Трябва ми помощ (хакери)

  • 6 356
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, хора! Предварително се извинявам, че пиша извън темата, но спешно ми трябва вашата помощ. В профилите ми във фейсбук и инстаграм беше влизано от чужд човек, който си позволяваше да пише съобщения от мое име. В последствие това се случи и на мой приятел, който получи и обаждания от скрит номер, в които беше замесено и моето име. Очевидно е, че някой иска да ни направи мръсно. Много моля ако някой от вас знае или има координати на човек който може да помогне (хакер или IT специалист) и разбира от такива неща да ми пише. Също така ако сте се сблъсквали с подобно нещо, ще се радвам да разбера как сте се справили. Интересува ме как да разбера кой е човекът, който стои зад цялото това нещо. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 118
Сменете си паролите просто.
Мисля, че ще ви отнеме време и пари, за да разберете кой стои зад това.
А и дори да разберете кой е...едва ли нещо ще се промени...
Тази практика в последно време е много "модерна" във фб и е масова, не мисля, че е специално към Вас.

# 2
  • Мнения: 3
Паролите ми са сменени навсякъде със високо ниво на трудност и въпреки това отново се влиза. Знам че това е масово в момента, но моят случай е по-специфичен. Не съм написала в съобщението подробности и факти, които сочат, че това е умишлено спрямо нас. Дори и да ми коства време и пари, ще съм много благодарна, ако някой ми даде контакт на човек, който може да помогне, защото вече положението не се търпи.

# 3
  • Мнения: 118
Ужас. Желая Ви успех!😔

# 4
  • Мнения: X
На ваше място, ще се отпиша от всички възможни устройства и отново ще сменя паролата. Сигурна ли сте, че мейла, с който сте направили регистрация (предполагам преди години), в момента не се ползва от някой друг?

С изумление разбрах, че едната ми служебна поща, която ползвам повече от пет години, преди е била мейл на "един чичак", и е вход за Фейсбук и Инстаграм за него. Ще спра до тук, няма да ви казвам изведнъж, ей така от нищото, какви мейли започнах да получавам.

# 5
  • Мнения: 1 119
Най-лесният пробив е чрез имейлът. Ако е в аб* е още по-лесно. Влезте в пощата и можете да проверите в Настройки всички IP адреси, които са влизали в тази поща.
По същия начин, чрез фейсбук можете да видите какво е устройството, от което е влизано. Ще ви изпише, например: Chrome, Android, София.
Това ще ви даде ориентир. Но най-добре директно да видите IP адреса. След това ще намерите от кой град е. Ако е малък град и познавате местния доставчик, той може да ви каже точния блок/периметър.

# 6
  • Мнения: 25 448
Разгледай си настройките за поверителност. Особено ФБ предлага много възможности да защитиш профила си, включително и чрез код, който да получаваш на телефона си.
Наскоро смених телефона и бях засипана от предупреждения, че в профилите ми е влизано от друго устройство, а някои дори ме караха да потвърждавам, че това съм аз. Въпреки че IP-то е същото, там няма промяна...
Внимавай също така какви мрежи използваш – безплатни, служебни и т.н. Също така и служебните устройства, до които и други хора могат да имат достъп.
Изтрий си запаметените пароли, ако имаш такива. Въвеждай ги ръчно всеки път. Не използвай за парола лични данни или такива на твои близки – дата на раждане, ЕГН, други подобни, които лесно могат да се налучкат.
Все отнякъде изтича информация, затова пробвай да запушваш „дупките“ една по една, за да разбереш къде е проблемът. Тогава вече ще стане ясно и кой го прави.

# 7
  • Мнения: 3
Най-странното е че във фейсбук не съм с имейл, а с телефонен номер, отписах се отвсякъде, паролите ми са с повишена трудност, активирани са ми настройките за сигурност, ако някой влезе да ми изпратят СМС и въпреки всичко това влезнаха няколко пъти без дори да разбера. Това ме навежда на мисълта, че явно е някой който разбира и знае какво прави. Благодаря ви за информацията все пак Simple Smile

# 8
  • Мнения: 165
Най-вероятно са ти заразили компютъра или телефона(не става ясно откъде влизаш)
и затова всеки път когато си сменяш паролата те я разбират,защото има инсталиран кейлогер.

# 9
  • София
  • Мнения: 382
По същия начин, чрез фейсбук можете да видите какво е устройството, от което е влизано. Ще ви изпише, например: Chrome, Android, София.
Това ще ви даде ориентир. Но най-добре директно да видите IP адреса. След това ще намерите от кой град е. Ако е малък град и познавате местния доставчик, той може да ви каже точния блок/периметър.
спомням си, че преди време, когато проверявах беше излязъл и като точен адрес - в смисъл виждаше се сградата, чиито настолни компютри бях ползвала, за да вляза в facebook-a си

ако някой влезе да ми изпратят СМС и въпреки всичко това влезнаха няколко пъти без дори да разбера.
не получи ли никакъв смс?

Това с keylogger звучи логично, виж дали не ти е инталиран такъв. И все пак провери пощата си, дори и да не влизаш с нея - наистина е много лесно да влезеш в нечий facebook чрез незащитена поща

# 10
  • Мнения: 165
По същия начин, чрез фейсбук можете да видите какво е устройството, от което е влизано. Ще ви изпише, например: Chrome, Android, София.
Това ще ви даде ориентир. Но най-добре директно да видите IP адреса. След това ще намерите от кой град е. Ако е малък град и познавате местния доставчик, той може да ви каже точния блок/периметър.
спомням си, че преди време, когато проверявах беше излязъл и като точен адрес - в смисъл виждаше се сградата, чиито настолни компютри бях ползвала, за да вляза в facebook-a си

ако някой влезе да ми изпратят СМС и въпреки всичко това влезнаха няколко пъти без дори да разбера.
не получи ли никакъв смс?
Има програми с които пак може да се преодолее защитата с смс , препоръчвам ти ако имаш някой познат който разбира от компютри,ама наистина да разбира а не някой с общи познания.. да ти погледне стартиращите процеси,ако мислиш,че си отворила нещо някакъв файл отнякъде крайния случай,е да си преинсталираш windowsa

# 11
  • Мнения: 2 421
С keylogger detector пробва ли? Може пък да изкочи нещо

# 12
  • Мнения: 165
С keylogger detector пробва ли? Може пък да изкочи нещо

Ако се криптира кейлогера пак няма да го засече

# 13
  • Мнения: 2 421
Сигурно си прав. И аз имах подобен проблем,но освен IP-то и местонахождението друго не можах да открия

# 14
  • Мнения: 1
Mariana
Трябва ми помощ. Хакер за възстановяне на информация. Моля Ви за помощ.

Общи условия

Активация на акаунт