На ски в България

  • 32 281
  • 459
  •   1
Отговори
# 150
  • Плевен
  • Мнения: 250

Това са цените на Осогово -
2 в +2  д=100лв на ден. Прекалено ми се струва за 2 писти.

# 151
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
Аз останах с впечатлението, че само децата карат и искат да ги наглеждат. Може и да греша.
Тази година не сме ходили още на Осогово. Като гледам таблото - цените са като миналогодишните.
Ние сме 4.възрастни (децата са над 12) и сметката за каране + планински въздух за уикенд на големите курорти хич не ни излиза.
Всеки знае себе си.

# 152
  • Мнения: 5 254
Да, ЕлиТ е права, само децата карат. Аз също се качвам, но си ме е страх и няма да стане скиор от мен Simple Smile
За Осогово си мислим и ние, че то и Мальовица не ни е близо, даже е доста по-дaлеко, но търсим нещо за разнообразие, когато имаме повече дни. Иначе засега Беклемето ни е най-добре финансово - 12 лв. детска карта за 3 писти. За големите курорти абсурд, а и това ограничение за деца до 12 г. никак не го разбирам. Смисълът не е ли да се облекчи семейния бюджет - не виждам с какво едно дете на 12 и едно на 14 или 16 ще използва повече пистата Rolling Eyes
Но това си е мое виждане. Собствениците на съоръженията имат други Simple Smile

# 153
  • София
  • Мнения: 5 885
Аз резервирах накрая в хотел Бор, апартамент за края на февруари, та отзив скоро няма да мога да дам Confused
Вярно не е на пистата, но като сравних отзиви за хотелите и цените. ( 200 лева по-евтина ми е офертата със закуска и вечеря за 4ма) Струва ми се по - добре като оферта и пише,  че имат трансфер през 15 минути сутрин, да видим. Ние сме с кола де.... Базата също била обновена, не е толкова далеч... към 1км от центъра го дават
За Флора и Иглика получих доста по-високи цени и има кофти отзиви също...
За други два хотела питах... не ми отговориха изобщо... Вила Парк нямат места... Роял Плаза също нямат
Сега да питам такъв странен въпрос, от х-ел Рила кабинковия лифт, къде ще ни качи?
Имам предвид, има ли горе нещо като Бъндерица в Банско или не.... ресторанти, кафета и т.н.
Мъжа ми не кара ски и се чудя дали да се качим нагоре с него още първия ден, има ли нещо да се види?

Като дете сме се качали и помня някакъв ресторант... но беше много много отдавна... Thinking

# 154
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
Относно децата над 12 - има курорти с отделни цени за младежи (ученици/студенти), примерно на Витоша. Други имат намаление (различни проценти) за младежи с ISIC карти (преди можеха да се вадят над 12г, сега са над 14). Може би има и семейни карти. Дано има повече гъвкавост.

# 155
  • Мнения: 7
Аз резервирах накрая в хотел Бор, апартамент за края на февруари, та отзив скоро няма да мога да дам Confused
Вярно не е на пистата, но като сравних отзиви за хотелите и цените. ( 200 лева по-евтина ми е офертата със закуска и вечеря за 4ма) Струва ми се по - добре като оферта и пише,  че имат трансфер през 15 минути сутрин, да видим. Ние сме с кола де.... Базата също била обновена, не е толкова далеч... към 1км от центъра го дават
За Флора и Иглика получих доста по-високи цени и има кофти отзиви също...
За други два хотела питах... не ми отговориха изобщо... Вила Парк нямат места... Роял Плаза също нямат
Сега да питам такъв странен въпрос, от х-ел Рила кабинковия лифт, къде ще ни качи?
Имам предвид, има ли горе нещо като Бъндерица в Банско или не.... ресторанти, кафета и т.н.
Мъжа ми не кара ски и се чудя дали да се качим нагоре с него още първия ден, има ли нещо да се види?

Като дете сме се качали и помня някакъв ресторант... но беше много много отдавна... Thinking

 
Кабинковия лифт ще ви качи на Маркуджик, където има няколко заведения и доста хора ходят там за да се насладят на гледката, не е задължително да е със ски, въпреки че има и лека пистичка с влек за децата. Като цяло струва си една разходка до там, самото пътуване с кабинката си е удоволствие също Wink И да уточня има и междинна станция, която по-добре да пропуснете, ако не сте със ски.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 12:19 от blue^sky

# 156
  • София
  • Мнения: 5 885
Супер , значи още 1вия ден на Маркуджика се качваме Мерси.  Ох, само сняг да има края на февруари.... Smile

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 703
Аз резервирах накрая в хотел Бор, апартамент за края на февруари, та отзив скоро няма да мога да дам Confused
Вярно не е на пистата, но като сравних отзиви за хотелите и цените. ( 200 лева по-евтина ми е офертата със закуска и вечеря за 4ма) Струва ми се по - добре като оферта и пише,  че имат трансфер през 15 минути сутрин, да видим. Ние сме с кола де.... Базата също била обновена, не е толкова далеч... към 1км от центъра го дават
За Флора и Иглика получих доста по-високи цени и има кофти отзиви също...
За други два хотела питах... не ми отговориха изобщо... Вила Парк нямат места... Роял Плаза също нямат
Сега да питам такъв странен въпрос, от х-ел Рила кабинковия лифт, къде ще ни качи?
Имам предвид, има ли горе нещо като Бъндерица в Банско или не.... ресторанти, кафета и т.н.
Мъжа ми не кара ски и се чудя дали да се качим нагоре с него още първия ден, има ли нещо да се види?

Като дете сме се качали и помня някакъв ресторант... но беше много много отдавна... Thinking
Първо питай хотела правен ли е ремонт на 3-те  апартамента( те имат само 3 на последния етаж) след зимния сезон 2018/2019.
По назад съм писала за нашия престой точно края на февруари началото на март 2019г. Няма нищо общо със снимките, ако не са ремонтирани по добре две двойни стаи.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 1 951
За Банско някой има ли пресни впечатления - как са пистите, има ли сняг, има ли хора.....

# 159
  • София
  • Мнения: 5 885
Щастливка пише че хотела е реновиран лятото. Дано е вярно. Новите отзиви в букинга са добри. Вярно че старите не са ок. А кое е гадно на апартаментите? С две думи, стари, лошо, студени или не ги чистят? Храна имахте ли, как беше?

Питах през Визит, да видим какво ще отговорят за апартаментите. Инак гледах , уж всички нови отзиви за хотела са хубави, вкл от чужденци, вкл за апартаменти. Ама късмет ся, аз съм капарирала вече... Grinning

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 15:01 от Wooden Cuckoo Clocks

# 160
  • София
  • Мнения: 1 966
За Банско някой има ли пресни впечатления - как са пистите, има ли сняг, има ли хора.....
Естествен сняг почти няма, 20-30см макс и то горе. Всичко е на изкуствен, съответно е по-твърдо и доста заледено на места. На Платото тук-таме стърчат камъни и трева  понеже там е високо и оръдия няма. Не са най-перфектните условия, но като цяло става за каране, нямам особени оплаквания. Не беше кой знае каква лудница, около 20тина мин чакане на кабината, а горе на лифтовете принципно няма опашки никога. Това от уикенда преди световното, но май не е валял нов сняг от тогава.

# 161
  • Мнения: 3 104

Сега да питам такъв странен въпрос, от х-ел Рила кабинковия лифт, къде ще ни качи?
Имам предвид, има ли горе нещо като Бъндерица в Банско или не.... ресторанти, кафета и т.н.
Мъжа ми не кара ски и се чудя дали да се качим нагоре с него още първия ден, има ли нещо да се види?

Като дете сме се качали и помня някакъв ресторант... но беше много много отдавна... Thinking

С кабинковия лифт се качвате на връх Ястребец. Има 2-3 места за хранене. Ние сме фенове на ресторанта в старата хижа - вкусна е храната, особено скарата. Не е евтино, разбира се, но такива са цените навсякъде по труднодостъпните места.
Горе са пистите Маркуджик 0,1,2 и не знам си колко. Това са едни от най-високите писти в България и е почти невъзможно да няма сняг през февруари.
Ако пък наистина е дошло глобалното затопляне и е топло през февруари - от хижа Ястребец има много лесна пътека до хижа Мусала. Страхотна за разходка. Стига се за около час, без стръмни участъци.

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 703
Щастливка пише че хотела е реновиран лятото. Дано е вярно. Новите отзиви в букинга са добри. Вярно че старите не са ок. А кое е гадно на апартаментите? С две думи, стари, лошо, студени или не ги чистят? Храна имахте ли, как беше?
Храната беше блок маса за закуска и вечеря, не сме останали гладни. Имаше си салати, готвено ,скара и десерт.
Компанията бяхме наели 3 те апартамента и 3 стаи, е няма нищо общо едното с другото. Апартаментите са мръсни стени, изтърбушени матраци, като се стоплиха апартаментите взеха да излизат черни големи мухи, баните също ужасни в нашата беше счупен душ батерията и не работеше, в другата на приятелите казанчето на тоалетната не работеше. Най-нагло беше държанието на управителката след като я извикахме в лобито да разговаряме ако може да ни настани на друг етаж който е реновиран. Еее  отговора беше -няма места , вие знаете ли какво е да си на ски курорт по празник, ако искате да ви върна парите и отивайте където си намерите. Да ама точно тогава беше фул на всякъде или по точно за тези цени нямаше как да намерим( ние бяхме от 28,02 до4,03,2019).
Ще чакаме отзиви след вашата почивка, дано всичко е наред.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 15:23 от щастливка-

# 163
  • Мнения: 7

Сега да питам такъв странен въпрос, от х-ел Рила кабинковия лифт, къде ще ни качи?
Имам предвид, има ли горе нещо като Бъндерица в Банско или не.... ресторанти, кафета и т.н.
Мъжа ми не кара ски и се чудя дали да се качим нагоре с него още първия ден, има ли нещо да се види?

Като дете сме се качали и помня някакъв ресторант... но беше много много отдавна... Thinking

С кабинковия лифт се качвате на връх Ястребец. Има 2-3 места за хранене. Ние сме фенове на ресторанта в старата хижа - вкусна е храната, особено скарата. Не е евтино, разбира се, но такива са цените навсякъде по труднодостъпните места.
Горе са пистите Маркуджик 0,1,2 и не знам си колко. Това са едни от най-високите писти в България и е почти невъзможно да няма сняг през февруари.
Ако пък наистина е дошло глобалното затопляне и е топло през февруари - от хижа Ястребец има много лесна пътека до хижа Мусала. Страхотна за разходка. Стига се за около час, без стръмни участъци.

За жалост помня зима преди няколко години, когато Маркуджиците за цяла зима бяха отворени за не повече от 2 седмици общо, поради липсата на сняг :/ Тази зима също е изключително топла , но пък за разходка става винаги стига да няма силен вятър

# 164
  • Мнения: 368
Искам да попитам, някой знае ли в какво състояние е пътя до ЦПШ Мальовица. В смисъл, има ли сняг по него или е почистен? Защото не сме с много добри гуми на колата, та да не стане така да не можем да се качим с нея до там... 😜😜😜

Общи условия

Активация на акаунт