За децата, отговорностите и още нещо

  • 7 286
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 769
Не съм й чела темата, но пак не одобрявам поведението и очакванията й. Ако моя дъщеря се набута да живее на семейни начала с някого, от който очаква да я издържа, докато учи аз ще се сметна за пълен провал като родител.

Много бащи са незаинтересовани от децата си, това е толкова често срещано, че аз не мисля да е някаква драма. За мен е по-скоро нещо нормално. Това момиче е трябвало да си наляга парцалите при майка си, да учи, да помага там с каквото може в домакинството и така, докато си завърши образованието.



# 31
  • Мнения: 3 725
Много бащи са незаинтересовани от децата си, това е толкова често срещано, че аз не мисля да е някаква драма. За мен е по-скоро нещо нормално.
Ей това ме озадачава. Защо го приемаме за нормално? Само защото се случва често? Не е ли малко малоумно?

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 11:41 от Не се сърди, човече

# 32
  • Мнения: 3 769


Много бащи са незаинтересовани от децата си, това е толкова често срещано, че аз не мисля да е някаква драма. За мен е по-скоро нещо нормално.

Ей това ме озадачава. Защо го приемаме за нормално? Само защото се случва често? Не е ли малко малоумно?

Кое да е малоумно? Че не си заравям главата в пясъка и не отказвам да се изправя срещу действителността такава каквато е?

Ако за теб е малоумно, за мен е въпрос на здрав разум. Приемам това, което не мога да променя, защото този филм съм го играла и от двете страни - и като пренебрегвана от баща си дъщеря и като майка на пренебрегвано от баща си дете. Не се фокусирам върху този факт, абсолютно не правя драми от него и не позволявам да оказва влияние върху живота ми или този на детето ми.

# 33
  • Мнения: 46 510
Ако се приемаха за нормално, нямаше да има толкова раздели. В повечето случаи именно затова са бивши, защото не са си поемали отговорностите. Няма как да очакваш от един човек, който не си е гледал детето, докато е живял с него, че изведнъж ще стане родител не само по документи.

И обратното. Имам пред себе си примери на бащи, които си гледаха децата и се разделиха с майките по други причини. Ами продължават да си ги гледат и въобще не се ограничават с уикендите и издръжката.

# 34
  • Мнения: 174
Според мен повечето проблеми идват от липаса комуникация между партьорите. Ще дам един банален пример - в семейството на родители ми баща ми чисти - 100 %, но човека не знае как да пусне пералнята. Така са се разбрали с майка ми. Преди години, заживявам с една девойка и тя окачва нещата да са 50/50% за всяко нещо. Аз съм любител на специализацията (аз правя това и това, то е моя отговорност) ти правиш еди какво си. Тук става въпрос за сблъск на 2 семейни модела, които са наследени от родителите. По същият начин е с финансите, отглеждането на деца, продръжката на кола, изхвърляне на боклука, плануване на почивки и какво ли не. Разминавания в очакванията винаги ще има, но успешните двойки умеят да седнат и спокойно да си говорят, да плануват и да се разберат.

Последна редакция: ср, 25 дек 2019, 08:12 от h7akhu

# 35
  • Мнения: 46 510
Не е в комуникацията, а в това, че не могат да реагират адекватно и да пораснат.
Ще има единият от тях 10 неща на главата, но другият ще се прави на капризен тийнейджър и ще седи на дивана, защото в този ден нямал по неговата специалност. Да бе. Никой не трябва нищо да иска от него, а сам да се сети.

Айде, докато са сами, както и да е, но какъв пример е за децата? Голям, здрав и прав мъже да не може гащите да си изпере сам. Как ще си поеме отговорността като родител? Децата не са кукли, и повръщат, и други работи правят. Ако не може най-елементарните грижи да им осигури, а се реди до тях, как въобще може да се разчита на него?

Скрит текст:
Да не мислиш, че жените знаят как да си пуснат пералнята? Сядаш, четеш и ако трябва викаш майстори да ти каже. Който е зле (като мен) си записва стъпките подробно и след стотното пускане вече си наясно. Всичко идва с опита.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 15:57 от Не се сърди, човече

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592

Какво точно питаш? Защо жените раждат по-често от мъжете?...

# 37
  • Мнения: 488
Ей това ме озадачава. Защо го приемаме за нормално? Само защото се случва често? Не е ли малко малоумно?
не е справедливо , но за съжаление е нормално явление . защо ги приемаме ?  Tи как предлагаш някой който не иска да поема отговорност и да е баща да бъде принуден да е такъв ?
каква е алтернативата ? и майката да си гледа живота пък децата да се оправят там някак си ? или под строй са ги праща насила при някой който не ги иска само защото им е 'баща' и така е справедливо?

# 38
  • Мнения: X
Елементарно. Не раждаш деца от боклуци. И не, такъв "баща" не ти се пада, създаването на връзка /брак /дете, НЕ е лотария. Ти си го избираш. Е, не може да "прибереш, някакъв боклук от улицата, а после да се вайкаш" Айй, ама той що "мирише" на развалено?! ".

# 39
  • Мнения: 7 938
Аз примерно не приемам за "нормално" бащата да бяга от отговорност след развод.  Факт, че повечето бягат от тази си отговорност и си мислят, че ще се разминат с някаква мижава издръжка. И моят бивш се опита да мине по тъча, но не му позволих. Научих го да отделя време и ресурс за детето ни. Да уважава празниците на детето с присъствие, да не пропуска уикенд с него, да са повече време заедно от описаното в споразумението лятото и така нататък.. Може, но трябва да имаш здрави нерви, упоритост и да мислиш за детето като приоритет, изолиран от личните си отношения с този човек. Детето ми имаше нужда от баща си и аз му го осигурих. Това, че сме се развели или че имал друга жена с дете до него, въобще не е оправдание или причина за мен, да не се грижи той за детето си.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 101
Детето ми имаше нужда от баща си и аз му го осигурих.
Кефи ме като някой така е твърдо убеден, че всичко зависи от него...Просто нямаш представа какви хора има и колко малко власт над ситуациите с тях може да има човек. Но е хубаво, че в твоя случай развоят е положителен, така трябва да бъде.

# 41
  • Мнения: 54 408
И моето мнение е такова.
Затова казах на някои съфорумки да не се пъчат, че са избрали мъже.
Първо няма как да знаят какви бащи ще са, преди да станат такива, и второ, хората се променят и няма гаранция, че ако са били отговорни с едно дете, ще бъдат с второ, или трето.

# 42
  • Мнения: 7 938
Хах, разбирам те, Бояна. Не всичко зависи от мен, разбира се. Но в случая знам какво ми е коствало да се преборя за това време на баща и дете и не само за време, но и други отговорности. Не беше никак лесно. В момента е повече баща отколкото някога е бил докато сме били заедно. И да - имам огромна заслуга за това, макар милион пъти да ми е минавала мисълта - "голям праз, че не искаш да се държиш като баща, няма да те карам насила". Ясно ми е, че не със всеки баща става това и съм благодарна, че поне откъм тази му страна той е адаптивен и става за такъв, макар и с напъни. Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 12 101
Хах, разбирам те, Бояна. Не всичко зависи от мен, разбира се. Но в случая знам какво ми е коствало да се преборя за това време на баща и дете и не само за време, но и други отговорности. Не беше никак лесно. В момента е повече баща отколкото някога е бил докато сме били заедно. И да - имам огромна заслуга за това, макар милион пъти да ми е минавала мисълта - "голям праз, че не искаш да се държиш като баща, няма да те карам насила". Ясно ми е, че не със всеки баща става това и съм благодарна, че поне откъм тази му страна той е адаптивен и става за такъв, макар и с напъни. Wink
Изобщо не отричам заслугите ти, сигурна съм, че са нужни усилия и разбиране и от двете страни, та не ме разбирай погрешно. Просто съм се начела и нагледала на хора и от двата пола, които изобщо не кълват на нищо и изчезват. Чудно ми е било що за хора са изобщо, но факт, че ги има и никой нищо не може да направи.

# 44
  • Мнения: 46 510
И моето мнение е такова.
Затова казах на някои съфорумки да не се пъчат, че са избрали мъже.
Първо няма как да знаят какви бащи ще са, преди да станат такива, и второ, хората се променят и няма гаранция, че ако са били отговорни с едно дете, ще бъдат с второ, или трето.
Ако прочетеш темите за безотговорните бащи, 100% от тях отговарят, че са си били такива и преди детето. Може и да има някое изключение, но като цяло изненади няма. Има романтично настроени жени, които си мислят, че ще го променят.

Общи условия

Активация на акаунт