Ноемврийски бебета 2019

  • 23 536
  • 890
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравейте мами, опитвам се да ви настигна от предната тема. Записвам се направо тук. Нашето момиченце се роди на 23 ноември и постояхме седмица в болницата. Първите два дни бяхме разделени и мина седмица доката се регулира кърмата ми. Сега явно доста пие, постоянно връща. И аз преобличам по няколко пъти, особено вечер, а нямам толкова дрехи и не ми се ще да купувам тепърва толкова малък размер. Ползвам тензухени кърпи и лигавници и пак се мокри.
Бебешко акне има и малката. Даже много. Акушерката ми каза, че трябва да си избие и да минава, да не мажа с нищо.
Стряска се постоянно в съня си. Питах още в болницата, било нормално, даже желателно да го имат тоя рефлекс.
Иначе имам проблеми с лохиите и пия хапчета в момента.

# 16
  • София
  • Мнения: 88
Здравейте момичета! И аз се присъединявам към темата😍. Моя бебчо се роди на 12.11 с планово секцио.И нашето момче се стряска като спи, все едно пада. Казаха, че е нормално. С кърменето сме зле, нямам много кърма. Стимулирам с помпа, слагам го на гърда при всяко хранене, но дохранвам с ам, защото все е гладен. В неделя ще ходим на ортопед за профилактичен преглед. Иначе бебчо е спокоен през деня, но вечер е по кисел от коликите и понякога едвам го преспиваме... При мен след операцията всичко е наред. Лохите ми приключиха, но мн съм се обездвижила . Дебна всеки момент да грабна количката и да се разхождаме, защото между четири стени е ужас , а с тези мъгли не ми Sad  Вчера педиатърката каза, че следващия месец почват ваксините, направо още от сега съм в шок 😔😔🙈 Вие какво мислите по темата? Аз ли сама се филмирам?🙄

# 17
  • Мнения: 3 301
И моето се стряска докато спи и баткото се стряскаше. На 17.12 сме на втора консултация и май имаме ваксина. Аз обаче ще правя сделка да я отложим за началото на януари, че баткото е с варицела. Аз лично съм за ваксините.

# 18
  • Мнения: 1 037
И аз съм за ваксините. Не е приятно като слагат, но щом трябва... Даже ще съм щастлива, ако въведат и тази за варицела. Че сега само тръпна кога ще я карат, как ще я карат, дали ще се зарази бебето и тн. Или още по-зле, да не я карат и да се заразят после като големи.

# 19
  • Мнения: 410
Дарк при нас акнето е нещо потресаващо и плашещо, но педиатъра каза нищо да не мажем и да не пипаме. Бяха едни много бели пъпки които дега изсъхнаха и седи един жълт голям сруп дето са били едно до друго  (по бузите има още доста дето не са почнали да съхнат).
И Дани се стряска на сън, преди не го правеше, но след няколко прегледа при които много плака започна да св стряска даже като го погаля, забелязвам обаче че почва да се успокоява малко по малко.

Имам оше 12кг за сваляне 🙄 не знам как ще стане... не кърмя вече ако някой има някакви съвети как да сваля😂

# 20
  • Мнения: 656
И аз се включвам в новата тема. 😊 На момичетата, които кърмят случвало ли ви се е бебето да не ака 3 дни? Още я чакам и почвам да се притеснявам вече

# 21
  • Наблизо
  • Мнения: 5 968
Дарк,според мен си е бебешко акне.И нашето има (даже е и така полу-плешив отпред,а отзад си го отглежда дълго).
Вили,знам че до 3 дни е нормално.Майка ми казва,че при бебешки запек е прилагала термометър с вазелин в дупето..било работело на 100 процента.Не съм стигала до там аз още.
Моето дете пък връща мляко и стомашен сок (защото е полу-прозрачно) час и половина след като е яло..не знам дали е нормално.

# 22
  • Мнения: 1 037
Вили, мерили ли сте я дали наддава?
За малко по-големи бебета (над 6 седмици) казват, че и 7 дни могат да не акат и после се наакват до ушите. Но твоето още няма месец. Бих отишла при лекарката да я премерят, или ако познаваш някой с бебешко кантарче.
На колко често яде, пишка ли редовно? Ако има 6 мокри памперса дневно, вероятно всичко е наред.
Не бих ползвала термометър, страх ме е (и температура не смея да меря така). Има бебешки клизми, ако се наложи.

# 23
  • Мнения: 656
Да, ходихме при личната и си е възвърнала теглото, което загуби в родилното след раждането. Пробвахме с термометъра, но не се изака. Яде си на около 2 часа и си пишка нормално. Пробвах да и масажирам стомаха и да си притискам леко краката към стомаха, но освен да пръцка постоянно друго не прави 😀

# 24
  • Мнения: 1 037
Ако качва и пишка, според мен си е добре детето. Някои просто акат по-нарядко. И някое друго дете от фб групата беше така. Може да пробваш ти да ядеш разхлабващи храни, може пък да повлияят.

# 25
  • Мнения: 3 301
Като сменяш памперса можеш да пробваш да дразниш анусчето с мократа кърпичка. Съвсем лекичко подръпваш настрани. Също действа безотказно и е безопасно. Даваш ли пробиотик. Можеш и ти да пиеш. Или яж нещо разхлабващо би трябвало да подейства и на бебето. В родилния едно го осраха с активия. Докато разберат какъв е проблема луди станаха. И накрая едната санитарка като видя кофичката в боклука каза на майката, че не трябва да яде активия докато кърми.

# 26
  • Мнения: 123
Момичета, как сте с нощното хранене? Ние се будим на 3 часа като под часовник, храним си с кърма, но от шише и после с 300 зора заспива пак? Педиатърката ни посъветва да започнем да прескачаме едното нощно хранене, на просто не си представям как ще стане това🙄

# 27
  • Мнения: 3 301
За моя радост взе да го прескача. Сега си хапва и сигурно ще спи до 6 часа. Само дето тогава като яде и после будува около 2 часа. И в по ранните часове да яде пак будува. И сега не съм сигурна дали ще заспи или ще будува след това. Уж я слагам заспала в леглото и след 2 мин е будна. А през деня обикновенно сама си заспива. Днес я мъчат колики и предните дни също. Послушах аптекарката, че пробиотика на джеимисон е по хубав от био гаята. Да ама не, откогато е на него все я мъчи коремче а вече минаха 5 дни. Утре отивам да си взема био гая, а този го хвърлям. Докато беше на био гаята пак имаше колики ор време на време ама не почти постоянно.

# 28
  • Наблизо
  • Мнения: 5 968
Лина,и моето е така.Буди си се на около 3 часа+/-30 минути.Ще стане на месец след 3 дни.Няма как да му махна сз нощното хранене-съдира се от рев докато не получи шише,независимо дали е изял 120мл или 150.Напоследък все по-често изяжда 150 така че мисля,че ще почне да яде по-рядко скоро.Не знам колко тежи,но наближава 5тте кила.Четох,че най-често почват да правят по-големи паузи след 6тия килограм.

# 29
  • Мнения: 80
Михаил също много повръща. Има дни по-малко, но има дни в които буквално само се преобличаме. Имаме около 20 лигавника... но и те не спасяват положението. Връща си редовно и на фонтан. Успокоявам се, че всичко е нормално, защото и с баткото бяхме така. Колко сме ходили по доктори.... Сега просто му купихме антирефлуксна възглавница (няма реален ефект, но уж да не се задави) и навсякъде сме заредени със салфетки.
Пак с баткото, бяхме постонно с клизми. Правихме ги с термометъра, като на върха натривахме малко с бебешки сапун-твърд. Беше безотказен ефекта. Броях дните, на 3ти ден ако не се изходи-правих.....И така до около 5-6 месец. Беше кошмар. Сега Михаил си ака сам и редовно и съм много щаслива. Дано все да е така 🤗
И ние се стряскаме докато спи, но за това и баткото много помага.

Като го споменах. Тези с по-големи деца у дома, как им се отрази идването на бебе в семейството. Винаги съм се хвалила и гордяла, че имам много умно, разумно, добро и възпитано дете (на почти 6г). От както вече у дома сме 4ма е някакъв ад. Не слуша, отговаря, остроумничи... Пълен обрат. Вярно че близо 2 месеца си е все в къщи, че много се разболява и не мога да го пусна на градина, сигурно и това му се отразява, но.... Неузнаваем е. Не ми стигат времето, силите и нервите да се справя с двамата (а  сме сами, няма кои да ни помага). Дайте съвет, как да се отнасям с неговите капризи и непослушание. Пробвах с наказание, с приказки, с шамарки😣упс... без резултат!

Общи условия

Активация на акаунт