На годинка- 8 кг. Да се тревожа ли?

  • 2 564
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 439
😳
На 12 аз бях 33 килограма, но е трудно да обясняваш на някого, който твърди, че детето не може да дъвче, защото няма зъби.

# 16
  • Мнения: 6 622
Малката на 11 месеца е 7600, но пък е доста висока. Това не ме притеснява. Много е енергична, по цял ден не спира . Лази, опитва се да ходи, танцува, пее, имитира всичко. Педиатъра каза, че просто си е такава, да не я мисля.

# 17
  • Мнения: 57
Малката на 11 месеца е 7600, но пък е доста висока. Това не ме притеснява. Много е енергична, по цял ден не спира . Лази, опитва се да ходи, танцува, пее, имитира всичко. Педиатъра каза, че просто си е такава, да не я мисля.

Може би не се тревожиш, защото расте детето ти на ръст...

Колкото и да се старая да не го мисля, стане ли въпрос, ми е много притеснено.
Все пак се оказа,че има и други мънички деца като моето. Благодаря ви, че писахте! То май проблемът всъщност е, че го мисля толкова...

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 15:25 от Mssad

# 18
  • Мнения: 6 622
Не всички възрастни хора са еднакво високи и тежки, не можем да очакваме и децата да са.

# 19
  • Мнения: 2 721
Няма за какво да се тревожиш. Всяко дете е различно и това , че има дадени няквки мерки не значи , че трябва да е точно колкото е описано в тях на ръст и килограми. Моят син е на 3години и 6 месеца, тежи 14кг. Абсолютно здрав , изследванията са му перфектни. И аз се бях шашнала така като беше на годинка, защото не беше на килограми колкото деугите, но всичко е индивидуално. Щом се храни, движи, играе и прави всичко както трябва няма за какво да се притесняваме.

# 20
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На мен ЛЛ ми е казвала, че на годинка детето трябва да си утрои кг от раждането. Е моята госпожица се роди 3900 и на 1г. нямаше 10кг. Сега е на 11г тежи 30кг и 146см. Идеално си е детето.

# 21
  • Мнения: 383
Аз първи клас бях 17 кг ... доста злояда бях като малка , а ела ме виж сега. Пак съм си слаба ама не спирам да ям. Всички са различни , ако според педиатъра всичко е наред не се притеснявай. Децата са различни Simple Smile

# 22
  • Мнения: 580
И двете ми деца не отговарят на таблиците. Голямата в момента е около 90 сантиметра, 11-11,5 килограма. След два месеца става на 3. Сестра ѝ е 67см, 7 100. След два месеца става на година. Трябва да е 8 400, ако утрои теглото си. Еми, няма как да стане. Яде по много, но и не се спира. Според педиатърката е от гена. А около годинката съм била 7 килограма. Злояда. Майка ми все ме е водила по лекари и никой не е намерил причина. Сега съм средна на височина, с повечко килограми след бременността. Нито съм със забавено развитие, ни нищо.
  Обичайте си децата такива, каквито са и се радвайте на бебешкия период. Твърде е кратък, да се притеснявате за глупости!

# 23
  • Мнения: 1 501
Не се притеснявайте. Дъщеря ми беше много злояда и до ден днешен макар, че попрояде последните 6 месеца - сега е на 2г. и 6 месеца винаги е по-слаба от другите. Тя е висока за възрастта си, спрямо наборчетата може би - 92 см, но пък в момента е 12 кг едва едва. Наскоро беш еболна и не съм я мерила сигурно пак е паднала под 12 кг. На годинка беше 9 кг с много зор от моя страна, много тъпчене. Мина 10 кг след много време, сигурно вече беше към 2 годишна. Чак тук в последно време покачи килограми, като пооправи малко апетита. Няма как да избягате от това, някои деца са си просто такива и са злояди, слаби ама с времето се оправят нешата.
А се роди 3320 грама и 50 см в 39 г.с. Тоест не е имала проблеми при раждането, теглото беше супер. Просто беше много злояда още от кърмата, та до АМ, и до пюрета и захранване. И до ден днешен е трудна на хранене и много претенциозна.

Общи условия

Активация на акаунт