Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 249

  • 43 273
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 702
Здравейте

ЗлатиЦветиЛинкаКантиНадин

МомичетаБлагодаря ви за всичко споделено,мнения новини,снимки,музичка,за всичко.

                                    

                                "  Един ден ще осъзнаеш, че има причина за всеки човек, който си срещнал в живота. Някой ще те тества, друг ще те използва, трети ще те научи на нещо,
 а някой ще ти даде най-доброто от себе си.
Бъдете избор, причина, приоритет, но никога не се оставяйте да бъдете вариант."
Лиз Хърли



                      

Передача на Хабер тюрк...
#TubaBüyüküstün #BirkanSokullu #RiseofEmpiresOttoman #CemYiğitÜzümoğl

Цитат
Вед: Добрый вечер дорогие зрители, сегодня у нас особенные гости.. Актеры главных ролей международного сериала от Нетфликс #RiseofEmpiresOttoman .. Вы мне наверное все позавидуете , но я уже посмотрела все 6 эпизодов. Это реально уникальный проект, поскольку впервые на английском, зарубежной компанией снимают документальный сериал про нашу историю. Начну с дорогой Тубы Бюйюкюстюн.. Скажите вы сыграли Мару хатун, какие ощущения от съёмок в этой докудраме?
Т.Б: Это первый проект, в Турции, который снят на английском языке , такого еще не было. Первое , что я спросила у Эмре- Если сценарий написан на английском, зачем ты снимаешь это здесь? Почему не с англоязычными актёрами? Он мне, сразу сказал- Потому что это наша история. И лучше нас никто не раскроет исторических персонажей. Я хочу чтобы актеры были наши, но говорили на английском. Потому что это международный проект. Таким образом мы вошли в этот проект с самой лучшей командой, как за камерой так и с актёрской командой. Мара Хатун, сербская принцесса , о которой очень мало информации. Хотя на самом деле, она была одной из самых влиятельных фигур, в 15 веке. Познакомившись с ее биографией ближе, я восхитилась этой сильной женщиной. И настолько привязалась, что когда закончились съёмки мне стало грустно.
Вед: Мара Хатун , действительно была влиятельной женщиной, поскольку являлась второй матерью Султана Фатиха.
Т.Б: Да, Мара вышла замуж за отца Мехмеда первого, она не имела своих детей и когда маленький Мехмет попал в гарем, после смерти его матери, Мара привязалась к нему как к родному сыну и взяла под свою опеку. У них были очень доверительные отношения.
Тъй като е много дълго ,следващата част е  слагам в скрити.
Скрит текст:
Э. Ш: Скажу больше, за всю историю жизни Мехмета, образ Мары всегда всплывает перед ним, в самые трудные моменты жизни, она оказывала ему поддержку, даже на расстоянии. После завоевания Константинополя, Мара также была при дворе и исполняла важные политические, дипломатические функции. Также принимала решения в культурной и духовной жизни султаната. Между ними были удивительно близкие доверительные отношения.
Вед: Итак, Мехмет Фатих Султан.. скажу сразу не сразу узнала тебя в этой роли.. мне показалось что актер намного крупней тебя внешне.. Скажи трудно было носить эти тяжёлые доспехи?
Д.Ю : этот вопрос, можно также адресовать и Биркану, мы с ним оба испытали одни те же неудобства .. Да на самом деле,для меня было трудно. Мы реально много работали, я много тренировался.. очень много труда вложили. Большую работу сделали, каждый из нас внесли свой сердечный вклад.
Эмре: Джем не говорит, но я скажу мы настолько много работал что начинали путать время суток. Когда снимали ночью, не замечали как наступал утро и так на протяжении нескольких месяцев.
Вед: Перейдем к Джовани Джустиниани..
Б.С.: Да,как Джем говорит мы и испытали много тяжести из-за доспехов, бессонных ночей, тренировок..но, когда ты получаешь удовольствие от работы, то всего этого не замечаешь. Скажу за друзей мы все работали с большим энтузиазмом. Я очень полюбил своего героя Джовани и мне было невероятно интересно сыграть его образ.
Э.Ш: Как уже говорилось, мы путали дни и ночи. В общем время съёмок заняло 21 неделю. Мы словно погрузились в ту эпоху. Когда снимаешь в таких исторических местах, на том поле где происходила битва мы ощущали себя причастными к завоевания Константинополя.
Туба: Да точно, у меня тоже было ощущение сопричастности к той эпохе
Джем: Я тоже настолько вошёл в образ что когда посмотрел на Стамбул, сказал себе- Да, я возьму этот город. Ок ..😂 Поскольку теряется связь с реальностью. Когда много времени живёшь в другом измерении времени начинаешь привыкать когда к тебе обращаются Султан Мехмет и когда возвращаешься в реальность не сразу въезжаешь .. потом я сам себе говорю минутку.. успокойся..мы сейчас находимся в 21 веке, ты не султан, ты Джем... Это очень интересные ощущения . Ранее я не особо знал Мехмеда. И нашей задачей было не показать идеального императора, а просто человека,что своими человеческими качествами и проблемами. Я с одной стороны рад что у нас не драма не документальный фильм, у нас синтез докудрамы и я надеюсь, зрители оценят наш труд.
Б.С: Я в свою очередь тоже мало знал о Джустиниани, он был необычным наемником и по сути сыграл одну из ключевых ролей в защите Константинополя.
Вед: И с последним вопросом хотела бы обратиться к Тубе ханым...после того как вы дали жизнь Маре Хатун, какими глазами посмотрели на Стамбул?
Т.Б.: Есть такое... посмотрю на две стороны Стамбула и думаю как они это смогли?? Мара Хатун, была такой женщиной для которой желание Мехмеда было приоритетом. У нее самой не было желания покорять Константинополь. Разумеется, в то время каждый мечтал владеть этим городом. Это был сказочно богатый город, на который любой бы позарился..но для Мары во главе угла стоял Мехмед, и его желание исполнить мечту. В соответствии с этим она руководстовалась,чтобы оказать ему поддержку.
Вед: Большое спасибо, всем вам. Здоровья вашим рукам.

                    
              
Цитат
В США вчера сериал "Восход Османской империи" занимал первую строчку новых , достойных и рекомендуемых к просмотру сериалов и был в десятке самых популярных проектов. Швеция, Нидерланды, Италия, Англия., Канаде, Франции, Германии и на Ближнем Востоке..самое популярное на Нетфликс.

                        

Хубав ден ви пожелавам

# 181
  • Мнения: 4 535



Усмихнат и засмян ден желая на всички! Simple Smile
И аз като Цвети вече втора седмица нямам отърваване от вируси разни. Те ме докараха до антибиотик, но пък аз им отвръщам с "кървави " сериали  Stuck Out Tongue Closed Eyes Казвам го в множествено число, защото са два, от тези за които казвам, че не мога да си похапвам докато ги гледам Flushed
Та, изгледах четири епизода от ВОИ и цели осем от "Чудо доктор". Толкова ми харесват и двата, че в момента не мога да реша с кой да започна днешното ми сериалогледане Smirk
Но пък гледащите в You Tube са решили, че най- интересното от ВОИ е къпещата се Мара , защото малко кличе с тази сцена е набрало голям брой "бройкане" Simple Smile Ами да гледат, има защо...

# 182
  • Мнения: 41 541
Здравейте,момичета! Hug





Линка Hug,Канти Hug

Вичи Hug,Надин Hug

Благодаря за видеата и преводите!

Аз изгледах вчера след обяд три епизода!След почивка за вечеря и другите три!Хареса ми как е направен,съжалявам само за кратките сцени с Туба! Исках я повече на екран! Wink







Приятна неделя на всички! Flowers Four Leaf Clover Two Hearts

# 183
  • Мнения: 4 535


Не знам дали съм разбрала правилно, но Гуги ми "каза", че Умут успешно е изкарал войнишка служба. Сам е написал, че 18 минали дни са били незабравими. Повече няма да го мисля по въпроса с милитарито Smile

И аз приключих, ама с ВОИ. Още един исторически сериал изгледан от мен, отиде в историята. Та няколко "мъдри" мисли около този факт. Най ми хареса, че актьорите си бяха актьори на ниво и то турски. Сигурно можеше и да го снимат  в пустинята Невада с нЕкой си Мел Гибсън в главната роля, ама поне за мен нямаше да има същия ефект. С Туба не съм очаквала повече  сцени, предвид главната тема на сериала,  Беше си казано, както и показано как са се развили действията около завземането на Константинопол. Вярвам на разказвачите, че така е било. Много балансирано са показани и двете страни в тази битка, някакси без да въздигат победителите, и без да унижават победените. Религиите се смесват, без да стигат до фанатизъм.

# 184
  • Мнения: 9 969
Здравейте! Kiss


Чета сега в руските форуми, че ВОИ имал оглушителен успех по целия свят и изобщо не се учудвам, защото интереса към световни събития като завладяването на Истанбул, никога няма да утихне. Не напразно се прави поредица за световните империи. Hands Plus1



Едно приятно изказване на един от участващите историци.



Харесах много Туба в ролята на Мара и аз съжалявам, Злати, че е толкова малко времето с нейно участие, но тук става основно въпрос за завоюването на Константинопол, а не за живота на Мара Бранкович. Колкото - толкова...



Направи ми впечатление, че Мара прегърна малкия Мехмет, докосна и хвана за брадичката юношата Мехмет, но с големия вече Мехмет стоеше на разстояние и не се докосваха, Оказа се, че в мюсюлманската религия, мъж и жена, които нямат обща кръв, не могат да се докосват, дори отношенията им да са като майка и син. Дори и това бяха спазили във ВОИ.


А аз, от гледаните до тук сериали, не бях забелязала да не се докосват близки без кръвна връзка... Е, научих нещо ново. Hands Thumbsup



Що се отнася до тоалета на Туба на галата, Надин, аз изобщо не се съмнявам, че на лято модниците ще са облечени в прозрачни розови блузки и дантелени поли! Innocent
Туба има изключителен усет за модните насоки и никога не греши! Laughing Каквото и да говорят невежите...



А сега една снимка от военната!!! служба на Умут...



Между другото неговия късометражен филм „Хубавата храна убива“ жъне успех след успех. Прочетете.



Малка шега с ВОИ



Тайната вечеря... Laughing



Завършвам с едно приятно видео за ролите на Туба.
https://vk.com/video-121564141_456244351?list=8bc03dc8a0c28823cc
Бъдете здрави!
Лека нощ! Kiss


Не знам дали съм разбрала правилно, но Гуги ми "каза", че Умут успешно е изкарал войнишка служба. Сам е написал, че 18 минали дни са били незабравими. Повече няма да го мисля по въпроса с милитарито Smile

И аз приключих, ама с ВОИ. Още един исторически сериал изгледан от мен, отиде в историята. Та няколко "мъдри" мисли около този факт. Най ми хареса, че актьорите си бяха актьори на ниво и то турски. Сигурно можеше и да го снимат  в пустинята Невада с нЕкой си Мел Гибсън в главната роля, ама поне за мен нямаше да има същия ефект. С Туба не съм очаквала повече  сцени, предвид главната тема на сериала,  Беше си казано, както и показано как са се развили действията около завземането на Константинопол. Вярвам на разказвачите, че така е било. Много балансирано са показани и двете страни в тази битка, някакси без да въздигат победителите, и без да унижават победените. Религиите се смесват, без да стигат до фанатизъм.
Надин, както разбираш, новата СЪВЪРШЕНА!!! версия на този форум не ми показа твоето мнение и нямаше и да го видя, ако не се върнах да поправя сгрешена дума.
Малко сме се повторили за Умут, а и мненията ни за ВОИ горе долу съвпадат. Безсмислено е да трия. Повторенията да тежат на съвестта на админите на форума!

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 20:10 от Lina_4

# 185
  • Мнения: 41 541
Добро утро,момичета! Hug





Надин Hug,Линка Hug,благодаря за споделеното! Flowers RoseFlowers Rose





Цитат
🆕Karga 7 поделились: #RiseofEmpiresOttoman попал в топ 10🔝 которые вы должны посмотреть Нетфликс👍


От днес съм баба гледачка!Спряха внучката от градина тъй като има много болни деца!За сега сме здрави!

Приятен ден и хубава седмица! Flowers Four Leaf Clover

# 186
  • Мнения: 5 702
Здравейте
ЗлатиЛинкаНадин
Благодаря ви ,за мнения, снимки,новини,за всичко.

                     

                           "Вярвам, че за всяко нещо си има причина. Хората се променят, за да се научиш да не се привързваш. Нещата се объркват, за да можеш да ги оцениш, когато са наред. Вярваш на лъжи и се разочароваш, за да се научиш в крайна сметка да се доверяваш единствено на себе си. А хубавите неща понякога се разпадат, за да може още по-хубаво да се наредят."
Мерилин Монро

                             

 Хареса ми сериала,всичко добре е прецизирано,нещата са огледани и  за всичко е помислено.
                 
                                           

                             

Успешна нова седмица,дами

# 187
  • Мнения: 4 535
Не винаги утрото на човек е добро, но според приетото ви казвам ...Добро утро!


Трагичната вест за смъртта на Кобе Брайънт покоси хората от цял сват. И мен, като част от света и негов почитател също. Нямаше да ви пиша за това в темата, но давам пример, как едно нещастие за съжаление, ме отведе в мислите пак до...Туба. Та, с последният си туйт в живота, Коби честити третото място за реализатор в NBA на ЛеБрон Джеймс, което до момента беше негово. Вие сигурно сте забравили, но аз помня, че в характеристиката на Елиф от КПА ,  имаше посочено, че обича баскетбола и е фен на ЛеБрон.

И една мисъл на Кобе ... „Добре е да имаме хейтъри. Защото никой не мрази добрите. Всички мразят великите.“

# 188
  • Мнения: 148
Здравейте !
Нахлувам в  темата , за да споделя хубавите си емоции от сериала "Възходът  на ОИ"
 По принцип не си падам по исторически сюжети, особено пък различни от българската, руската, английските кралски  и естествено "класиките" ,Спартак, Аз Клавдий ,Клеопатра  ..и т.н но така се увлякох ,че  изгледах  и 6те епизода на един дъх вчера и то с руски субтитри . Чакам с нетърпение за второ четене с бг буквички.
Много ми хареса ,кратко стегнато, без излишности и  с емоционалното включване и на историците разказвачи.
Всички актьори бяха си вдянали ролите много сполучливо . Да си призная загледах го заради Туба макар и за кратко беше чудесна   ,въпреки че е гост актьор. Впечатлена съм и от момчето в ролята на Фатих...
Много ми беше интересна  информацията,която я поднесоха с лекота за двата месеца обсада и превземането на Константинопол. Допадна ми ,че нямаше сарайска или палаткова интрига ,а наблягаха за наличните оръжия създаването на оръжието от унгареца,за стратегията и тактиката и на двете страни .
Много може да се пише ,но не обичам писането ....
Надявам се Туба да се върне с още по-мощен проект.

# 189
  • Мнения: 9 969
Здравейте! Kiss



Надявам се болните Надин и Цвети вече да са здрави, а други да не се разболяват. Пиша това, защото не виждам днес пост на Вичи и се надявам да не е болна. Hands Pray
Добре дошла, Скарлет О“Хара! Flowers Hibiscus
Радвам се, че ти е харесал ВОИ! И особено, че харесваш Туба, Винаги си добре дошла да споделиш мнение за каквото си поискаш!



Светът прие радушно ВОИ


Не е учудващо, при толкова професионално направен филм.
Все пак има разни мнения.



Дали фактът, че така балансирано е направен филмът, показал двете противникови страни като сериозни воини, не възхваляващ едните и не принизяващ другите, да не дразни някои фанатици, които мислят себе си за най-велики. Защото доста добре е разкрит и образа на Джулиани (май така беше, забравих му името) - генуезкия наемник - смел и красив! Можем да кажем един от най-красивите мъже във филма. Не напразно феновете създадоха този колаж, с надпис



„Вие нямахте общи сцени, но изглеждате страхотно един до друг!“
Надявам се Туба да има някога за партньор този красавец  - Биркан! Simple Smile



Аз си харесах много и другия висок красавец - актьора, който игра император Константин - единствения персонаж, показан във филма, който загина за вярата си, след като можеше да се спаси!
Италианецът Тomasso Basili
За него има статия в италианския профил на Нетфликс



Мисля, че е по-важно ТОЙ да бъде партньор на Туба! Smile



А наш Умутка не изостава! На фестивала в Мексико печели награда за най-добра идея за късометражен филм! Hands Muscle



Накрая да ви пусна едно тестче за забавление!
https://fun.9999999views.com/test-kolko-kone-vizhdate-otgovort-p … N9IWC_wJ9XJysJOl4



Бъдете здрави!
Лека нощ! Kiss

# 190
  • Мнения: 5 702
Здравейте,
ЗлатиНадин
,ЛинкаБлагодаря ти, имам пост ,но не знам защо не го виждаш.
Скарлет О“Хара! Добре дошла,посещавай ни  и споделяй за много неща.


                           

                 "Животът не е нищо друго, освен усъвършенстване: усъвършенстване на собствения нрав, усъвършенстване на семейната атмосфера, за да могат хората да живеят щастливо, в любов и разбирателство".

                                 
         
                                 

                                             
Цитат
#TubaBüyüküstün #MaraHatun #OttomanRising #Netflix
Список становится все длиннее! Сериал #RiseofEmpiresOttoman находится в тренде Испании, Венгрии, Финляндии, Индонезии, Японии, Китае, Гонконге, Корее, Бразилии, Бельгии, Индии, Дании, России и Австралии на Netflix и всё ещё находится в тренде в Нидерландах и Великобритании!

                 
Цитат
Laura Luka
В коментах пишут Восстание империй: Османская заслуживает второго сезона! Там просто такой большой потенциал ... Первый сезон завершается завоеванием Мехмедом Завоевателем Константинополя. Некоторые могут чувствовать, что это было развернуто, но это вряд ли так. Есть ряд других завоеваний, которые можно было бы изучить в последующие сезоны. Как отмечает The Cinemaholic, его правление продолжалось с августа 1444 года по сентябрь 1446 года и по линии с февраля 1451 года по май 1481 года.

Elena Stasova
Laura, мне все-таки кажется, что Эмре Шахин планирует снять продолжение. Свидетельством этому служит последняя фраза в конце 6 серии, произнесенная Мехметом. Тем более, что материала для создания продолжения очень много! Будем надеяться!!!


                                                       

Добър да ви  е денят.

# 191
  • Мнения: 41 541
Добро утро! Hug Coffee





Вичи Hug,аз го виждам поста ти от вчера сутринта,след моя е!Благодаря за преводите от днес! Flowers Bouquet

Надин Hug

Скарлет О"Хара Hug,добре дошла!

Линка Hug,благодаря за обзора около ВОИ! Flowers Bouquet

Да видим ще направят ли 2-ри сезон!





Рецензия на ВОИ от турски блогер-Osman Onur Güner
https://www.webtekno.com/netflix-rise-of-empires-ottoman-inceleme-h84423.html
понеже превода е дълъг го давам с линк
https://vk.com/club143398602?w=wall-143398602_231979%2Fall

Приятен ден,момичета! HugKissing Heart

# 192
  • Мнения: 4 535
Привет, привет! Simple Smile Simple Smile
На всички желая хубав ден !  На Скарлет разрешавам да нахлува в темата  когато и както си поиска:smile:
В сложената от Линка информация за италианският актьор, изпълняващ ролята на Константин, мярнах "Марко Поло" и се върнах шест години назад. Тогава "Нетфликс" щурмуваха ТВ-то с тази историческа сага. Имаше голям интерес, за дни беше преведен и на български. Две години по-късно, му направиха втори сезон.  Показвам ви трейлър на руски, има и целите епизоди на този език в You Tube, но го има и на български ако някой реши да го гледа. Няма да съжалява, освен красивите италиански актьори, много може човек да научи покрай Марко Поло за татари, монголи, китайци  и порядките им от онова време.



Та може и нас да ни "огрее" с втори сезон на ВОИ Simple Smile



A Туба продължават да я къпят в интернет с голяма упоритост Ill Май ще задмине Елиф с татуировката  под душа по гледаемост, ама хора всякакви, вълнения всякакви...

# 193
  • Мнения: 9 969
Здравейте! Kiss



ВОИ продължава да вълнува света. Май няма страна,, която да не е публикувала статия за филма, вкл. и България. Който не е гледал може да предположи,че е поредната политико-пропагадна драма,  както впрочем очакваха и в бълг. статия, но не са познали... Не бива да се изказваш неподготвен, защото ставаш за срам, но и аз го правя понякога... Rage



В руските форуми има преведени няколко статии - от американски блогери, френски, английски и т.н. Мързи ме да ги копирам, не са много различни, ще ви пусна линкове на някои
https://vk.com/id249702570?w=wall-77413174_36783
https://vk.com/id249702570?w=wall-63875573_131874
Надяват се на втори сезон, но аз не мисля, че ще отговори на идеята, да бъде поредица за най-големите завоевания на разните империи - Константинопол определено е цветето... И сега в Турция казват - който управлява Истанбул, той управлява Турция... Laughing


Малайзия също не е останала настрана! Smirk
Едно видео от снимането на ВОИ
https://vk.com/videos249702570?z=video526077620_456239036/a12e2b712bc5a95afb

Сега малко други новини
Цитат
🆕 Международный кинофестиваль ARFF в сториз поделился видео с клипом Sayenizde, с тэгом на Тубиш: Искренняя исполнение, ценится на кинофестивале ARFF INTERNATIONAL 💫💫💫


Малкият актьор, който игра Корхан  - бебчето на Сюхан и Джесур навърши 4 годинки. Да е жив и здрав.



Това беше от мен.



Лека нощ! Kiss

# 194
  • Мнения: 4 535


Привет, привет! Simple Smile Simple Smile
Ако ви е мъчно за Туба и Киво, моля...Mask





Хубав ден желая на всички!

Общи условия

Активация на акаунт