Пети клас 2019/2020

  • 23 774
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 208
Резултатът от класното по БЕЛ е 5. Не е особено доволен. Още не е върнато у не знае какви грешки има. По математика е утре. Там не се притеснява. Общо взето му е най-лесният предмет тази година.
Повече го мъчат разказвателните, а време за учене няма. Есенните състезания свършиха и започнаха базови тренировки. Преди 18ч не излиза от залата и най-вероятно до края на февруари ще е така.

# 16
  • Мнения: 4 180
Върнали са класното по БЕЛ- има шестица. Много е доволна, защото не й е силата там. Щяла да го донесе в четвъртъка, тогава г-жата ще ги раздаде.
По математика обаче вчера се е окъкала. Не е решила последната задача, с думите. Не била сигурна точно какво е даденото, видяло й се, че не може да е толкова просто, както го е разбрала и тръгнала на някакви сложни мисли и се е оплела като патка в кълчища. Ще видим резултата, ама надали ще е кой знае какъв, ако вярно си спомня какво е правила.
Олимпиадите по БЕЛ и МАТ са минали миналата седмица, рано е за резултати.
Ходи с голямо удоволствие на допълнителните часове за подготовка на олимпиадата по история. Даже съжалява, че след олимпиадата няма да има още такива. Успокоявам я, че ако стигне до втори кръг, може би ще има още. Нашите карат бавно, стигнали са до Вавилон. Вероятно за олимпиадата ще трябва да изчете и раздела за Гърция.
 
И извън темата, покрай споменаването на гръцката история- изчетох "загадките на Дунавската цивилизация" и съм очарована. За пръв път намирам обобщаващо четиво с ясно и систематично изложена теза.

За раниците- купувам прости раници за макс.20 лв, колкото изкарат- толкова, после нова. Една такава изкара 2 учебни години- срещу 8 лв ми се вижда перфектна инвестиция. Настоящата кара втора учебна година, инвестиция 12 лв.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 301
Ние нямаме допълнителни часове за олимпиадата по история. Детето ще ходи по история и география, през януари, но не са им казвали за допълнителни часове. Браво, че подготвят при вас децата.

# 18
  • Мнения: 525
Благодаря за темата.Дерзайте не остана да избутаме до петък.

# 19
  • Мнения: 4 180
Ние нямаме допълнителни часове за олимпиадата по история. Детето ще ходи по история и география, през януари, но не са им казвали за допълнителни часове. Браво, че подготвят при вас децата.
Нашата г-жа по история изглежда много съвестна. Извадихме късмет. Вика ги в часовете си за консултации, даже и домашни им дава за тях. В резултат, историята отива на най-любим предмет. Като взимаха за писмените системи ги беше накарала да носят глина и един час са се занимавали с истински оригинален клинопис- писали числа на глинени плочки собстено производство. Е, не съм изпекла плочките за поколенията, но си беше интересно занимание.

# 20
  • Мнения: 8 905
polin_a, благодаря!

ston, ra2, какво се падна на класното по БЕЛ???

# 21
  • Мнения: 8 208
utro, при нас класното беше тест.

# 22
  • София
  • Мнения: 982
При нас преразказ на "Двете сетри" на Георги Райчев от името на бухала.

# 23
  • Мнения: 14 471
Я да питам, който иска да сподели - децата ви ходят ли на гости и посрещат ли свои приятели (съученици) на гости в учебни дни? А и иначе - в почивни дни?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 799
MissChanandlerBong - моето дете е било на гости с преспиване в съученички, да. И вкъщи се е случвало да преспиват дечица - приятелчета и съученици.
Но в учебни дни не се е случвало. Било е петък вечер, събота вечер или ваканционни дни.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 301
Нито моето дете е преспивало някъде, нито някой е спал у нас. Аз съм против тези сбирки.

# 26
  • Мнения: 2 413
Канят се и си ходят на гости,но за час,два,три,но главно ,когато нямат много за учене.
Освен класно по БЕЛ са имали и контролно по англ.език.По БЕЛ е имало тест+преразказ на приказка,която не е изучавана ,не помни заглавието.Чакам резултат,а днес има тест по ЧП+класно по мат.,а от утре дай Боже и малко почивка.

# 27
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Два пъти, с преспиване предполагам питаш.Почивни или ваканция е било.Аз съм против, по принцип, въпреки че масово е това явление.Да не говорим, че в стария клас не бяха задружни като цяло.Единият път бяха направо били без надзор ,
както ми каза моята.Дойде си гладна, недоспала и др подробности, които са хард направо.А майката уж свестна..бащата полицай..ама нивото явно нула.
Иначе моята редовно от втори клас ако не бъркам , е по спортни лагери. Има и по- големи, но няма простотии като цяло.Съвсем друга среда, нямат време за глупости.А ако сгафят,600 метра наказателна обиколка въртят. На Белмекен, последния лагер някои ходили по стаите от по- големите, шумяли и събудили треньора и други отбори .Та , по нощите са тичали до припадък.Ако и това не помогне , си аут.Няма шест, пет.
Не и липсва на моята самостоятелност, сега за НГ пак заминават и то на сериозна подготовка за републиканско.Има и забавление, има и работа. Дано само не ни затрупат от у- ще с домашни за ваканцията.
Така че, на никой не му липсват тия класови сбирки.За новият клас не знам как стоят нещата, но децата са от различни квартали на Сф и едва ли е практика.
П.п.С радост пропуснахме олимпиадите по БЕЛ и МАТ и сега ми съобщава по тел , че се е записала да участва на Олимпиада или каквото е там- по астрономия! И да и помогна и аз, освен че тя ще си "рие" в нета, да се подготви. Ще припадна !

# 28
  • Мнения: 14 471
Всъщност не, не питам за с преспиване. Дъщеря ми все измисля разни схеми да ходи на гости или да идват на гости деца в къщи в учебни дни, а те са втора смяна, т.е. няма много време сутрин. Иначе в почивни дни или ваканции нямам проблем да стоят и по цял ден вкъщи.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 046
Кани гости и ходи на гости, предимно без, но понякога и с преспиване, но само уикенди (ама рядко) или ваканции, през седмицата е невъзможно за нас. Преспиване, обаче, при деца с чиито родители се познаваме - до сега 2 момичета от ансамбъла ѝ и едно от училище. Баткото на същата възраст, понеже беше сам в къщи, вечно влачеше деца у нас след училище, но той няма нейните ангажименти Close
Обади се да се похвали с 6 по история, ама някак вяло, без особен ентусиазъм. Защо така - имала 23/25т, явно 2 неща била сбъркала и сега не можела да си обясни кои са, а госпожата не им върнала тестовете, та да види. А днес има класно по мат, а там битката е за тройка (на четворка не се надявам), но няма да се втурне да си гледа грешките! Не че се е върнал някой тест по математика, де. Това е ужасно порочно - госпожата нито ги връща, нито им ги показва дори, само нанася оценките и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт