Бебето ми падна

  • 1 627
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте, мами, обръщам се към вас защото ми в много притеснено. Имам бебче на 2 месеца и половина и на Коледа реших да го облека в подходящо екипче и да го снимам. Сложих го по корем на масата за кафе, изправих Се да взема телефона и като на забавен каданс гледам как се претъркулва по гръб и пада с главата надолу. Веднага скочих да го хвана, но от стрес нищо не помня и не знам дали съм успяла, дори не знам къде точно може да си е ударил главичката. Бебчо изпищя силно, така че предполагам се е ударил. Веднага го вдигнах и го закарах на ММ да го успокои. Той го огледа и нямаше нищо по главичката, само малко червено от дясно на челцето. Масата не е много висока - 45-50 см, бебчо беше с тънка шапчица, но падна на плочки. Следях го за загуба на съзнание, повръщане и поспаливост, но нямаше. Това, което ме притеснява обаче е, че от тогава се събужда с плач, което не е типично за него и не ми се усмихва толкова колкото преди. Снощи през нощта се събуди със страшен писък и го заведох в спешното. Казаха, че не било голяма височина и минало много време. Обясниха писъка с колики... единственото, което направиха е да го преслушат и опипат фонтанелата... Днес забелязвам, че е по-сънлив от обичайното. Почти цял ден спи на гърда и да има няма 2-3 часа да е бил буден.
Според вас трябва ли да го закарам пак в спешното и да искам скенер? И без това не чувствам най-ужасната майка на света, не искам и заради излишна параноя да го облъчват, но и ме е страх да няма някаква мозъчна травма от това падане. Направо ужас...

# 1
  • Мнения: 3 341
Аз бих искала мнение на педиатър.
Синът ми също е падал, но беше много по-голям.

# 2
  • Мнения: 215
В спешното го прегледа педиатърка, но не знам дали това е достатъчен преглед.

# 3
  • Мнения: 3 341
Заведете го другаде, щом се тревожите.

# 4
  • Мнения: 948
Щом има промяна в поведението - заведе го.

# 5
  • Мнения: 439
Може би се буди с плач от уплаха, може би сънува преживяното, но най добре потърсете второ мнение. Аз не бих разчитала на тези от спешните кабинети... А е малко бебчето, важно е да го види компетентен специалист. Стискам палци всичко да е наред.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 543
При аналогичен случай с моя син (на месец и половина го изпуснах на мокет, защото се спънах), педиатърката му ни прати при невролог в детска неврология. Докторът го почука тук там с чукчето, огледа го, каза, че са като гумени мечета и за какво да следим като поведение. Нямаше последици, а го изпуснах от поне 1 м височина.

# 7
  • Мнения: 1 003
Трябва да го заведете отново, не бива да пренебрегвате промяната в поведението на бебчето. Моят син беше на 7 месеца когато падна, правиха му рентгенова снимка и незабавно беше насочен към неврохирург. Без да го заведете на лекар и на Вас самата няма да Ви е спокойно.

# 8
  • Мнения: 2 862
Моеъо е падало много (първото ) .
Не се притеснявай , нали е изплакало веднага . Понякога децата се стряскат , нормално е да спи детето , може би са внушения .

# 9
  • Мнения: 948
А може и да не са внушения..

# 10
  • Мнения: 10 514
Момиченце ли е бебето? На 2 месеца те още не знаят да се обръщат. Как така се е обърнало по гръб?

# 11
  • Мнения: 215
Привет отново! Консултирах се с друг доктор и ме увери, че няма за какво да се притеснявам. Не му прави рентген, а само му проследи рефлексите и казаха, че ако има нещо щяло да изглежда по друг начин и с друго дишане, а и той каза че вече било минало време. Надявам се да е прав докторът. Иначе моят бебок е момченце. Не знам дали точно това е обръщането, което правят бебенцата, но когато е по корем с вдигната главичка я засилва на една страна и после си врътва и тялото след нея. Може би още му тежи главичката и затова... Мисля, че поспаливостта му отмина и сигурно се е дължала на суматохата по празниците. Единственото, което остана е, че не ми се усмихва толкова колкото преди. На татко си се усмихва супер много и се закачат, но на мен явно ми се сърди или ме асоциира с падането, но бая трябва да поработя за усмивка. Надявам се бързо да забрави, защото направо сърцето ми се къса!

# 12
  • Мнения: 62
Най-вероятно е било съвпадение ударът с плача от колики, и поспаливостта.

Моето бебе като беше на месец и нещо без да исках му изпрасках главата в един рафт над повивалника. Знам как се чувствате, ужасно е 😭

Щом 2ма лекари са потвърдили нищо му няма. Както казал единия - бебетата са гумени.

Общи условия

Активация на акаунт