Бременност преди овулация

  • 2 648
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам може ли да се забременнее преди овулация?
Последната ми менструация беше на 24.11.2019 и решихме да започнем опити за бебче, но опитахме на 07,12,2019. Рано ли сме започнали?Може ли да се е получило тъй като е определено преди овулацията ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте искам да попитам може ли да се забременнее преди овулация?
Последната ми менструация беше на 24.11.2019 и решихме да започнем опити за бебче, но опитахме на 07,12,2019. Рано ли сме започнали?Може ли да се е получило тъй като е определено преди овулацията ?
Как знаеш кога ти е овуто?Колко дълги са ти циклите? Опитите ви са били на 13ти и 18ти ден. Добре е да имате повече контакти...дано се е получило, успех.

# 2
  • Мнения: 16 868
Как ще забременееш без овулация? Елементарна биология .

# 3
  • Мнения: 5 989
07.12 е 14 ден от цикъла и според учебниците точно ден за овулация.
Иначе може да сте с ранна или късна овулация при редовен 28 дневен цикъл. Има тестове, а ако дълго време не се получи бременност гинеколозите започват с фоликулометрия и тогава се определя по-точно овулацията.
Освен това ако мъжът няма проблеми част от сперматозоидите могат да оцелеят до 5 дни. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Като няма овулация, няма и яйцеклетка, която да се оплоди!

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 15:03 от Nandin

# 5
  • Мнения: 2
Но все пак аз мисля че не е изключено да се е получило.На времето все пак не са си правили тестове, кога да стане

# 6
  • София
  • Мнения: 10 642
Но все пак аз мисля че не е изключено да се е получило.На времето все пак не са си правили тестове, кога да стане
И на времето и в праисторически времена, без овулация не се е забременявало!
Бременност няма как да се случи без да има яйцеклетка!

# 7
  • Мнения: 5 989
Но в случая на авторката има реална възможност на посочената дата или в следващите 2-3 дни да е имало овулация от там яйцеклетка и забременяване. 07.12 е 14-я ден след 24.11.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 119
Как реши, че сте започнали преди овулацията?
На въпроса- не, не можеш да забременееш без овулация. Можеш да забременееш при ранна или късна такава. Можеш да забременееш и ако сте правили секс 2-3 дни преди овулацията, понеже сперматозоидите могат да оцелеят в теб през този период.

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте  дами благодаря за  коментарите аз съм авторката на въпроса. Мисля че  овулация е нямало защото теста за ову трябваше да го започна на 11.12
А месечният ми цикъл е 35-36 дни и затова съм объркана дали може да е станало

# 10
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако сте правили секс само 7, няма как да си бременна

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Поредните правещи умишлено бебе с 1 път в месеца? Dizzy Face И то поне да беше изчислено или засечено с тест/фоли-я, пък то както дойде.

# 12
  • Мнения: 64
Ако не нацелите точно овулацията, вероятността за бременност е по-висока ПРЕДИ нея, а не след това😉

# 13
  • Мнения: 375
Имайте малко вяра - все пак сме в месеца на раждане след непорочно зачатие.
Чудя се как решавате да правите опити без поне малко да сте прочели по темата?

# 14
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета ! 🙂 Това положителен тест за овулация ли е ??

Общи условия

Активация на акаунт