Всички ме насилват да имам бебе.

  • 28 404
  • 1 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 220
Родих детето си на 32, сега е на година и 7м. Никога никой не ми е правил такива изречения или да ме подпитва за деца, много съм рязка и устата и не допускам такова вмешателство, много мразя някой да ми се бърка и да ми дава акъли. Истината е, че хората са страшно нетактични, месят се, дават акъли, дето никой не ги иска. Никога не съм примирала за деца, обичам си само моето, дето се казва и него не винаги го понасям Grinning Разбирам напълно хората, които не желаят да имат деца и не ги осъждам.

# 16
  • Мнения: X
Аз съм на 37 и нямам деца. Винаги съм мечтала за стабилно семейство и поне едно дете. Обичам децата.  Но за съжаление, житейските ми избори се оказаха погрешни. Поредната ми връзка се провали. Мъжът с който бях, категорично ми заяви, че не желае дете и семейство, (нито свое, нито осиновено),   имахме и други проблеми и различия. Отделно притискането на семейството и приятелите, е ужасно депресиращо! Това винаги ме е дразнело.
В момента не съм сигурна, че искам дете. Концентрирах енергията си в личностно развитие и някои малки цели.
Понякога не можеш да си планираш живота в детайли и така както би искал.
На мнение съм, че нито приятелите,  близките или обществото, имат правото да се месят в личните избори на една жена.
Доста често, именно жените се дискриминират и сочат с пръст, въпреки че отдавна живеем в 21 век.

# 17
  • Мнения: 2 220
Сега да не ми наскачат супер дупер майките, обаче не всички жени стават за майки(не включвам тук жените, които не искат да имат, а по принцип жените). Има жени, отглеждат по 5 и не им тежи, а някои не могат да се справят и с 1 дете. Има и толкова изоставени, захвърлени или неглижирани деца. Също така смятам, че животът може да е достатъчно пълноценен и интересен и без деца.

# 18
  • Мнения: X

Доста често, именно жените се дискриминират и сочат с пръст, въпреки че отдавна живеем в 21 век.
Не доста често, а почти винаги. Което е много, много жалко.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Децата са доста противни създания като цяло, така че е напълно нормално да не искаш да имаш нищо общо с тях.

# 20
  • Мнения: 3 250
Ти сега ли разбираш, че българинът е простоват човек?
Недей да казваш, че не можеш да имаш, че тогава ще ти обяснят как Иванови са си осиновили, за да не са сами на стари години, и да помислиш и ти.

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 23:08 от Марияна М.

# 21
  • Мнения: 311
Изобщо да не ти дреме , като пиша от позицията на жена , която почти година се опитва да забременее безуспешно! Има хора , които обожават децата , има и такива , които обичат само своите и такива, които изобщо не харесват деца . Всички са си абсолютно нормални сами по себе си ! Както 20052018 е писала , аз се виждам по - скоро да съм , като нея един ден. Понасям си своето и това е . Много по - важно в този живот е човек да е здраво стъпил на земята ( емоционално) , да бъде реалист преди всичко. Децата не са само цветя и рози.  Едни жени намират смисъл на живота си в децата, други и да имат деца намират смисъл и в себе си ! Както писах аз уважам различията между хората. Не бих укорила нито майката, която не се отделя от децата , нито тази , която иска и нещо повече. Не си позволявай да се чувстваш длъжна към никого , но на първо място пред себе си . Ако се питаш дали ще съжаляваш , че не си имала деца, да не давам линк колко много съжаляват , че са имали.  В 21 век е крайно време всички хора да се научим на уважение един към друг ✌

# 22
  • Мнения: 4 611
Никога не бих си и помисляла да попитам някого дали ще има деца. На мен са ми правили някакви коментари от сорта на "Ти като имаш деца..." Аз отговарям с "Надали ще имам" и се почва "Ама, защо, бла бла". Ми не се виждам като майка. Може след някоя и друга година да ми се прииска, но се съмнявам. Вече не се обяснявам, де. Дали искам или не. Само е провокация за разговор, пък на мен хич не ми се дебатира по тази тема. Даже не смятам, че би трябвало да има място за дебат. Всеки решава сам за себе си. Смешно е като някой се опитва да те убеди колко е хубаво да имаш деца, сякаш сам себе си се опитва да убеди. Grin Децата са чудесни, не ме разбирайте погрешно, но не са моето нещо засега.

# 23
  • Мнения: 7 932
Като чета заглавието и си представям нещо като сюжета на "Историята на прислужницата". Scream
Никой не те насилва (в истинския смисъл) за дете, така че се радвай на свободата си и да не ти пука от общественото мнение по такива въпроси.

# 24
  • Мнения: 553
Скрит текст:
В Българското общество е задължително една жена да е майка и добра домакиня. Не искам да съм нито едно от двете и се чувствам наказана от обкръжението ми за което.

Целта на този пост не е да се критикува дали съм или не съм в грешка. Искам да споделя, че като 26 годишна жена никога не съм искала да раждам, и не съм единствен случай.
Много често ми се казва, че ако се сетя твърде късно за деца, ще съжаляжам.   Дали?

Познавам по- възрастни жени от мен, омъжени и без деца и забелязах, че не са по- малко щастливи от двойките с деца. Някои споделят, че се чувстват по- свободни и щастливи така.

С този пост искам да кажа, че има хиляди жени, които се чувстват по този начин, но ги е срам и се чувстват виновни да споделят, страхувайки се да не ги съдят и упрекват.
Иска ми се да се гледа на това, като нещо нормално, а не като "временно объркване".

Скрит текст:
Ако познавате бездетна жена, можеби е нередно да се напада с неодобрителност. По скоро с разбиране, тъй като всяка си има причините, които заслужават уважение.

Много често бездетните двойки остават изолирани от приятелите си с деца. На партита се канят предимно други двойки с деца.

Любопитна съм, ако има други жени тук, които се чувстват упреквани от тяхното обкръжение.  Хапливи коментари са излишни в тази тема.

Иска ви се другите да мислят като вас и да одобряват това, което вие сте решила. Много ми прилича на лозунгите по гей-парадите - искаме да ни харесвате! Ми - не.
Публичното крещене  не помага на каузата ви. Още по-малко употребата на изрази като "насилват ме".
Само банализирате и омаловажавате съдбата на наистина насилени хора. Вас никой не ви насилва.

# 25
  • Paris, France
  • Мнения: 13 978
В Българското общество е задължително една жена да е майка и добра домакиня. Не искам да съм нито едно от двете и се чувствам наказана от обкръжението ми за което.

Целта на този пост не е да се критикува дали съм или не съм в грешка. Искам да споделя, че като 26 годишна жена никога не съм искала да раждам, и не съм единствен случай.
Много често ми се казва, че ако се сетя твърде късно за деца, ще съжаляжам.   Дали?

Познавам по- възрастни жени от мен, омъжени и без деца и забелязах, че не са по- малко щастливи от двойките с деца. Някои споделят, че се чувстват по- свободни и щастливи така.

С този пост искам да кажа, че има хиляди жени, които се чувстват по този начин, но ги е срам и се чувстват виновни да споделят, страхувайки се да не ги съдят и упрекват. Иска ми се да се гледа на това, като нещо нормално, а не като "временно объркване".

Ако познавате бездетна жена, можеби е нередно да се напада с неодобрителност. По скоро с разбиране, тъй като всяка си има причините, които заслужават уважение.

Много често бездетните двойки остават изолирани от приятелите си с деца. На партита се канят предимно други двойки с деца.

Любопитна съм, ако има други жени тук, които се чувстват упреквани от тяхното обкръжение.  Хапливи коментари са излишни в тази тема.

Аз съм от жените, чиито майчинско чувство никога не се е пробудило. Имам две деца и много ги обичам - хормони. Като млада отбягвах хора с деца, не ги канех, нито ги посещавах, децата ми бяха досадни (и все още са). И сега предпочитам излизания по бекярски.

За едно не си съвсем права - отбягването на бездетни семейства. Мисля, че повечето хора, ако отбягват семейства, отбягват тези с деца - изпитано и от двете страни на барикадата. След появата на децата никога не съм пътувала в първа класа в самолет - там не може с деца. Никой платил билет за първа класа не ще шум, лиги, рев и сополи.

Да, вярно е, че на детски рожден ден или пикник с деца не каня бездетни, но то е за да им спестя шум, детска глъч, скука. Като мома се дразнех като ме поканят на такива събирания.

При мене имаше натиск от баби и семейство, защото моите баби нямат друго внуче. Имаше и от приятелки - родили късно и съжаляващи, че трудно забременели, трудно родили, озовали се с 5 ипотеки и бебе, напуснати от бащата и с развален момински живот. Не ги слушах.

Никога не бих съветвала децата ми да имат деца, защото няма да ги раждам и гледам аз, защото е скъпо, трудно и тежко и ме е приятно за всеки. Моите деца не искат да имат деца и това е прекрасно.

Знам как реагират околните извън супер западните големи градове и даже и там...... Аз винаги съм казвала на глас, че не обичам деца. Това през 80те звучеше на българи, араби, индийци, американци като леко налудничаво. Даже в този форум са ми писали, че не е нормално. Чак през 90те, в Лондон разбрах, че има childfree жени, нормални, красиви, с кариери и без деца.

Не се поддавай на чужди мисли и съвети! Иди да живееш в някой голям град, по възможност в Западна Европа или Америка и си свиркай!

Щастие, радост и късмет ти желая.

# 26
  • Мнения: 3 385
Аз мисля, че Ви е време за околосветско пътешествие. Сама. Без досадни притурки.

По темата - не осъждам чужд избор, особено свързан с деца. Определенията "ялова", "бездетна" и "стара мома" са ми крайно противни.

# 27
  • Мнения: 3 250
Да, и то по същия начин, по който не обсъждаме коя как е облечена, гримирана, как танцува.
Все неща от възпитанието. Но пак казвам, че българинът като цяло е простоват.

# 28
  • Мнения: 4 611
А, заглавието на темата е топ. "Всички ме НАСИЛВАТ да имам бебе".

# 29
  • Мнения: 3 250
Нищо му няма на заглавието.
Ако някой ти каже да не насилваш детето си да яде броколи?
Някой кара някой друг да прави нещо против волята си. Мнението на баби, лели, стринки, чинки си е сила, проста, груба, но сила.

Общи условия

Активация на акаунт