Избор на сушилня - Тема 14

  • 35 032
  • 740
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 006
Да продължим с обсъждането на сушилни!
Старите теми:
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6
Тема 7
Тема 8
Тема 9
Тема 10
Тема 11
Тема 12
Тема 13


Ето и една подобна тема, с анкета за сушилнята, какво е по-добре да изберем - самостоятелен уред или комбинирана с пералня: Сушилня - комбиниран уред или самостоятелен?


За избор на конкретна комбинирана пералня със сушилня има отделна тема: Избор на комбинирана пералня със сушилня.

Ако желаете да следите темата, но няма какво да кажете в момента - натиснете (в горния, десен ъгъл, под името на темата). Не пълнете първите 10-13 стр. с мнения от сорта на "запис", "и аз цоп тук", "хоп", "троп" и подобни празни мнения.

# 1
  • София
  • Мнения: 19 143
Офтопик е, ако прецените, го изтрийте.
Преди години брат ми се беше регистрирал тук специално, за да направи информиран избор за сушилня. Не помня каква купиха, но беше много доволен от дадените съвети.

Цитирам нещо чуто от снаха ми, т.е. жена му:
"Пишеш 'гуми за ТИР' и в първите резултати ти излиза бг-мамма"

# 2
  • Мнения: 3 343
Ще се радвам, ако някой препоръча ароматни кърпи от тукашния пазар.
Темата е много полезна!

# 3
  • Мнения: 381
Ако мерите Т в барабана, то това трябва да е със сонда термометър и външно измервателно тяло.Писали са и др. съфорумци, че СМ, може да завърти 2,3 барабана и да спре. Сензорите търсят влага за измерване. Вярно е, че miele сушат от 1-8 кг, но с един чорап няма как да стане. Ползвам miele от 2001 г. Първо кондезна за 5кг, а след това с ТП.И двете устройства са купувани нови, не втора употреба/за протокола/Едното остаря морално с времето, но още е здраво. Второто работи перфектно. Поискайте консултация за това, което сте установили.
https://m.miele.bg/domestic/home-visits-481.htm#
Schonen е активен само с определени програми.

Не знам каква ще е разликата с термометър със сонда, освен че ще мога да следя температурата през цялото време. Не ми е чак толкова важно. Исках само да видя с колко градуса ще свали Schonen+ . Отчел съм я като съм спрял програмата по едно и също време, но един път с включена опция, а другия път изключена, като съм изчакал известно време, за да изтине малко барабана. Пише, че тази функция позволява сушене на по-ниска температура, но никъде не се споменава колко е тя, а това понякога би било от полза да се знае. За въртенето на барабана и това как е при този модел писах. Предполагам, че би могло и да има някаква разлика между отделни модели. Най-лесно и бързо ще е, ако някой с такъв модел пробва дали на празен барабан спира или и при него ще пусне 26мин. Тя е нова и в гаранция, но ако им пиша ми се струва, че най-вероятно няма да ми отговорят скоро. На мен ми се струва, че може да е нещо свързано с работата с кошница. Няма специална програма. Може би трябва повече време, за да се отчете влагата, ако се ползва кошница. Не знам. Ако някой, който скоро е закупил Miele TDD 230 WP или Miele TDD 430 WP нека сподели как е при него.

# 4
  • Мнения: 339
Току що пуснах моята празна на Памук (2ч. и 36мин) и след около 30 сек. ги намали на 25мин.  Ще изчакам да видим дали няма да спре по-рано. Miele TDD 430 WP е.

# 5
  • Мнения: 2 114
Аз така и не разбрах - защо ги правите тези упражнения с пускането на празни сушилни?!

# 6
  • Мнения: 381
Киди, мерси! Най-вероятно така са го преценили.


Djordja, целта не е била тази. Просто забелязах и го споменах, че без да има никаква влага програмата не спира, а задава 26мин и си върти докрая. Други казаха, че би трябвало да спре, понеже при тях поведението на сушилнята е такова и това е. Затова се зачудих дали има проблем при моята или просто така са го направили, следвайки някаква логика. Не мисля, че е някакв проблем при нормално ползване.

# 7
  • Мнения: 339
И при мен не спира, кара си програмата до край.

# 8
  • Мнения: X
"Пишеш 'гуми за ТИР' и в първите резултати ти излиза бг-мамма"

Аз така заради един хладилник се явих тук и стана не знам колко време ме търпите, че и аз вас.

За да не е оффтопик съвсем ще кажа, че май всички немски сушилни и перални имат еднакво меню и функции въобще. 😂

# 9
# 10
  • Мнения: 21
Аз съм с Беко БЕЗ термопомпа и при отложен старт си върти през няколко минути,както и след края на програмата,ако не съм я изключила...така си е заводски,не съм променяла нищо.
На мнението на  Буболина съм.Аз споделих веднъж,че след като взехме сушилнята и всичко минавах през нея(имам впредвид,че не съм гладила),разликата в сметката за ток беше 7-8 лв.Отделно,че стои в мокро помещение и като я пусна и отворя вратите навсякъде и направо си отоплява цялата къща.5 -6 кг пране ги суши за около 30-40 мин.,а синтетичните и за по-кратко.
Малко офтопик, ама не се сдържам като ги чета тези неща ... разлика в тока 7-8лв отворени врати отоплява се цялата къща ...къде е тая сушилня да си я взема и аз щом отоплява цяла къща за 7-8лв месечно.

# 11
  • Мнения: X
И аз това искам да питам - как сушилнята отоплява Astonished
При нас има килер с предвидено място за сушилня, засега не сме сложили, обаче, ползваме си го за килер, аз още се чудя дали да слагаме. Ако отоплява, да не се чудя повече Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 555
При нас сушилнята е във всекидневната и е факт,че като работи намалям климатика с 2 градуса,защото на мен лично ми става много топло,но чак пък да отоплява цялата къща Grinning Ако е в килер,най-много да затопли леееко коридора и то пак зависи какъв тип е сушилнята.

# 13
  • Мнения: X
При нас сушилнята е във всекидневната и е факт,че като работи намалям климатика с 2 градуса,защото на мен лично ми става много топло,но чак пък да отоплява цялата къща Grinning Ако е в килер,най-много да затопли леееко коридора и то пак зависи какъв тип е сушилнята.
Какъв тип е вашата, която затопля? А не отделя ли и влага заедно с топлото?

# 14
  • София
  • Мнения: 778
При нас сушилнята е във всекидневната и е факт,че като работи намалям климатика с 2 градуса,защото на мен лично ми става много топло,но чак пък да отоплява цялата къща Grinning Ако е в килер,най-много да затопли леееко коридора и то пак зависи какъв тип е сушилнята.
Какъв тип е вашата, която затопля? А не отделя ли и влага заедно с топлото?
Да, затопля се докато работи, но и много влага се отделя, плочките над мивката обикновенно стават мокри. Обикновенно като изключа сушилнята, отварям прозореца и държа поне половин час отворено (точно заради влагата).

Общи условия

Активация на акаунт