Hercai/Вятърничав по ATV Тема 10

  • 105 382
  • 740
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 227
Аз съм от нетърпеливите, които изгледаха серията на руски.
Момичета, тия предположения за извънбрачни деца ми звучат много фантастично. Знаем какви са традициите в Анадола. Не може Айше, Ханифе, Дилшах да са забременели без брак. Бих приела едно изключение, макар и с недоверие, но три...
Радвам се, че се връща интригата. Взеха да се случват някакви неща. Сцените между Миран и Рейян са много красиви и нежни, че и еротични.
Харун в момента, в който се появи, ми се стори психар и садист. Сега го възприемам като човек, който играе някакви игри и се забавлява от това, че знае повече от другите. Стана ми интересен и не го причислявам към злодеите. Много дръзко целуна Ярен, но тя май се развълнува. Общо взето, интересна двойка са.
Ханифе се зарадва на това, което той ѝ каза. Какво ли би могло да бъде? Много е вероятно да е роднина, но чие дете е? То май единствената истина, която излезе на бял свят, е за пръстена, че е поръчан от Хазар. Всичко останало продължава да е в мъгла.
Замислих се на колко ли години е Азизе? Изглежда на 70, но по мои пресмятания е към 80. При положение, че внуците ѝ минават 30...
На Азизе ѝ запари под краката и това вече е интересното.
В разговора с младия Насух тя казва, че освен него и братята си няма други близки. Нали имаше сестри Азизе? Или е грешка в превода?

# 361
  • Мнения: 5 440
Първия Мехмет -убит от Насух, втория на Султан - в катастрофата, третият- майката на Елиф/ ама как е умряла/, четвъртият - син ...?

# 362
  • Мнения: 92
Според мен Фарат е син на Ханифе. Защото когато Гюнул гледаше албума с нимки видя Фарат с една жена на снимка. После видях че Ханифе има същата снимка но тя беше прегъната и Фарат не се вижда

# 363
  • Мнения: 1 130
Мехмет убит, другите двама при катастрофа, при която Султан спасява Елиф и оставя мъжа си да умре.

# 364
  • Мнения: 1 036
Аз съм от нетърпеливите, които изгледаха серията на руски.
Момичета, тия предположения за извънбрачни деца ми звучат много фантастично. Знаем какви са традициите в Анадола. Не може Айше, Ханифе, Дилшах да са забременели без брак. Бих приела едно изключение, макар и с недоверие, но три...
Радвам се, че се връща интригата. Взеха да се случват някакви неща. Сцените между Миран и Рейян са много красиви и нежни, че и еротични.
Харун в момента, в който се появи, ми се стори психар и садист. Сега го възприемам като човек, който играе някакви игри и се забавлява от това, че знае повече от другите. Стана ми интересен и не го причислявам към злодеите. Много дръзко целуна Ярен, но тя май се развълнува. Общо взето, интересна двойка са.
Ханифе се зарадва на това, което той ѝ каза. Какво ли би могло да бъде? Много е вероятно да е роднина, но чие дете е? То май единствената истина, която излезе на бял свят, е за пръстена, че е поръчан от Хазар. Всичко останало продължава да е в мъгла.
Замислих се на колко ли години е Азизе? Изглежда на 70, но по мои пресмятания е към 80. При положение, че внуците ѝ минават 30...
На Азизе ѝ запари под краката и това вече е интересното.
В разговора с младия Насух тя казва, че освен него и братята си няма други близки. Нали имаше сестри Азизе? Или е грешка в превода?

Аз не съм гледала още преведената серия, но това за което питаш накрая е грешка в превода. В турския език има една дума за брат и сестра и явно рускините са го превели, като братя, а не като брат и сестри. В превода и на  други серии са правили тази грешка.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 21:20 от nedlen

# 365
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 803
При разговора между Харун и Миран, като че ли " баджанак" ми се счу...не знаех, че е турска дума, която използваме и ние...

# 366
  • Мнения: 5 440
В "Пойраз Карайел" беше много шеговито употребена. Малко дете към не биологичния си баща.                                                                                                     

# 367
# 368
  • Мнения: 1 036
Еви, благодаря на теб и другите момичета от вашия екип за превода на български език!
Започнах го на руски, но ще го довърша на български.

gostenka68, в разговорния български език присъстват много турски думи. Например демек, нейсе, чанта, хайде и много други.

Голям образ е Миран. Не оставя съпругата си и една минута сама в леглото. Може да няма надежда да се класира скоро за по- високо ниво в съпружеските им отношения, но спазва олимпийския принцип - " Не е важно класирането, важно е участието" Blush Като ги гледам Рейян и Миран какви ги вършат в леглото, се сещам за една поза от " Кама сутра" Blush Тя се нарича "Френски скитник" и ще ви я опиша в скрит текст, естествено. Grinning

Скрит текст:
Жената се съблича гола и прави мост, а мъжът ляга под него. Като се има предвид крайния резултат, жената може и да не се съблича Grinning

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 12:36 от nedlen

# 369
# 370
  • Мнения: 1 130
Много хубава Ебру


# 371
  • Мнения: 1 036
Този Харун крие в себе си много изненади. Като го гледам по чувство за хумор прилича на Султан. По начина по които постига целите си прилича на Азизе. Големи комбинации и големи интриги реализира. И наистина е уместен въпросът, може ли сам да научи тайните на всички в нашата история. Рускините коментират, че ще има нов актьор в сериала. Предполагат, че е този мъж7



Ако наистина е той, като му гледам възрастта, дали няма да се появи братът на Азизе и Ханифе. Две рускини, които твърдят че могат да четат по устните, пишат че в ареста Харун е казал на Ханифе, че е син на Султан. И друго ми е интересно -  пред Ярен се държи като психопат, но не мога да разбера това роля ли е или наистина е такъв. Когато се срещна с Рейян и Миран, въпреки наглото му държание имах чувството, че има симпатии към тях. Не мога да реша той от добрите ли е или е от лошите.

# 372
  • Мнения: 5 440
Цитат
Ако наистина е той, като му гледам възрастта, дали няма да се появи братът на Азизе и Ханифе.
Бащата на Рейан стана ли ясно жив ли е , умрял ли е?

# 373
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 803
Цитат
Ако наистина е той, като му гледам възрастта, дали няма да се появи братът на Азизе и Ханифе.
Бащата на Рейан стана ли ясно жив ли е , умрял ли е?
Аз поне не разбрах. Майката на Рейян не обелва и дума кой е той, но защо я е толкова страх да излезе истината, че Рейян не е родна дъщеря на Хазар...

# 374
  • Мнения: 3 431
И аз да благодаря на екипа преводачи на сериала. Flowers Bouquet
Много добра серия, не можем да се оплачем от липса на събития. Най-интересните са свързани с Харун и накрая със сина на майстор Габриел. Харун освободи Султан от лудницата, вкара и освободи Ханифе от полицията. Не си спомням от кой град дойде със семейството си, но изненадата и радостта на лицето на Ханифе говореше, че това е много близък на Асланбей човек. И по игричките му - не по-малък манипулатор от Азизе. Мисля си, че това все пак е "мъртвият" син на Султан (в руския превод Азизе споменава брат, търсейки близкия човек до себе си, но явно преводът не е точен), защото физически си приличат.
Приятна вечер! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт