Ноемврийски бебета 2019

  • 23 613
  • 890
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 112
Уж и педиатърката така казва, но аз се тревожа и се чудя дали да не изследвам акото. Инъче цветът е нормален, жълто-оранжев, но изхождането бе станало като сок и вече 3 дни давам arsenium album 9ch, което съвсем малко сгъсти, но честотата е същата.

# 571
  • Мнения: 958
И малчо ака нон стоп , променя се от по-гъсто към по-рядко . Имаше няколко дни в които беше по-рядко и му пуснахме изследване и излезе бактерия, която си е нормална за чревната флора обаче при спадане на имунитет се задейства.

# 572
  • Мнения: 112
mmoira, коя е бактерията и как взехте секрета, проба от акото или от дупето? Утре мисля да взема и ММ да занесе в лаборатория

# 573
  • Мнения: 958
KLEBSIELLA PNEUMONIAE е бактерията. Проба от акото в стерилно контейнерче трябва да се занесе веднага след това , нашият ака при смяна и лесно взехме. Казаха ако не може само повърхностно да се вземе от памперса , което е от горната страна без да се задълбавало.

# 574
  • Мнения: 1 037
Ако бебето е болно, според мен ще има и други симптоми. Температура, или бебето да е отпуснато, или повръщане и тн. Или поне ще е зелено акото с неприятна миризма. И си мислех, че е нормално да има бактерии в акото.

# 575
  • Мнения: 656
Ох, момичета аз вече много се измъчих с това кърмене, не знам при вас как е.. Не успявам да ям много-или спя, когато спи малката или когато е будна се занимавам с нея и не ми остава много време и следствие на това нямам толкова кърма, малката трябва поне 4 часа да спи за да може като се събуди да имам достатъчно кърма да я нахраня. Понеже 1-вата консултация я пропуснахме,а сега на 30ти бяхме на 2-рата, но педиатъркатажя отмени заради грипа, и я измерихме с едно кантарче изтегли  я 5 кг с празен памперс и боди, но на изписването беше 3 и 400 и ми се виждат много малко за 2 месеца и се притеснявам много... Пробвам да я храня с адаптирано, но не иска да суче от шишето и постоянно търси гърдата. Не знам какво да правя вече, надявах се поне до захранването да я кърмя, но с това неядене и в последно време ми е много нервно и мисля, че и това оказва огромно влияние.😐

# 576
  • Мнения: 1 037
Не бива да си пазиш така кърмата. Храни на поискване, не на 4 часа. Кърмата се произвежда, докато бебето суче. Съответно, като суче нарядко, дава сигнал на тялото да не произвежда кърма. Храни я на всеки час ако трябва, докато се нормализира положението. Иначе не е зле 1600 за 2 месеца (дори за по-малко, защото някакво време сте били в болницата докато ви изпишат). Прави по 800 на месец, над 25 грама на ден. Нали има пълни памперси и не и е хлътнала фонтанелата. Аз не бих давала ам. Особено в грипния сезон, с кърмата я предпазваш.

# 577
  • Мнения: 656
Не бива да си пазиш така кърмата. Храни на поискване, не на 4 часа. Кърмата се произвежда, докато бебето суче. Съответно, като суче нарядко, дава сигнал на тялото да не произвежда кърма. Храни я на всеки час ако трябва, докато се нормализира положението. Иначе не е зле 1600 за 2 месеца (дори за по-малко, защото някакво време сте били в болницата докато ви изпишат). Прави по 800 на месец, над 25 грама на ден. Нали има пълни памперси и не и е хлътнала фонтанелата. Аз не бих давала ам. Особено в грипния сезон, с кърмата я предпазваш.
И аз главно затова искам да я кърмя сега, но проблема е че има големи паузи понякога. Има някакви дни дето грам не иска да спи и постоянно суче през полових час иска и ми се налага да дограня, защото цяла нощ плапе и идка да суче, а има и дни като последноте няколко когато има няколко паузи по 3-4 часа и отделно през нощта от 6-7 часа. Само се събужда да яде и пак заспива за 4-5 часа и не знам какво да правя. Когато се опитам да я събудя няма събуждане, сменям и пампера и я преобличам и пак заспива

# 578
  • Мнения: 1 037
Естествено е в някои дни да е по-поспалива, а в други да иска да яде повече. Ако я нахраниш и след час пак иска, сложи я пак да хапне. Така бебето сигнализира на тялото "направи повече кърма". Ако през тези дни дохранваш, тялото ти не разбира, че трябва да увеличи продукцията.
Но ако спи спокойно и няма признаци на обезводняване, както вече е над 2 месеца, значи достатъчно е яла. Здраво бебе на 2 месеца обикновено ясно си казва че е гладно.

# 579
  • Мнения: 3 321
И Сияна има дни когато по цял ден търси да яде. Това обаче не е защото нямам кърма или е гладна, а явно е в такъв период. Може да ви е смешно, но обикновенно е на 19 ден, после на 39 ден и така през 20 дни поне досега. Такъв ден ли е и през деня и през ноща е нервна и почти не спи. И после на другия ден е ангелче и се налага аз да я будя да яде.

# 580
  • Мнения: X
Не бива да си пазиш така кърмата. Храни на поискване, не на 4 часа. Кърмата се произвежда, докато бебето суче. Съответно, като суче нарядко, дава сигнал на тялото да не произвежда кърма. Храни я на всеки час ако трябва, докато се нормализира положението. Иначе не е зле 1600 за 2 месеца (дори за по-малко, защото някакво време сте били в болницата докато ви изпишат). Прави по 800 на месец, над 25 грама на ден. Нали има пълни памперси и не и е хлътнала фонтанелата. Аз не бих давала ам. Особено в грипния сезон, с кърмата я предпазваш.
И аз главно затова искам да я кърмя сега, но проблема е че има големи паузи понякога. Има някакви дни дето грам не иска да спи и постоянно суче през полових час иска и ми се налага да дограня, защото цяла нощ плапе и идка да суче, а има и дни като последноте няколко когато има няколко паузи по 3-4 часа и отделно през нощта от 6-7 часа. Само се събужда да яде и пак заспива за 4-5 часа и не знам какво да правя. Когато се опитам да я събудя няма събуждане, сменям и пампера и я преобличам и пак заспива
Всъщност правиш всичко правилно..отпусни се, освободи се от мислите за това колко качва. Бебето си знае работата с сърмата и само си я регулира. А това че плаче вечер съвсем не е задължително да е защото нямаш кърма. Най-вероятно иска близост. Моето е по същия начин, има дни спи много, в други е през час за мляко наредено хаха..

# 581
  • Мнения: 4 503
Кърмата може да намалее ако не се приемат достатъчно течности. Съдя по себе си Simple Smile Увеличава се от често сукане и по-малко от ядене - например варено жито с орехи. Това, че иска да суче често, не означава, че кърмата не стига. И моят понякога иска през час, през половин час, понякога прави дълги паузи. Имай предвид, че освен за глад, търси кърма и при жажда. Предполагам не даваш вода, тъй че си представи ти самата как понякога често огладняваш и ожадняваш.

# 582
  • Мнения: 1 037
Само да добавя. Скоро може да ти направи кърмаческа стачка. 2-3 дена е гладна, но не иска да суче и е крива. Много са неприятни, но често се срещат по това време. Ако го направи, не се паникьосвай Simple Smile не се отбива, не те мрази, всичко и е наред. Няколко дена ще гушкаш повече и ще мине Simple Smile

# 583
  • Мнения: 656
Благодаря за съветите. Може също и от липсата на повече течности да е. Гледам да пия повече вода, но го нямам тоя навик и често забравям и накрая едвам съм изпила 1 литър...

# 584
  • Мнения: 3 096
А защо си мислиш, че нямаш кърма? Аз например, знам, че имам, защото виждам как преглъща, има и мляко по устни, бузи, омазана до уши. Иначе суче по 5-6 минути, понякога 8-9 минути, често само от една гърда. Но се случва да я кърмя през час. Давам всеки път като мк стори, че иска да цоцка

Ние тазк вечер за първи път правим такава дълга пауза, цели 5 часа и половина. Но и така няма угодия, защото се притеснявам, че я е болна, я че въпреки всичко е гладна или че ще ми намалее/спре кърмата Scream Ненормална работа

Общи условия

Активация на акаунт