Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 23

  • 72 289
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 714
И от мен каквото успях да снимам Simple Smile

Нещо солено с бутер тесто


Макарони на фурна


Мусака

# 586
  • София
  • Мнения: 11 687
Може би аз съм последна за днес и бързо показвам, но преди това да не забравя ..Karina  Честит Празник!  Да е жива и здрава!
Супа топче с  21  подправки, лековита...хм

Лозови сарми в компанията на сухи червени чушчета, нали е ясно , че са с кайма...

и за десерт - Екмек кадаиф - голям разкош. Няколко рецепти имам с кадаиф, тази по нищо не отстъпва, хрупкав кадаиф с аромат на хубаво масло, кадифен крем и заливка от мека сметана в компанията на запечени бадеми.


Скрит текст:

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/

# 587
  • Мнения: 11 719
По тъмно точих банички и макар снимките хич да ги няма, уверявам за вкуса. Заслужава си да се опита Simple Smile
Скрит текст:




Скрит текст:

# 588
  • Мнения: 6 675
Неделята е ден за.... палачинки. 🙂
Кайзершмаррн по рецепта от "Cook with a small". За първи път правя, очарована съм, както и детето.

# 589
  • Мнения: 902
Морена, заповядай рецептата за Кабули Палау. Малко пипкаво на пръв поглед, и както всичко в ориенталската кухня, му трябва доста време, но е едно от ястията, при което междувременно докато стане готови може да си свършиш други неща... 😁. И вкусът си заслужава!
Рецепта :
Скрит текст:
Трябват ти кромид около 4-5 глави, месо около килограм- телешко, говеждо, агнешко или овче, в зависимост от това какво обичате, ориз от дългият, към 500 грама, 7-8 големи моркови, стафиди 1 чаша, чесън, захар, куркума, кимион, черен пипер, кориандър семе или сух смлян,сол.
Оризът се измива до "бистра вода " и се накисва във топла вода за поне 1 час. Кромидът с месото и всички подправки без захарта се запържват добре, хубаво да покафенее кромида, слагат се около 2 - 3чаени чаши вода и се оставя на котлона покрит с капак и кърпа под капака на умерена степен да къкри, докато стане месото съвсем меко и крехко. При нужда се долива още вода, разбърква се отвреме - навреме, и се внимава да не загори отдолу. Отиват поне около час и половина - два, ако е агнешко, а за другите видове месо още повече, понеже е важно месото да е съвсем меко. През това време се запържва нарязаните на ленти моркови с измитите стафиди, слага им се малко сол и черен пипер само, и се оставят настрана. Набъбналият ориз се изцежда от водата в която е стоял и се вари в нова подсолена вода, да омекне но не до пълна готовност, а почти готов да е. Слага се в широка огнеупорна тенджера с капак. Правят се няколко "дупки" в ориза з дръжката на бъркалката, след което в тях се налива около чаша и половина смес от карамелизираната захар, полята с вода и малко олио. Другият вариант, по - разпространеният е,  на тиган в малко олио колкото да покрие дъното му да се карамелизират 3-4 супени лъжици захар и да се сипнат върху ориза, само внимателно че пръска, а водата след това се долива отделно. Слага се още малко сол и кимион върху ориза, отгоре върху ориза в единия край морковите а в другия месото, покрива се пак с капак, който е изцяло обвит във алуминиево фолио, и заминава във фурната на около 180 градуса за още около половин час. Преди сервиране чак се разбъркват и смесват съставките.


 И крем - карамелът. Само аз го обичам у дома, на тинейджърката й бил "странен"... Така че, само за меееееен... 😍😍😍


Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 10:45 от Mam4e Bandit

# 590
  • Мнения: 1 865
Сандич със сирене и яйце

и с кашкавал

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Благодаря, Mam4e Bandit, супер звучи, непременно ще го сготвя!  Букет! И колко хубаво, че ще си е за теб крем карамела. Simple Smile Толкова да ми липсват старите иконки и не само, оразмервянето на шрифта е толкова куцо и още неща... и не мога, и не мога и туй то да разбера защо нещо хубаво се оклепва така... по нашенски

# 592
  • Мнения: 15 297
Хехе, Морена, и нашата неделна закуска е палачинкова:
Палачинки със сирене, с вишнево сладко, с мед, кой както му е кеф:

Скрит текст:






Пп Пеги, благодаря за рецептата. Hug И на всички момичета, които споделят рецептите си. Hug

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 11:24 от Джаста Праста

# 593
  • Мнения: 39 195
От мен печени свински гърди.

# 594
  • София
  • Мнения: 3 004

П. С., Натуся, забравих да ти отговоря за ориза за Кабули-то: продава се тук в турските и ориенталските магазини е едни големи платнени торби с цип, дълъг и заострен, измива се добре с хладка вода докато му падне нишестето и се оставя да кисне поне около час-два преди употреба...
Не знаех,че живееш в чужбина.Явно този ориз на басмати прилича.

# 595
  • Бургас
  • Мнения: 16 022
Ориз със зеленчуци и грозна снимка

# 596
  • Мнения: 902
Скрит текст:

П. С., Натуся, забравих да ти отговоря за ориза за Кабули-то: продава се тук в турските и ориенталските магазини е едни големи платнени торби с цип, дълъг и заострен, измива се добре с хладка вода докато му падне нишестето и се оставя да кисне поне около час-два преди употреба...
Не знаех,че живееш в чужбина.Явно този ориз на басмати прилича.
[spoiler/]

Да, в Германия. Но пробвай с басмати. Мисля, че се доближава най-много до него.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 05:43 от Mam4e Bandit

# 597
  • Мнения: 35 104
За зскуска- баничка.това е моето парче- без сирене Wink

# 598
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Крилца с азиатски подправки и картофи по селски


Макарони на фурна с кайма, доматен сос и 3 вида сирена

# 599
  • Мнения: 22 867
Пенкейкс, че ми се мотаеше една бутилчица кленов сироп, да я използвам.

Общи условия

Активация на акаунт