Hercai/Вятърничав по ATV Тема 10

  • 105 225
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 387
Права си, Еви  Peace
Аз така се впечатлих от игривата му физиономия, че тоя детайл с палтото ... го отървах. Абе дано има повече палта, че с това хеле в едни синкави  тъмни оттенъци бая студ вее от него. Grinning

# 46
  • AMS
  • Мнения: 6 395
За тези, които не са видели гивчетата,
а за тези, които са ги видели, да си ги припомнят >>>












# 47
  • Мнения: 3 387
Добро утро  Hug
Ако човек гледа само действията в един филм - приказка, то той може би ще види грозното и дивото, или само красивото и цивилизованото в него. Обаче приказките не се отличават с кой знае каква действеност. Техният смисъл е в проследяване на чувствата на героите и в ... поуката, разбира се. Затова, според мен сценаристите акцентират върху логиката на чувствата на Миран и Реян. Кулминацията на техните чувства са я представили в сцената на съня.
Сънят е общ и за двамата - тялом те са разделени, но душевно са в едно и също "пространство". (синхронното лягане на леглата, позата на главите им, които сякаш излизат от една душа, както и едновременното им събуждане го подсказват).
Като съдържание той е кошмар. Обаче - един естетизиран кошмар в цветове и музика.  Първото ми впечатление беше формата на кадъра - малък бял четириъгълник на черен фон. В бялото пространство няма статичност, то притежава своите възможности, макар и ограничени в четворичността. Тук са фигурите, води се диалог, има късче живот. То ту се уголемява, ту се смалява. Фонът обаче е черен правоъгълник и е толкова голям, че накрая почти поглъща живото. Черното е не-цвят, а в геометрична фигура е отрицание на природата (в нея няма прави ъгли). То е пустота, отстраняване на всичко любовно и нежно, и води към гибел. Контрастът между "черния Миран" и черният фон, от една страна, и кротката усмивка на обляната в светлина Реян, от друга, създава усещане за скръбната участ на любовта тук и сега в един свят на неверие, в свят, в който думите и действията умъртвяват чувствата. И затова е анти-свят, който заплашва да погълне Миран. Червените листенца, които се посипват като дъжд върху Реян и леглото  (обаче в него вече няма Миран), напомнят розата, която се появи в предходни епизоди и ще се появи веднага след съня. Розата на любовта, обаче е фрагментирана. Тези листенца олицетворяват хем радост, енергия, устрем и уверена в себе си сила, хем ... навяват тъга заради черното пространство, от което идват и заради самотната в бялото ложе Реян. Но е надежда, която вдъхва спокойствие за решението, което личи и от следващата сцена със стария Юсуф, малката Гюл и саксията с поникнало малко зелено листенце. За надеждата се хваща Реян, за да не допусне Миран да бъде погълнат от пустотата. А тя реално го заплашва (той нееднократно повтаря думите "умора" и "смърт"). Между другото, той съвсем логично се връща в майчиния дом пред снимката на бременната Дилшах. Подсказаха го и ембрионалните пози на двете фигури в картината на съня - ще търсят ново начало.  Grinning
Приятен и спорен ден, момичета.  Hug

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 08:40 от Katya_I

# 48
  • Мнения: 1 035
Добро утро Hug
Катя, благодаря ти за анализа на синхронния сън!
Анализът ти ме развълнува така както и тази част от серията, докато я гледах. Надеждата е крехка и плаха, но все пак я има и тя дава сили на Рейян да се бори за любовта им.

# 49
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Здравейте, и благодаря отново за превода.
На мен серията ми хареса, макар студенината в очите на Миран да ми дойде малко в повече. Но да, разбирам обидата му, а думите на Фърат бяха право в целта. За мен прошката е велико нещо, но само тази, дадена от сърце и докрай. Какъв е смисъла да направиш крачката да простиш, но при всеки удобен случай да бъркаш в раната на „грешника” и да му натякваш колко е сгрешил. Нещо такова се случи и с Рейян - колкото и любов да имаше в очите й, винаги напред изкарваше чувството на вина на Миран. Тя за него отдавна стана номер 1 в живота му, но той за нея не беше.
Разбирам раздразнението на някои за бавното развитие на действието, и аз съм недоволствала не веднъж. Но трябва да разберем сценаристите и продуцентите - не е лесно да се запълни толкова ефирно време всяка седмици. С всички сериали е така и ще продължава да е така, докато ТВ не променят политиката су за дължината на сериите.
А сега относно фрага - явно Зехра ще събере смелост да признае някоя истина пред Рейян и Миран. Не коя ли? Дали пък няма да се осмели да каже,че Хазар не й е роден баща? Или може би, че тя го е изнудила да излъже?...

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 11:16 от serenata

# 50
  • Мнения: 2 039
Здравейте, момичета! И аз  гледам всяка нова серия останала без дъх от играта на Акън и Ебру, следя и вас, как блестящо разнищвате всяка дума, поглед, действие или бездействие и прочие. Да си призная, че за първи път вземам участие в Бг мама, нищо че съм регистрирана отпреди 10 години и за това май не успявам да кача правилно снимката от Instagram
https://www.instagram.com/p/B6IH9LOJhjx/?igshid=1lq1m7cgltfoi
Извинявам се, за което! Но не са ли много сладки и надявам се, че не е колаж!

# 51
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
https://www.instagram.com/p/B6IH9LOJhjx/?igshid=1lq1m7cgltfoi
Извинявам се, за което! Но не са ли много сладки и надявам се, че не е колаж!

1 и 3 са колажи

# 52
  • Мнения: 21 905
Антоанета, добре дошла Hug

Нищо, че снимката е колаж, браво, че си събрала смелост и пишеш Heart Eyes
Има много момичета, които само четат, дано и те съберат смелост Heart

Аз днес съм на друга вълна, че започва дизито на любимото ми момиче, но да се запиша с няколко снимки от 1 епизод, невиждани досега. Изглежда за испанските фенове са ги дали Heart Eyes
Между другото, снощи почти до сутринта е останал в тренда на Испания сериала, впечатлили са се хората Sunglasses





И тази красота Heart

# 53
  • Мнения: 3 662
Привет момичета! Hug

Нашата красавица подписала договор с една компания (козметика) «New Well Skin Naturals Sunglasses


Чакаме да подпише още много успешни договори  Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 17:11 от grozdence74

# 54
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

На пресконфренцията, по повод новия си филм, Ебру е направила впечатление с добрата си коремна преса. В статията се припомня, че тя е учила в Спортния факултет на Истанбулския университет и се е занимавала с джудо. Open Mouth Thinking

# 55
  • Мнения: 774
Катя ❤ След вашето описание пак гледах сцената!
Интервю на Ебру за канал Д
https://www.instagram.com/p/B6Iv_8Ngkow/

2 фраг на филма на Ебру
https://m.youtube.com/watch?v=adr4KSpyBaw
Как се гледа този филм не знам
Има вечерни снимки на Реймир в колибата/ хижата

# 56
  • Мнения: 1 130
Много ми е любим от първите 1-2 епизода, как ходи като наперен петел Миран

# 57
  • Мнения: 1 035
Здравейте Hug
Ебру и Акън са дарили средства за библиотека в град Хамур. Дечицата вече са получили книжки, а библиотеката ще носи имената на Ебру и Акън.

# 58
  • Мнения: 21 905
Здравейте, девойки Hug

Днес ще има ли втори фраг?

Едно хубаво гифче, благодаря на Васето Heart

# 59
  • Мнения: 3 387
Добър вечер  Hug
https://vk.com/dizimaniamiras?z=photo-74204908_457308680%2Falbum … 74204908_00%2Frev
Зехра с надута физиономия в конака на Асланбей. Вероятно за Гюл е дошла и нали напоследък взе да става смела... Mr. Green
Мисля си за тайнствения човек с бележките и все повече клоня към бабата на Миран. Като че ли цялото село там не само знаят за Миран, ами и участват в битката срещу Азизе.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт