Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 58

  • 47 542
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 341
Аз ползвам Ла рош 50+, anthelios XL, леко тониран флуид.
От години ползвам марката и не искам да я сменям.
Не ползвам фон дьо тен, нито ВВ кремове - основата ми е дневния крем (ползвам Клиник, зелената хидратираща серия, както и околоочен на същата марка) и отгоре слънцезащита.
Вечер измивам пак с Клиник и после с розовата вода, която купих преди няколко дни. Обикновено ползвам мицеларна вода след измивното средство, но нали съм на нашенска вълна и реших Розова вода за освежаване Simple Smile.
Околоочен и нощен крем, пак Клиник.
(Като борех петната доскоро плесках въпросния OLAY) вместо нощен крем.
Понякога нищо не слагам вечер, но лицето е идеално чисто, това ми е закон.

# 31
  • София
  • Мнения: 19 969
waterproof, много благодаря! bouquet Съставът му е леко стряскащ, но и аз бих пренебрегнала този факт, ако съм сигурна, че ще има търсения ефект. За съжаление кожата ми има непоносимост точно към изсветляващата съставка, използвана в този крем, та не мисля, че ще имам смелостта да го пробвам.

# 32
  • Мнения: 3 341
Рейна, купувала съм от нашенските Мелабел - цялата серия, барабар с измивната пяна. Никакъв ефект.
Това, че знаете кожата Ви на какво реагира е повече от прекрасно!
Ако има желаещи мога да напиша една бабина рецепта за лосион с лук, но не съм я пробвала.
Мазала съм се с кисело мляко с аспирин (като маска), пресен лимонов сок, купувах тамошни кремове от американската Сефора, уж много работещи - Клиник, Ланком, някакъв Мурад мисля се казваше (90$ малко бурканче), тотална загуба на пари.
Извинявам се за моя офф-топик. Спирам.

# 33
  • Мнения: 1 365


Искам да похваля тези течни сенки на Лумс - прекрасен металически цвят, но приглушен, идеален за ежедневно ползване. Изсъхнат веднага, не мърдат, не се набиват в гънките на клепача, не дразнят очите. Взех ги за три и нещо слепешката, нямаха тестери, но съм страшно доволна.

# 34
  • Мнения: 22 515
Някъде бях чела за добър избелващ крем от Турция. Явно със забранени в ЕС съставки, но пак по-добре от нищо.
Експигмент, аз го ползвам.

# 35
  • Deutschland
  • Мнения: 5 349
Waterproof, оказа се, че в Германия тези продукти се продават под името Olaz

# 36
  • Мнения: 5 593
Много ги хвалеха Olay едно време в козметичните форуми. В България преди години също ги имаше и се рекламираха под името Oil of Olaz. Купувала съм си от фрагранса някои неща и ми харесаха - един овлажнител 7в1, база за грим и овлажнител, ВВ кремове в тубичка. Доста добри са за цената си даже според мен.

Да дам окончателната си присъда за четките от Лидъл - не са нищо особено наистина. От сета за очи ми харесаха плоската четка, тази за очна линия и скосената. Двете уж пухкави откровено не ми допаднаха, но аз съм си свикнала с тази на Аура и посягам към нея, дори пред тази на РТ. От сета за база ползвах за ФДТ, за пудра и руж - тази за ФДТ бива що годе, но нанасях ВВ крем с нея, малко ми стана на черти в началото, та поразмазах, докато се изравни. Не попи много продукт. Тази за пудра ми се видя доста стегната, аз съм свикнала с по-пухкави четки, но си свърши работата. Четката за руж също, като нанесох и малко хайлайтър с нея, справи се. Определено не си заслужават инвестицията за основни четки. За малко повече пари може да се вземат РТ от английските сайтове, а за сходна сума немаркови, които ще вършат по-добра работа (сетът ми за очи беше 5 паунда и съдържа 7 четки, които ми харесват много повече от тези).

# 37
  • Мнения: 3 341
Olay видях, че ги продават и в България, онлайн, но не мисля, че за парите, които струват изобщо си заслужава, ако не видя състава им. И все пак много им благодаря за избелващия Smiley.
До кожа е, има и много по-бюджетни и също хубави марки, със сигурност и с по-добър състав, защото ми прави впечатление, че европейската козметика като цяло се развива в посоката на все по-естествени и изчистени съставки, докато презокеанската е пълна с химикали и чак наскоро видях как върху някои козметики се мъдри гордо надпис "без парабени".

# 38
  • Мнения: 18 227
Хваля хининовата вода на Милва. Пръска се косата и леко се втрива след миене, преди сушене. Косата изглежда някак по-жизнена.

# 39
  • Мнения: 2 569
Някъде бях чела за добър избелващ крем от Турция. Явно със забранени в ЕС съставки, но пак по-добре от нищо.
Експигмент, аз го ползвам.
Може ли малко инфо как се ползва този Експигмент, колко време, прави ли се почивка?

# 40
  • Мнения: 4 609
Пробвали ли сте да изравните тена с използването на киселини? Попринцип са ефективни и нямат вредни съставки. Става дума за млечна, гликолова или азелаинова киселина.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 408
При използването с киселини трябва да се внимава и да се подходи поетапно.Някои кожи не ги  понасят лесно или изобщо.Отделно има цяла тема за тях, където по-компетентни в това отношение потребителки дават съвети и насоки. Така че- внимателно с киселините!

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 11:15 от B.U 2

# 42
  • Мнения: 22 515
Някъде бях чела за добър избелващ крем от Турция. Явно със забранени в ЕС съставки, но пак по-добре от нищо.
Експигмент, аз го ползвам.
Може ли малко инфо как се ползва този Експигмент, колко време, прави ли се почивка?
Два месеца се маже, аз само вечер, иначе и сутрин. В студените месеци.

# 43
  • Мнения: 3 699
От този експигмент не се ли излющва лицето?

# 44
  • Мнения: X
Хваля хининовата вода на Милва. Пръска се косата и леко се втрива след миене, преди сушене. Косата изглежда някак по-жизнена.

Само тама изглежда, прочети подробно състава с интернет, тъй като на опаковката е толкова ситно написан, ето го стъстава:
Състав: (Aqua, Quinine HCI dihydrate, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diot, Hexyl Cinnamal, CI 17200)
От пръскане 2 месеца с нея, след това косата ми падаше на кичури, моята дерматоложка ми каза, следващия път да си взема хининова вода без менделеевата таблица в нея. Та препоръчвам чиста хининова вода, тази конкретно на “Милва” е само за канала.

Общи условия

Активация на акаунт