"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 47

  • 32 058
  • 840
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 468
Имам дъщеричка на 5, която е след ин витро. Със запушени тръби съм и не съм планувала второ. Има обаче жени, забременели нормално след ин витро процедура, лекари даже са ми казвали, че всичко е възможно Simple Smile
Чертичката е малко по-ясна на живо и е розова. Излезе бързо, не съм засичала на коя минута точно.
Страх ме е от извънматочна и ми е малко по-напрегнато. И осъзнах, че много много искам още едно дете.

На твое място бих пуснала два кръвни през 48 часа.

# 391
  • Мнения: 142
Здравейте,прочетох доста теми за тестовете за бременност, овулация и т.н но не открих отговор на моя въпрос и затова реших да напиша тема и силно се надявам да ми помогнете.

С моя мъж правим опити за бебче от 9 месеца. Този месец доста се постарахме, надяваме се да се е получило. Цикъла ми винаги е бил около 30, 32,35 дни. Правихме опити от 13ти ден на цикъла, но в самия ден на овулацията нямахме тази възможност. Днес ми е 2ри ден закъснение, направих си тест сутринта с първата урина и теста беше отрицателен.
Според вас дали все още е рано за тестове... Колко трябва да изчакам за да видя истинския резултат?

Благодаря ви!

# 392
  • Мнения: 646
Щом е отрицателен теста бебе няма. Разбирам, че явно много го искате, но и да ви кажа теста лъже, бременна сте, няма да бъдете. Много се вманиачавате, правете любов, бебето ще дойде. Ако сте млади и измине една година без резултат, тогава се посещава клиника, ако не сте млади още след 6тия месец... Успех

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 19:15 от Не се сърди, човече

# 393
  • Мнения: X
Добър вечер !
Имам едно въпросче днес реших да си взема тест за бременност.. направих го аз и след 5мин. Излезе много бледа черта едвам се вижда дадох теста на мъжа ми и той я видя бледата черта след 2-3дни ще повторя теста а до М има още 7дни ...

# 394
  • Мнения: 1 253
След 2 дни повтори теста.

# 395
  • Мнения: 602
Добър вечер !
Имам едно въпросче днес реших да си взема тест за бременност.. направих го аз и след 5мин. Излезе много бледа черта едвам се вижда дадох теста на мъжа ми и той я видя бледата черта след 2-3дни ще повторя теста а до М има още 7дни ...

Много е рано за тест, както ти написах преди- изчакай да минат 2 седмици от овулацията и тогава- т.е. към 30ти.

# 396
  • Мнения: 4
Здравейте на всички, аз съм нова в групата и темата. Наясно съм че тук е група за мнения и взаимопомощ и място където може да споделиш. На 29 години съм при мен положението е следното, с приятеля ми имахме контакт без да се пазим, което беше реше ие и на двама ни да пробваме за бебе. Вече съм с 7 дена закъснение и два теста уринни на различна марка с еднакъв резултат 2 черти като едната е бледа но се вижда. Последната ми менструация беше на 26.12 като цикъла ми е абсолютно редовен (23 24 дни) с продължителност 4 дни. Ние опита го правихме на 9.01 като все още аз нямам цикъл и по календара който водя се води 6 дена закъснение което ме накара да си направя теста. Днес направих чхг тъй като знам че в ранен период показва най точно. Лаборатория лина избрах за тази манипулация. Резултата ми е 10.74 при референтни стойности 5.8-71( 3г.с). Според лаборант ката  теста се счита за положителен. Моля за съвет или по скоро за мнение за тази стойност на чхг. А и на гинеколога си казах, който ще ме приеме в понеделник тъй като сега е извън града. Имам и болки в корема които са изразени в силно опъване в долната част на корема и може би вълнението и притеснението от неизвестното.

# 397
  • Мнения: 4 518
Направи кръвен два дни след първия в същата лаборатория. Много е ниска стойността за 7 дни закъснение, а и с такава стойност на кръвния, уринарен тест няма как да отчете бременност. На лекар няма смисъл да ходите в понеделник, нищо няма да може да види.

# 398
  • Мнения: 4
Направи кръвен два дни след първия в същата лаборатория. Много е ниска стойността за 7 дни закъснение, а и с такава стойност на кръвния, уринарен тест няма как да отчете бременност. На лекар няма смисъл да ходите в понеделник, нищо няма да може да види.
       тази вечер получих кървене и веднага отидох в спешното за късмет имаха дежурен гинеколог (да не споменавам че беше полузаспал и не ми обясняваше нещата много добре) но това което той ми каза че още било рано да се види.. Матката ми била уголемена а това което се изхвърля с кръвта има съсиреци и болката се усилва на моменти.. (😔 никога не ми се е случвало и се притеснявам) ще си повторя чхг със сигурност защото се притеснявам да не извънматочна... Или ранен спонтанен аборт объркана съм много и не спирам да го мисля и плача 😔😔😔

# 399
  • Мнения: 4 518
Вероятно е биохимична бременност (много ранен аборт). Имах подозрения, но не исках да Ви плаша. Много съжалявам, че минават през това. Лекар би казал, че е не е нещо кой знае какво и се случва често, но аз бих направила изследвания за да се успокоя. Това, че се чистите сама е добре и може да започнете с опитите веднага след зелена светлина от доктор. Следва да Ви прегледат за да потвърдят, че всичко е наред. Съжалявам Sad

# 400
  • Мнения: 4
Вероятно е биохимична бременност (много ранен аборт). Имах подозрения, но не исках да Ви плаша. Много съжалявам, че минават през това. Лекар би казал, че е не е нещо кой знае какво и се случва често, но аз бих направила изследвания за да се успокоя. Това, че се чистите сама е добре и може да започнете с опитите веднага след зелена светлина от доктор. Следва да Ви прегледат за да потвърдят, че всичко е наред. Съжалявам Sad
  И все пак това не е цикъл, каквото имаше беше снощи днеска отново все едно сме пред цикъл (ПМС) много странно.. Ако съм направила спонтанен то колко време ще продължи това чистене не би ли следвало направо да си като в цикъл. Само се моля да не е нещо извънматочно и да не могат да видят че ме е страх от тея лекари нашите... Ще продължа с изследването разбира се и ще споделя какво се е случило... Първо Чхг и другата седмица гинеколог за потвърждение

# 401
  • Мнения: 4 518
Според мен не е извънматочна, защото ЧХГ е било по-високо, щом тестовете са отчели) и явно вече пада. В урината ЧХГ се пада по-бавно.
Направете и втори кръвен за да е сигурно накъде отиват нещата.
Не мога да Ви кажа колко време продължава, никога не съм била бременна.
Те няма как да го видят и в матката да е, просто не е пораснало достатъчно, така че ако не го видят, не се шашкайте, а ги питайте каква е вероятността да е извънматочна.

# 402
  • Мнения: 5 468
Preciousmmo90, при биохимичната бременност кървенето е като по-обилна и по-продължителна менструация. Възможно е да започне първо със зацапване. Матката сама се изчиства, тъй като бременността е на много ранен етап. На този етап бременността може да се докаже само с положителен тест, тъй като не се вижда все още плоден сак, т.е. единственото доказателство за биохимичната бременност, обикновено, са само положителните тестове и евентуално няколко дни закъснение(тъй като това е бременност, продължила за кратко и отхвърлена от организма).

Уринните тестове отчитат ЧХГ над 25, т.е. този кръвен показва, че стойността при теб е паднала. Също така, в урината ЧХГ се чисти малко по-бавно, т.е. дори и при вече по-ниска кръвна стойност, уринният тест може да е с много бледа черта 1-2 дни повече, след като стойността в кръвта е паднала под 25.

И за мен вариантът за извънматочна е почти изключен. При нея стойността расте, но много бавно. При падащо ЧХГ, особено с такава вече ниска стойност, не изглежда като извънматочна. За мен е биохимична бременност.

# 403
  • Мнения: 4
Благодаря ви момичета за отговорите и изчерпателната информация, която е повече от полезна аз ще се заема със въпроса ще си повторя изследванията за мое успокоение(и ще споделя резултата), а и все пак трябва и в такива случаи да си обръщаме внимание на здравето... Бъдете здрави и все така добри хора 🤗 усмихнат ден ви желая

# 404
  • Мнения: 8

Здравейте момичета. Цикълът ми е 26-28 дневен, последният беше на 3 януари. Не следя овулация, но правим опити за бебе от няколко месеца, неуспешни до сега. Направих теста 3 дни преди закъснение, възможно ли е втората чертичка да е като контролната на този етап? Не би ли трябвало да е по бледа или изобщо да няма? Възможно ли е теста са греши? Втората чертичка дори се появи почти едновременно с контролната.

Общи условия

Активация на акаунт