Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 61

  • 50 964
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Момичета, имате ли скорошни наблюдения върху СС кремчето на Биотен?

Ползвам го почти всеки ден и много го харесвам. Аз съм светлият нюанс, пасва ми идеално (с неутрален към жълт подтон съм), стои много естествено без значение с какво го нанасям, но с пръсти най ми харесва резултата а и ми спестява много време. Ако имам нещо за прикриване се наслоява лесно и може да се получи по плътно покритие. Не се свлича или размазва през деня, през лятото (ползвам по-тъмният цвят, когато съм с тен и пак е супер) го фиксирам с пудра през Т-зоната и издържа и в най-големите жеги (тествано!). Под него не слагам основа, ползвам хиалуроновата киселина на Hada Labo, няма кир ефект.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 18:42 от Анонимен

# 556
  • Мнения: 5 606
Аз съм със суха кожа и добър измивен продукт е вода-пяната на Елеа, розовата. Ползвала съм и синята за нормална кожа през лятото, но от няколко години целогодишно вземам за суха. Почиства нежно и сваля целия грим, без да пресушава кожата. Като мина после с тампон мицеларна вода или някаква флорална, остава чист. Пробвала съм и пяната на Балеа, но не почиства толкова добре грима, както Елеа.

# 557
  • Мнения: 2 583
Аз съм със суха кожа и добър измивен продукт е вода-пяната на Елеа, розовата. Ползвала съм и синята за нормална кожа през лятото, но от няколко години целогодишно вземам за суха. Почиства нежно и сваля целия грим, без да пресушава кожата. Като мина после с тампон мицеларна вода или някаква флорална, остава чист. Пробвала съм и пяната на Балеа, но не почиства толкова добре грима, както Елеа.
И трите вида пяна на Елеа съм пробвала преди доста години, както и синия и зеления гел. Имам  добри впечатления, дано не са занижили качеството.

# 558
  • Мнения: 22 786
Момичета, имате ли скорошни наблюдения върху СС кремчето на Биотен? Чудя се между него и А-Z на Орифлейм.
На моята мазна кожа не й е ок този крем.Мазнее, цветът е гпре-долу, не е мн.покривен.Ползвам го рядко, защото не го хатесвам особено.

# 559
  • Мнения: 561
Аз съм изключително доволна от розовата пяна за лице на Балеа, май се води за суха кожа. Не премива, не изсушава кожата и често след по-семпъл грим няма нужда и от допълнително почистване. В допълнение на всичко това и не ми дразни чувствителните очи, та скоро не мисля да я сменям. Пробвала съм и измивния крем от серията, той нищо не вършеше, но и от него има доволни. Кожата ми е нормална, леко ми лъсва т-зоната понякога, а през зимата клони към суха.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 07:07 от deliberation

# 560
  • Мнения: 1 349
СС на Биотен и аз не го харесвам. Лъщя много от него, мазнее ми, сякаш не попива и не съхне.
Кожата ми е комбинирана.

Аз съм доволна от ББ на Авен и СС на Лумене / по аптеките и Лили/.

# 561
  • Мнения: 4 611
Дали ББ крема на Авен е подходящ за много, много светла кожа?

# 562
  • Мнения: 2 781
За този ли става въпрос? Авен ме впечатли с термалната вода. Получих някаква алергия подуха ми се очите и кожата ми направо се пресуши. Мина ми за няколко часа, но състоянитето на кожата не се промени. От няколко дена я използвам водата и регулира положението със сухотата и зачервяването. В допълнение се мажа и две кремчета на ла рош, но са мостри, та се замислям и за покупка. Чудя се дали да не е пак нещо Авенско...Имате ли отзиви?
Скрит текст:

# 563
  • Мнения: 1 349
Този е ББ крема, не мога да кажа за много светла кожа как ще е. Може да вземете мостричка, в някои аптеки съм виждала и тестер, първоначално ми се видя тъмен, но се адаптира много добре към цвета на кожата, леко покритие, изравнява тена. Кожата е сияйна и сочна.

Oтносно крем - hydrance optimal UV legerе съм ползвала и съм много доволна. Лятото си го ползвам, за зимата ми е малко недостатъчен.
От la roche - hydraphase intense legere.

Не са много по темата обаче, затова ще похваля и един мой много любим крем на Микса - pro tolerance light. С помпичка е, много приятен, хидратира страхотно, кожата става много мека. Не мога да пропусна и нощната им хидратираща крем-маска.

# 564
  • Мнения: 20 144
Щом си имала алергична реакция, изчакай малко с ББ тата, остави малко кожата да се възстанови. В къщи имам един Авенски крем за много чувствителна и нетолерантна кожа, после мога да ти го снимам ако искаш.
Аз също ползвам Нydrance optimal UV, богатия крем, за суха кожа, но са му сменили нещо по състава. Вдигнали са ув защитата на 30, но е станал толкова сух, че едвам се го разнасям по лицето, на места остават бели петна. Определено ще търся нещо друго, а много ме е яд, много ми пасваше на кожата предишният вариант.

# 565
  • Мнения: 1 132
Щом си имала алергична реакция, изчакай малко с ББ тата, остави малко кожата да се възстанови. В къщи имам един Авенски крем за много чувствителна и нетолерантна кожа, после мога да ти го снимам ако искаш.
Аз също ползвам Нydrance optimal UV, богатия крем, за суха кожа, но са му сменили нещо по състава. Вдигнали са ув защитата на 30, но е станал толкова сух, че едвам се го разнасям по лицето, на места остават бели петна. Определено ще търся нещо друго, а много ме е яд, много ми пасваше на кожата предишният вариант.
Аз също бях по-доволна от hydrance legere с spf 20, сега и той е с spf 30, но с друга формула. Моята кожа е комбинирана и този крем ми беше супер за пролетта и лятото, матираше, нямаше кир ефект. При мен също този с новата формула понякога оставя бели петна и не попива хубаво.

# 566
  • Мнения: 20 144
Значи не съм само аз разочарована. Unamused
blondyberry, емулсия съм взела, оказа се много добър продукт за пресушени и чувствителни кожи. От серията има и крем.
https://mypharmacy.bg/kozmetika/medicinska/problemi/chuvstviteln … mulsiya-50ml.html

https://mypharmacy.bg/avene-za-netolerantna-koja?gclid=CjwKCAiA9 … OWPhoCsnwQAvD_BwE

# 567
  • Мнения: 1 349
Добре, че казахте. Моят е със spf 20, имам още половин опаковка.
Няма да подновя, щом е сменена формулата.

# 568
  • * Under the stars *
  • Мнения: 408
Много благодаря на всички,  които се включиха по моя казус Simple Smile От вчера не използвам мокрите кърпички за почистване на грима , а мицеларна вода на Гарниер ( розовата ) . След това  се мия с гела на Балеа , втривам арганово олио и после крем . Дано да не си внушавам , но мисля че има някакво подобрение , пък макар и не много голямо. Но търпение Simple Smile
Тук , където съм в момента , няма Лили , ДМ или някакъв кой знае какъв козметичен магазин , та затова продължавам с гела на Балеа . След 10тина дни ми се очертава път към Бургас и ще си понакупя това онова .
Още веднъж ви благодаря на всички за препоръките Hug

П.П. Тази розова мицеларна вода на Гарниер страшно много люти на очите .. Целите ми се зачервяват и сълзят .. Май ще избягвам да си свалям спиралата с нея .

# 569
  • Мнения: 576
Много благодаря на всички,  които се включиха по моя казус Simple Smile От вчера не използвам мокрите кърпички за почистване на грима , а мицеларна вода на Гарниер ( розовата ) . След това  се мия с гела на Балеа , втривам арганово олио и после крем . Дано да не си внушавам , но мисля че има някакво подобрение , пък макар и не много голямо. Но търпение Simple Smile
Тук , където съм в момента , няма Лили , ДМ или някакъв кой знае какъв козметичен магазин , та затова продължавам с гела на Балеа . След 10тина дни ми се очертава път към Бургас и ще си понакупя това онова .
Още веднъж ви благодаря на всички за препоръките Hug

П.П. Тази розова мицеларна вода на Гарниер страшно много люти на очите .. Целите ми се зачервяват и сълзят .. Май ще избягвам да си свалям спиралата с нея .

Аз мога да  ти препоръчам да пробваш двуфазния лосион на Микса за сваляне на грим,за чувст,кожа,не дразни, не люти.

А за измиващ гел може да пробваш измиващия гел на Виктория бюти с арганово масло.В момента съм с него,бюджетно е,мисля около 5лв беше,измива добре,като накрая изобщо няма усещане за опъване и изсушаване на кожата.Но не сваля грим/спирала/.Трябва да се почисти преди това.

Общи условия

Активация на акаунт