За децата, отговорностите и още нещо

  • 7 274
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 28 467
Продължава без тях докато/ако срещне подходящ. Мъжът не е задължителен фактор.

# 91
  • Мнения: 18 477
За себе си знам, че предпочитам без мъж, отколкото с такъв, с който имаме базови разминавания. Нямам амбицията да променям неподходящите.

# 92
  • Мнения: X
Точно това казвам - че при тоя все по-стеснен избор една голяма част от жените си остават самички.
Хубавата новина е, че това не е причина да нямат деца или да не могат да ги отгледат.
Но е много вероятно да си останат с по едно - или нито едно.
И така бялата раса си заминава - защото по-тъмничките нямат тези претенции и се множат на воля.
Което пък още повече стеснява избора.

Това лично мен не ме касае, аз тъй или иначе съм приключила с ражданията и изборите на мъже за семейна връзка.

Но имам малка дъщеря.
Чудя се какъв ли ще й е късметът/изборът и дали няма да реши и тя да си спести главоболията и направо да се ориентира към някоя донорска клиника?

# 93
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Някои сметнаха, че еманципацията значи повече товар за жените и по-малко за мъжете. Тоест, разбират еманципацията, като сложат върху едновремешните изисквания към жените относно дом и деца и това да работят, като едновременно не изоставят и първите. Немалко жени се връзваха и се връзват, че и се съревновават коя ще вземе тиквения медал.  А еманципацията е чисто и просто освобождаване от зависимост и предоставяне на чисто човешки права. И ще продължава да завива в грешните посоки, докато много жени имат разбирания като горните и се чудят как да щадят онзи, който се води от силния пол, щото това или онова не било негова работа. От това се разлигавиха мъжете, не от еманципацията.
Това просто нямаше как да го напиша по-добре.

Black_Sapphire, не виждам проблема. Който е склонен да прави компромиси със себе си, си намиря някой относително що-годе подходящ, и живее с решението си. Който не е склонен, чака и търси правилния, и живее с решението си. Децата не изискват наличието на партньор, а партньора не гарантира наличието на деца. Така че всеки трябва да си прецени какви рискове може да поеме, но ако може моля след това да не мрънка за "късмет" и "съдба".

# 94
  • Мнения: 3 717
По-тъмничките го карат старомодно. Верно, че мъжете им не готвят, ама пари намират, не чакат на жена си да плаща половината. Още по-тъмничките, американци, примерно, и те така. И те с по 3-5 деца.
Ако имаш предвид, че жена щади мъжа си, дали е пощада или е убедена, че ше я свърши по-добре от него, пак не е много сигурно.
Не съм съгласна, че женският пол не е пощаден, а е ощетен Simple Smile
Направо си е сигурно. Чак такива милостиви бели птици не сме, по-скоро си вярваме, че ще се справим по бързо и по-добре от милото. Ама не му отстъпваме и там, дето той ще се справи по- добре. Щото..Щото така!

# 95
  • Мнения: X
Точно това казвам - че при тоя все по-стеснен избор една голяма част от жените си остават самички.
Скрит текст:
Хубавата новина е, че това не е причина да нямат деца или да не могат да ги отгледат.
Но е много вероятно да си останат с по едно - или нито едно.
И така бялата раса си заминава - защото по-тъмничките нямат тези претенции и се множат на воля.
Което пък още повече стеснява избора.

Това лично мен не ме касае, аз тъй или иначе съм приключила с ражданията и изборите на мъже за семейна връзка.

Но имам малка дъщеря.
Чудя се какъв ли ще й е късметът/изборът и дали няма да реши и тя да си спести главоболията и направо да се ориентира към някоя донорска клиника?
А не е ли по-добре да е сама и сравнително щастлива, вместо да "носи на гърба си/и на емоциите си" един мижитурка?

# 96
  • Мнения: X
Не казвам кое е по-добре  - то е различно за всяка жена.

# 97
  • Мнения: X
Колкото и да е различно за всяка, нито една жена не трябва да търпи и да се примирява с мъж-насилник/побойник/алкохолик/мързеливец/наркоман/инфантил/тип "детето на мама"/любовчия....
Ако имах дъщеря, бих направила и невъзможното да стои настрана от подобни....

# 98
  • Мнения: 18 477
Или дъщерята да знае, че дори да попадне в кофти връзка или някога връзката да започне да не я удовлетворява, може да я прекрати и близките й ще я подкрепят.

# 99
  • Мнения: X
Категорично съм съгласна, че жената не трябва да търпи гореизброеното, и че по-добре сама, с помощ от близките.
Но проблемът е, че много от девиантностите не ги пише на челото на избранника, а се проявяват в по-късен момент, да не говорим за прословутата "криза на 40-те" (често ги застига с малки деца на по 3-4 години).

# 100
  • Мнения: 56
Моят бивш мъж беше патриархално възпитан и смяташе, че цялата поддръжка на дома трябва да пада върху жената и децата. Т.е. ние ежедневно готвим, режем салати, слагаме маси, вдигаме маси, мием, бършем, чистим, оправяме на котките, веднъж в седмицата се ходи на голям пазар до минимум два до четири различни магазина, веднъж, понякога два пъти седмично се перат две до три перални, сушат се, сгъват се, простират се и т.н. малки ежедневни дейности. Това включваше и приготвяне на храната му за работа за седмицата, рязането й на малки парчета и слагането й в кутии като е предварително измерена. Излишно е да казвам, че той ядеше най-много, неговите дрехи за пране бяха най-много, изобщо той беше най-големият консуматор вкъщи, а ние бяхме обслужващ персонал, който трябваше да се върти на пета около него. Редовната му реплика беше, че това са мои задължения.

Неговите задължения бяха да се окоси тревата веднъж на десет дена и когато трябва да се сменят гуми и масло на колата да ги смени.

Само съпоставете времето и усилията, които са необходими за извършването на горните дейности. Гуми и масло се сменят два пъти годишно. Карам нова кола, няма нужда от никакви диагностики, ремонти и поддръжка извън, това което е по спецификация и, което ми правят в сервиз за нула време и на съвсем прилична цена. Тук има чудесна пътна помощ, която струва пренебрежителна сума, абонирала съм се, ако закъсам, заключа се или ми свърши бензина на пътя, идват до максимум половин час.

Повече такъв мъж не искам ни да видя, ни да чуя докато съм жива.
Няма как да съм щастлива, ако аз се гърбя с всичката работа като черноработник, а някой си развява гащите и се радва на живота. Ако и да ме забелязва като жена, защото това никога не ми е липсвало. Аз съм забелязвана жена и от него и по принцип.
Моля те, напиши ми, с колко деца си поела стъпката развод. И аз съм на твоето дередже, с две деца съм и КАТЕГОРИЧНО ми писна.

# 101
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 146
Категорично съм съгласна, че жената не трябва да търпи гореизброеното, и че по-добре сама, с помощ от близките.
аз пък не съм съгласен да съм близък на подобни жени. Smiley

# 102
  • Мнения: 3 717
Категорично съм съгласна, че жената не трябва да търпи гореизброеното, и че по-добре сама, с помощ от близките.
аз пък не съм съгласен да съм близък на подобни жени. Smiley
Подобни на кое? На Сапфир? Или сами? Или търпящи? Или нетърпящи?

# 103
  • Мнения: X
Категорично съм съгласна, че жената не трябва да търпи гореизброеното, и че по-добре сама, с помощ от близките.
аз пък не съм съгласен да съм близък на подобни жени. Smiley
Ами, стой си сам... Simple Smile то двойкуването НЕ е задължително.

# 104
  • Мнения: X
Категорично съм съгласна, че жената не трябва да търпи гореизброеното, и че по-добре сама, с помощ от близките.
аз пък не съм съгласен да съм близък на подобни жени. Smiley
Спокойно, Бонго. Няма опасност подобна жена да ти предложи близост.

Общи условия

Активация на акаунт