Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 317
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 30 107
Това е от миналата година.

Извинявам се, объркала съм линка. Поправих поста, но в заповедта за 2020г. няма и дума за олимпиади и състезания.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 19:06 от missence

# 316
  • София
  • Мнения: 1 534
Учител ни каза, че заповедта за грипната ваканция не отменя планираните състезания и олимпиади. За МБГ само смениха часа (беше по обед преди), но са ни потвърдили провеждането.

# 317
  • София
  • Мнения: 28 478
Хм, а класната на сина ми е казала, че състезанията се отлагат Thinking

# 318
  • София
  • Мнения: 6 130
Ще чакаме официална информация. При нас утре има "Знам и мога", ще се проведе. Класната предположи, че и олимпиадата ще остане, но да видим.

# 319
  • Мнения: 6 297
Хм, а класната на сина ми е казала, че състезанията се отлагат Thinking

И на нас така казаха, МБГ се отлага. Извинете за невежеството, но не знам какво е това НОМ, сигурно защото сме още малки и допреди няколко месеца не знаех нищо за никое състезание. Да не би пък да значи Национална Олимпиада по математика, ако е така, засега не ни интересува щото доколкото знам олимпиадите са от 4 клас нагоре.

# 320
  • Мнения: 467
Да, и при нас утре има олимпиада "Знам и мога", така че сигурно и математическата ще се проведе по план.

# 321
  • София
  • Мнения: 7 673
Хм, а класната на сина ми е казала, че състезанията се отлагат Thinking

И на нас така казаха, МБГ се отлага. Извинете за невежеството, но не знам какво е това НОМ, сигурно защото сме още малки и допреди няколко месеца не знаех нищо за никое състезание. Да не би пък да значи Национална Олимпиада по математика, ако е така, засега не ни интересува щото доколкото знам олимпиадите са от 4 клас нагоре.
Да, НОМ е Национална Олимпиада по математика и е от 4 клас включително нагоре.

# 322
  • Мнения: 6 297
Благодаря, Ирина! Сега поне вече знам.

# 323
  • Мнения: 1 777
Моля за помощ:Имам 17 рози-бели, жълти и червени. Белите и жълтите са общо 10,а жълтите и червените са също общо 10.Колко са жълтите? Отговорът е 3,но как да го обясня на детето?

# 324
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Бели и жълти са 10, значи червените са 17-10=7. Жълти и червени са 10, следователно жълтите са 10-7=3

# 325
  • Мнения: 1 777
А сега на състезанието Математика без граници през януари, 10 или 20 задачи ще бъдат и ще има ли медали и грамоти? Има ли награди на Московската олимпиада?

# 326
  • Мнения: 1 777

Моля за помощ за обяснение на тази. Отговора е 3,но как да го обясня.Тези зарове много ни мъчат.

# 327
  • София
  • Мнения: 251

Моля за помощ за обяснение на тази. Отговора е 3,но как да го обясня.Тези зарове много ни мъчат.
Паднали са се три различни числа със сбор 14. Търси се най-малкото, съответно другите две би трябвало да са най-големите възможни. Тоест 6 и 5. И остава третото число да е 3.
Това е моята логика.

# 328
  • София
  • Мнения: 7 276
silvi_7878, за кой клас е давана тази задача?

# 329
  • Мнения: 5 900
Май с опитване. Може ли да е 1? Не, не може. Може ли да е 2-не,не може, защото на другите трябва да има щестици, пък е казано, че на всеки зар трябва да са различни. Опитваме 3 и се оказва, че с 3 става-3,5 и 6.
На Ивалета май е по-добро решение.

Общи условия

Активация на акаунт