Детски онанизъм

  • 5 483
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 622
Има една теория, че тяхно си е тялото, могат да го опознават, както намерят за добре. С едното ми дете имах подобен проблем, когато беше под 2 години. Надрастна го. Аз правех всичко възможно да не му забранявам и да не му насочвам вниманието към това.

# 16
  • Мнения: 1 400
Детето има нужда да спи. Така детето расте, чувства се по-добре след това. Когато не спи, се изнервя и е намерило своя начин, за да го постигне. Това много я успокоява със сигурност. Ще ти дам съвет, но обсъди със лекар." задължително. Има едни капки мелатонин ликуид, за от 6месеца са. Даваш ги например 45мин - 1час преди да почне лашкането и тя ще заспи със сигурност от мелатонина, който е безвреден. Правете го едно известно време, докато забрави другото. Лекар задължително трябва да се изкаже. Успех.
Започва се с най-ниската доза от капките. Дори на сина ми давах и половината от 0.25мл , което се води най-ниска и пак заспиваше.

Или класически хомеопат.

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 08:26 от Lisa.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 651
И аз съм "за" класическата хомеопатия Blush Мисля, че ако се обърнете към добър хомеопат, нещата ще преминат по-бързо. А иначе вероятно е период, който ще надрасне.

# 18
  • София
  • Мнения: 487
И ние имахме същият проблем от 4 до 7години.Нито сме я водили по лекари, нито съм и давала лекарства или нещо друго.Израсна го в 1 клас и спря постепенно.

# 19
  • London
  • Мнения: 6 732
Онанизъм ама поне на 3-4 години трябва да си.... за пръв път чувам на година и нещо. Говоря от опит и аз си играех откакто станах на 3... но с часове??? Не за Бога.... това хич не ми се струва онанизъм при вас. Клатушкането го има при доста неврологични състояния, добре е наистина да изключите и епилепсията.

Хъм.... не спират Сани, почват да се крият. Питай патило.Innocent Намалява при повечко спорт иначе.... и вече когато като възрастен водиш полов живот, иначе пак не ти пречи де... но е многоооо по-рядко щото не е единствена опция. Нито е вредно, нито е проблем....усетил си хубавото, кой бяга от хубавото, никой.

# 20
  • Мнения: 5
Здравейте, попаднах на темата и бих желала да попитам как се развиха нещата при вас. Ние имаме подобен проблем с моята дъщеря в момента, която е на  почти 2 години. Тя не се приспива с тези движения, но ги прави когато е в столчето за хранене , отделно напоследък доста често си намира различни предмети , като плюшени играчки например, които си слага между крачетата и  започва да се клати. Определено си търси това усещане. Наясно съм , че това е детски онанизъм, въпреки , че е много малка, дори все още е с памперс. Притеснена съм , тъй като и предстои и тръгване на ясла. Въобще, всякакви съвети с това как да се справя биха били полезни, за момента се старая да я разсейвам, което понякога работи, понякога не. Дали въобще след като вече открила въпросното усещане има шанс да го израстне.

# 21
  • Мнения: 10 679
Привет, авторката на темата съм. Израстна го детето, нямам идея как и защо, но спря да го прави. И между другото сега като се замисля спря, когато тръгна на ясла. Бях много притеснена и аз, но нямахме проблеми. Общо взето тръгването на ясла много спомогна за подобряването на съня й. Започна да заспива без да се клати и да спи по цяла нощ без да буди. Вече е на 5 години и не съм я засичала да го прави.

# 22
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора. Радвам се, че при вас нещата са се развили по този начин. Надявам се и при нас да се случи нещо подобно, забелязвам , че когато е около повече хора не го прави, а основно когато сме двете сами вкъщи. За сега гледам да не акцентирам върху действията, въпреки че според мен тя вече усеща , че не ми е приятно. Ще видим  как ще се развият нещата.

# 23
  • Мнения: 6 408
Половите хормони не са активни на толкова малка възраст. Детският онанизъм започва около 5-6-7 години в зависимост от физическото развитие.
Останалото развитие как е? Имате ли база за сравнение? Разбира ли прости инструкции? Говори ли? Играе ли по предназначение с играчките? Има ли символична игра? Имитира ли ви за ежедневни дейности? Опитва ли се да участва в самообслужването - да пиша и ака на гърне, да казва ако й се ходи, да се опитва да се облича/съблича?

# 24
  • Мнения: 5
Половите хормони не са активни на толкова малка възраст. Детският онанизъм започва около 5-6-7 години в зависимост от физическото развитие.
Останалото развитие как е? Имате ли база за сравнение? Разбира ли прости инструкции? Говори ли? Играе ли по предназначение с играчките? Има ли символична игра? Имитира ли ви за ежедневни дейности? Опитва ли се да участва в самообслужването - да пиша и ака на гърне, да казва ако й се ходи, да се опитва да се облича/съблича?



Здравейте. Да останалото развитие е нормално за възрастта, прави всичко изброено. Все още не говори, но разбира всичко и проговарянето предполагам е въпрос на време.

# 25
  • Мнения: 20
Нарича се мастурбиране (онанизъм, как звучи само) и е нормална физиологична нужда при някой деца.Няма нкакво значение на каква възраст е детето, то го прави неосъзнато защото го е открило и му е приятно.Както някой беше споменал не отшумява, просто се научават да се крият.

# 26
  • Мнения: 1
Моля за съвети мамита, дъщеря ми е на 6 години и забелязах че сякаш мастубрира ,затваря се в стаята си сама и се пипа  често ,не знам как да постъпя ?

# 27
  • Мнения: 6 408
Ами нали обяснихме, че е нормлано след една определена възраст. Повечето деца започват около 3-4та група в ДГ, т.е. 5-6-7 години. Който е работил в градини, центрове за деца и е бил с тях за обеден сън, знае. Напълно нормално е. Просто сядате и обяснявате на детето какво що като натъртване, че се прави когато си сам.

Общи условия

Активация на акаунт