Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 017
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 231
Понякога на 3та фетална се виждат неща в последния момент които до сегс не са се видели като шум на сърцето, но всеки си преценява. Иначе консултация 45лв с ехограф плюс тонове 20лв е цената за следене без пакет. А за да си пуснеш такива кръвни изследвания по каса мисля че е необходимо да ти ги пусне АГ. Иначе да си ги платиш тези по-стандартните неща е около 50лв. В Цибалаб.
Бонбон, аз бях с по- малкия пакет и някои неща останаха неползвани, отделно, че и аз мисля ехокардиография и трета фетална за излишни, ако вс върви нормално Simple Smile но май си зависи от лекаря колко често ще те вика на ехограф и тонове.

Ще говоря с лекаря, но с предната бременност ходех горе-долу веднъж месечно. Интересно ми е само всеки път ли се заплаща 50 лв женска консултация и ако гледат с ехографа отделно. Иначе май ако реша да си пусна кръвните изследвания по каса и си платя само морфологиите ще излезе доста по-евтино.

# 31
  • Мнения: 102
50 лв е прегледа 20 тонове. Само разчитане на тонове не таксуват,!затова съветвам едната седмица преглед, другата тонове, когато е две в едно  малко ....по отгоре преглеждат - това лично мое мнение. Трета фетална, око не е при Чавеева е 80 лв правят и даоплер, което може да земедти едни тонове с преглед за 70 лв Simple Smile

# 32
  • Мнения: 57
50 лв е прегледа 20 тонове. Само разчитане на тонове не таксуват,!затова съветвам едната седмица преглед, другата тонове, когато е две в едно  малко ....по отгоре преглеждат - това лично мое мнение. Трета фетална, око не е при Чавеева е 80 лв правят и даоплер, което може да земедти едни тонове с преглед за 70 лв Simple Smile

На мен тоновете включени в пакета последния път ми останаха... ходила съм 5 пъти, а последния месец точно 2 пъти на преглед. Може би накрая последния месец ако се ходи по-често на тонове и прегледи наистина ще дойде в повече сумата. Феталните предишния път уж ми бяха при Чавеева първите две, гледа ме Калев и тя идваше накрая само да потвърди думите му. Тоя път ще си записвам направо ако има как при него часове. Смятам че е достатъчно компетентен, а и се съветва с Чавеева при нужда така или иначе, освен това за нея и няма часове и много се чака. За бременност без усложнения тия всички неща ми идват излишни. Първия път треперех и смятах всичко за необходимост, втория път мисля да карам по-така 😁

# 33
  • Мнения: 89
Здравейте, знаете ли в предродилна зала дали може да присъства таткото ?

# 34
  • Мнения: 267
Здравейте, знаете ли в предродилна зала дали може да присъства таткото ?
Само, ако няма друга жена и персонала разреши.

# 35
  • Мнения: 189
Всеки път де заплаща 50 лв женска консултация - включва преглед с ехограф. Ако има необходимост и вагинален.
Прегледите като цяло са веднъж месечно, към края стават на 2 пъти вмесеца.
Ако сте над 35 се води рискова бременност - прегледите, които считате за излишни, са задължителни. В смисъл застраховат се според мен, защото е възможно да се следите по НЗОК, а само да раждате в Щерев.
 
Бонбон, аз бях с по- малкия пакет и някои неща останаха неползвани, отделно, че и аз мисля ехокардиография и трета фетална за излишни, ако вс върви нормално Simple Smile но май си зависи от лекаря колко често ще те вика на ехограф и тонове.

Ще говоря с лекаря, но с предната бременност ходех горе-долу веднъж месечно. Интересно ми е само всеки път ли се заплаща 50 лв женска консултация и ако гледат с ехографа отделно. Иначе май ако реша да си пусна кръвните изследвания по каса и си платя само морфологиите ще излезе доста по-евтино.

# 36
  • Мнения: 57
На 28 съм, предишната бременност бях на 26 Simple Smile нямам никакви индикации да се водя рискова бременност и никъде не знам късната фетална да е задължителна, както и ехокардиографията. Минала съм веднъж през всички тях и пак ми останаха от “пакета” неизползвани прегледи, тонове и уз. Благодаря за разяснението за прегледите 🌸

# 37
  • Мнения: 955
Здравейте. В 14та седмица съм и имам леко зацапване, бих била по-спокойна да ме види лекар. Часът ми по принцип е за след 2 седмици. Имат спешен кабинет нали? Или да отида без час и да чакам някой от лекарите на смяна да ме види?

# 38
  • Мнения: 480
Kaylinnn, аз имах същото зацапване в 11та г.с, обадих се на моят АГ и той ме прие веднага, но беше дежурен, ако не беше ми каза, че щял да ме прегледа дежурният. Та, ако искаш все пак върви. Винаги може да отидеш и в Майчин Дом, но аз там отказах, защото искаха първо да ме приемат  и след това да ме прегледат, а на мен не ми се лежеше там,  а и се оказа, че няма нищо сериозно и не се наложи болнично лечение.
Имах някакво вътрешно усещане.

За пакетите, аз съм използвала всичко от него, даже си доплащам за изследвания вече, последно доплатих 20лв за кръвни, урина, албумин и още неща.
Имам останал 1 УЗ и 6 тонове, 1 КФМ.
Пуснах си третата за 32г.с, и започнах тоновете миналата седмица в 30г.с. не мисля, че ще ми остане нещо не използвано. И с втората бременност пак бих процедирала така. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 53
Здравейте, аз се следя в болница Щерев при д-р Арабаджи. Доволна съм много от нея. От феталните също както други мами са писали преди мен съм по скоро разочарована, на първата и третата ходих при д-р Искилиева, като цяло не беше доста обяснителна, ама не е и задължително. На втората фетална, когато си бях записала час при д-р Чавеева, месец и половина по-рано, ми звъннаха от болницата да ми кажат, че часът няма да се състои и ще ме прегледа асистентът на д-р Чавеева, ако искам при нея чак другия месец. В крайна сметка, след като обясних, че една от причините да избера Щерев беше д-р Чавеева и аз ако исках да ме гледа друг щях да си запиша час при друг ми казаха да отида в един съботен ден, като отивам без записан час и чакам... Прегледът се състоя, д-р Чавеева наистина беше много мила, подробна и обяснителна, но организацията около прегледа е покъртителна, поставят те пред свършен факт и това е.
Та.. аз всъщност пиша, за да ми дадете отзиви за раждането (прочетох няколко доста лоши). Не ми се иска да раждам на друго място, имам голямо доверие на д-р Арабаджи и не искам да се разделям с нея, а и влизам сега в 9тия месец. Притеснява ме много това дали ще ми дадат бебчето веднага на гърда, на ден на отворените врати останах с впечатление, че не? Ще хранят ли бебето ми с адаптирано мляко без моето изрично разрешение? Отделно не разбрах и дали я имат още онази практика с правилото за 3 часа, или при желание от моя страна ще си е при мен бебето? Носят се и слухове, че в Щерев лекарите предпочитат секцио, ама в разговорите си с д-р Арабаджи останах с впечатление, че подкрепя естественото раждане..

# 40
  • Мнения: 267
Здравейте, аз се следя в болница Щерев при д-р Арабаджи. Доволна съм много от нея. От феталните също както други мами са писали преди мен съм по скоро разочарована, на първата и третата ходих при д-р Искилиева, като цяло не беше доста обяснителна, ама не е и задължително. На втората фетална, когато си бях записала час при д-р Чавеева, месец и половина по-рано, ми звъннаха от болницата да ми кажат, че часът няма да се състои и ще ме прегледа асистентът на д-р Чавеева, ако искам при нея чак другия месец. В крайна сметка, след като обясних, че една от причините да избера Щерев беше д-р Чавеева и аз ако исках да ме гледа друг щях да си запиша час при друг ми казаха да отида в един съботен ден, като отивам без записан час и чакам... Прегледът се състоя, д-р Чавеева наистина беше много мила, подробна и обяснителна, но организацията около прегледа е покъртителна, поставят те пред свършен факт и това е.
Та.. аз всъщност пиша, за да ми дадете отзиви за раждането (прочетох няколко доста лоши). Не ми се иска да раждам на друго място, имам голямо доверие на д-р Арабаджи и не искам да се разделям с нея, а и влизам сега в 9тия месец. Притеснява ме много това дали ще ми дадат бебчето веднага на гърда, на ден на отворените врати останах с впечатление, че не? Ще хранят ли бебето ми с адаптирано мляко без моето изрично разрешение? Отделно не разбрах и дали я имат още онази практика с правилото за 3 часа, или при желание от моя страна ще си е при мен бебето? Носят се и слухове, че в Щерев лекарите предпочитат секцио, ама в разговорите си с д-р Арабаджи останах с впечатление, че подкрепя естественото раждане..
Напротив, всички са за естествено раждане, не се притеснявай. Родих при д-р Арабаджи преди 2м и съм много доволна. Беше страшно  мила, много ме окуражаваше, даже се скара на втория лекар, защото се опита да ми повиши тон, казвайки защо съм била викала, така нямало да стане по бързо!? Но Арабаджи е супер спокойна. Относно даването на гърда, не мога да ти кажа. Аз не съм и искала. Показаха ми го след 5мин, но никой не е предложил да го сложим на гърда. Аз имах епизитомия и ме приспаха, за да ме шият и може и затова да не са ми го дали. Родих в 2ч през нощта, бебето ми го дадоха към 11ч на другия ден. Ако искаш може да е при теб и през нощта, само ще го взимат за смяна и за визитация.

# 41
  • Мнения: 57
Пламена, моето раждане преди година и половина беше нормално, закачиха ме на окситоцин и всичко стана доста бързо. В 11 преди обяд ме приеха, в 13 ми сложиха епидурална, ефекта и беше до към 14:30, след това започнаха напъните и в 16:00 бебето излезе. Веднага след като излезе ми я сложиха на гърдите за много много малко време, под минута, цунках я и ми я взеха. Донесоха ми я след 2 часа чак. Адаптирано мляко дават без да те питат! През нощта бебетата не са при теб, нощем ги хранят с адаптирано, през деня когато ти го носят слагат шише с адаптирано в коша. Аз опитвах упорито да кърмя, но бебето не засукваше, никой не се опита да ми помогне. Омразната от мен педиатърка (единствената там) като ме видя, че се мъча да я накърмя единия път ми се развика “Нямаш кърма, момиче, кво го мъчиш тва бебе, дай му шишето, аз за какво съм го приготвила и изчислила тва мляко, трябва до 30 минути след като сме ви го дали да го дадете на бебето, че ще се развали”. Глупавичка бях, първо ми беше, изплаших се и го дадох. От там имах страшни проблеми после с кърменето, не защото нямах мляко, а защото научиха бебето още там на шише и адски трудно засука с мъки и консултанти по кърмене и много болки.. После имах и други конфликти с нея, оказа се че бебето има някаква инфекция, обвини ме, че съм била болна докато съм била бременна и съм била скрила този факт и сега бебето било болно заради мен, вливаха му антибиотици, явно за да прикрият вътрешноболнична инфекция, тъй като аз през бременността болна не съм била и всички излседвания ми бяха в норма. Само и единствено заради тези неща имам огромни колебания дали сега да раждам там! Доволна съм от всичко останало, условия, отношение на сестрите, храната, акушерките по време на раждането и целия екип там. Но педиатърката и млякото ме спират доста... не знам къде да се насоча и дали нещата са още така, но това е личното ми преживяване.

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 11:00 от Bonbonishokoladi

# 42
  • Мнения: 189
Това с млякото и бебето да не се отделя от майката го играх преди около 7 г- голяма реклама и на двете неща, при мен не ги получих, хем бях сама в стая две от 3 нощи. 10 дни преди мен мои приятели получиха и двете неща. Оставам с впечатление, че е както се договори човек с лекаря и късмет с акушерките.
Иначе Дачева още тогава си беше същата дръпната госпожа-дано да имат и друг вече, че голямо цупене голямо нещо. Хем нищо му нямаше на детето -казвах си радвай се, че всичко е наред и хич не се хабих да пускам оплакване. А може би е трябвало- като гледам нещата сега ми харесват даже по-малко отпреди

[quote author Bonbonishokoladi link=topic=1164899.msg39916153#msg39916153 date=1577696093]
Пламена, моето раждане преди година и половина беше нормално, закачиха ме на окситоцин и всичко стана доста бързо. В 11 преди обяд ме приеха, в 13 ми сложиха епидурална, ефекта и беше до към 14:30, след това започнаха напъните и в 16:00 бебето излезе. Веднага след като излезе ми я сложиха на гърдите за много много малко време, под минута, цунках я и ми я взеха. Донесоха ми я след 2 часа чак. Адаптирано мляко дават без да те питат! През нощта бебетата не са при теб, нощем ги хранят с адаптирано, през деня когато ти го носят слагат шише с адаптирано в коша. Аз опитвах упорито да кърмя, но бебето не засукваше, никой не се опита да ми помогне. Омразната от мен педиатърка (единствената там) като ме видя, че се мъча да я накърмя единия път ми се развика “Нямаш кърма, момиче, кво го мъчиш тва бебе, дай му шишето, аз за какво съм го приготвила и изчислила тва мляко, трябва до 30 минути след като сме ви го дали да го дадете на бебето, че ще се развали”. Глупавичка бях, първо ми беше, изплаших се и го дадох. От там имах страшни проблеми после с кърменето, не защото нямах мляко, а защото научиха бебето още там на шише и адски трудно засука с мъки и консултанти по кърмене и много болки.. После имах и други конфликти с нея, оказа се че бебето има някаква инфекция, обвини ме, че съм била болна докато съм била бременна и съм била скрила този факт и сега бебето било болно заради мен, вливаха му антибиотици, явно за да прикрият вътрешноболнична инфекция, тъй като аз през бременността болна не съм била и всички излседвания ми бяха в норма. Само и единствено заради тези неща имам огромни колебания дали сега да раждам там! Доволна съм от всичко останало, условия, отношение на сестрите, храната, акушерките по време на раждането и целия екип там. Но педиатърката и млякото ме спират доста... не знам къде да се насоча и дали нещата са още така, но това е личното ми преживяване.
[/quote]

# 43
  • Мнения: 53
Благодаря за отговорите, надявам се на още. Относно адаптираното мляко, аз не мога ли да откажа да му давам( скоро на една лекция разказаха за родилка изрично отказала да храни детето си с адаптирано мляко болницата, която пак била частна, сезирала социалните)? Явно наистина трябва да се договоря с лекарите и акушерките. Доколкото разбирам неонаталната грижа за детето не е добра или?

# 44
  • Мнения: 267
Аз от адаптираното често нищо не му давах и никой не ми се е карал. При идваха една педиатърка и един мъж педиатър, който дават сведения за бебето. Жената не помня как се казваше, но беше изключително мила, даже си говорихме за кърменето и за Хедра, защото видя книгата до мен. Не мисля, че някой може да ви накара да давате адаптирано, ако си го вземете и нощем при вас, не би трябвало да има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт