СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 465
  • 772
  •   1
Отговори
# 15
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
С това философстване и моят ме разбива. Няма умора да ме убеждава в правотата си. Ако половината си енергия вложеше ефективна нямаше да има цена...

Amanda, ами че моят е същият. По-голямата част от времето му минава не в отмятане на работа, в случая решаване на задачи, а във философстваме трябва ли, не трябва ли, сега ли, защо е нужно и т.н. и т.н.
По БЕЛ съм купила тестовете на Регалия. Три книжки май бяха всичко - тематични тестове, една с пълни тестове, които започват от януари и третата не помня какво беше. С тях обаче си работи на СИП-а в училище и на частните уроци и хич и не поглеждам.
Аз се грижа само за математиката, но нея я оставихме само на домашна подготовка.

# 16
  • Мнения: 8 208
Половината, една трета да вложи стига, чудеса ще направи.
Всъщност днес ме изненада. Направил е теста от Милениум и то с две-три минимални грешки. Бяхме с малкия по горите и предполагах, че като се върнем още няма да го е започнал дори. Обаче сега вече не мога да го хвана и да му покажа това, което е сбъркал. Казва "после" и ми е ясно, че така ще остане. Каквото е направил, направил, това вече е затворена страница за него и не го вълнува, ама изобщо.

# 17
  • Мнения: 3 491
Да, същата работа. И това е ужасно дразнещо-да няма желание да се обсъждат грешките. Така реално няма надграждане, а само текуща проверка.
Ние днес всички бяхме по горите, реших, че е по-добре да е навън и да се движи, а не само да мрънка. Утре уж щял да решава, ама ще видим....

# 18
  • София
  • Мнения: 7 174
Я, нова тема! Да не изчезне човек на почивка за малко. 😁
Никаква не сме я свършили дотук. Запретваме ръкави от утре. Цялото семейство сме в почивка до пети, да му мисли тийнейджърката какво я чака.

# 19
  • Мнения: 407
Весели празници на всички! Ние го караме лежерно. Вкъщи почиваме, спим до късно и след обяд решаваме по 3,4 задачи от сборника. Даже давам и на дребсънкото ( то е предучилищна и задачите са от типа 2+3). Вечер гледаме филми и така. Днес е снежно, мисля да ги изтикам навън да се позамеряме с топки. Може и снежен човек да се помъчим да направим.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
Моите не мога и с кран да ги извадя от къщи. Общо взето голям мързел пада и при нас. Наборът решава по някоя и друга задача, но само толкова. Карам го да се зачете в нещо, странична литература, не иска. Баткото, когото го чакат матури през февруари, кара по същия начин. Търкалят се по легла, дивани и цъкат по устройствата, но дори и с тях не прекаляват. Просто нищоправят, което ме вбесява.Angry Тази седмица мисля да ги засиля малко, стига им почивка.

# 21
  • Мнения: 520
И при нас цари едно мързелуване и почивка....понаписа 2-3 преразказа и решава тестове по БЕЛ, но за математиката не му идва желанието....
Весело посрещане на Новата година и дано ни донесе здраве и много положителни емоции към лятото...

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 202
Весело посрещане на 2020 година! Нека първата година на новото десетилетие донесе късмет на децата и да бъде това, което трябва да бъде!

# 23
# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Честита Нова 2020 година! На първо място нека бъде много здрава! И да донесе на седмокласниците ни успех и сбъднати желания след положения труд!

# 25
  • София
  • Мнения: 9 097
Честита нова година! Да е спорна и успешна. Да са ни здрави децата и да влязат в желаните училища.

# 26
  • Мнения: 6 581
Честита да е 2020 година!
Здраве  и късмет да има в изобилие!

# 27
  • Мнения: 54
Честита Нова Година! Да е здрава, успешна и изпълнена със сбъднати мечти!

# 28
  • София
  • Мнения: 920
Честита Нова година! Бъдете живи и здрави, успешни и с много късмет!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 819
Честита Нова година на всички! Здраве и много късмет за всички деца и родители! За нас и търпение да си пожелаем!
Ние също много активно почиваме, в момента сме и на СПА. Иначе имаше малко решаване на задачи с баба му и 5 от 7 преразказа са написани, дадени от учителката в училище. Доволна съм от детето, засега виждам, че успява да държи баланс почивка/учене. Баба му ще започне да идва от следващата седмица през 1-2 седмици, за да решават допълнително задачи - сега за предстоящата класна на 15.1, а след това и за изпита. Но сега е ваканция и ще си почиваме още. 😊

Общи условия

Активация на акаунт