ще се успокоят нещата. Здрави нерви до тогава (няколко месеца още). Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 250
Моят син плачеше денонощно първите 2 месеца,всички казваха ,че са колики. Пробвали сме почти всички капки,които се продават по аптеките,  поне10 вида чай,бял шум,колан с костилки против колики и нищо не помагаше,той просто пищеше до посиняване.
 След много ходене по лекари се установи, че е с алергия към белтъка в млякото. Съвета ми е да посетите гастро и алерголог,защото може изобщо да не са колики и да се мъчите и вие и детето докато чакате да минат.

# 12
  • Мнения: 130
Здравейте! Ходихме на педиатър на частно, и тя откри, че сме с първи симптоми на рахит и ни увеличи вит Д по схема:10  дни по 4 капки, после 10 дни по 3,и после 2 до края на 1 год. Смени ни млякото на хипоалергенно.После ходихме и на гастро, но той нищо не каза. Каза само, че всичко е наред и, че са колики.Подобрение може би имаше първите дни, сега е същата работа.

Общи условия

Активация на акаунт