На море в Турция - тема 65

  • 58 905
  • 759
  •   1
Отговори
# 510
  • Дългопол
  • Мнения: 31
Здравейте, и ние  след голямо четене, чудене и безброй хотели, дори съм забравил някой, че съм ги гледал се спряхме на Green Nature Resort & Spa - Marmaris с настаняване на 29.05. По принцип търсиме релакс, басейн, коктейли, бира, разходки да центъра който видях, че не е много близо, но предполагам, че има таксита или нещо от типа на маршрутка, ако някой знае ще помоля за мнения 😉🤷‍♂️благодаря предварително

# 511
  • Мнения: 1 710
Здравейте, след голямо четене и чудене, сведохме избора си до три хотела в Кушадасъ-Grand blue sky, Sealight resort, Kusadasi golf &spa. Ще пътуваме с автобус, четирима възрастни и сина ми на 16.Моля ви за мнение. Две поредни години почивахме в Club Yali,без забележки. Просто не искам да потретвам.

Sealight resort - доста е писано за хотела. Има си минуси като главните са плажът и стълбите към него, но не е лош вариант.
Kusadasi golf - съветвам ви да направите подробно проучване на хотела, за да сте наясно какво да очаквате. Ако не ви притеснява това, че плажът е на 10-15 км и че територията е с денивелацията, може би ще ви хареса. Някъде прочетох, че wi-fi се заплаща, но не беше официална информация, а в мнение на почиващи.

Здравейте! Някой, който е бил в EMRE BEACH 5 */Мармарис/ да сподели впечатления - засега клоня натам поне от инфото в Емералд... Благодаря предварително!

Икономичен 5-звезден хотел. Стаите са доста малки, храната е добра, предлагат риба, не е близо до центъра, но е приятно за разходки. Плажът е малък, обаче има и пирс с шезлонги. Има анимация, четох, че има и жива музика.

Май месец не е ли малко рано за Мармарис? Каква горе-долу е температурата на морската вода?  За Анталия знам, винаги почиваме през май, но за Мармарис си мисля, че водата ще е студена.

Не и след 15-17 май - Темп. са абсолютно еднакви Мармарис - Фетие - Анталия.
Много внимателно ги следя темп.  - мине ли средата на май  вече е лято.

Според мен точно след средата на май в Анталия водата става с градус-два по-топла, а и температурата на въздуха по-висока, докато в Мармарис се стопля по-бавно. В Мармарис в най-топлите часове е около 26-27 градуса, докато в някои райони на Анталия може да стане над 30-32 градуса, което засилва усещането за жега.

# 512
  • Мнения: 560
Да се похваля и аз --Ние сме с резервация за Вог -Бодрум --края на юни началото на Юли. Собствен транспорт 8 нощувки през Емералд --излезе 3200лв

# 513
  • София
  • Мнения: 4 420
Аз също резервирах вчера - Royal Taj Mahal Side. Самолетна програма в началото на септември. Simple Smile

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Явно е тръгнало да се записваме Satisfied
Ето ни и нас тук с резервация чааааак на 25.9  в Сиде - хотел Royal Alhambra Palace 5*
Няма вече да мисля ,остава да чакаме да дойде времето .
Продължавам да ви следя и чета .

# 515
  • Мнения: 5 459
Здравейте, и ние  след голямо четене, чудене и безброй хотели, дори съм забравил някой, че съм ги гледал се спряхме на Green Nature Resort & Spa - Marmaris с настаняване на 29.05. По принцип търсиме релакс, басейн, коктейли, бира, разходки да центъра който видях, че не е много близо, но предполагам, че има таксита или нещо от типа на маршрутка, ако някой знае ще помоля за мнения 😉🤷‍♂️благодаря предварително
Ние от Грийн нейчър си ходехме пеша до центъра. Далечко е, но е приятно. Но да, има долмуши. Спирката е пред хотел Паша бийч. Спускате се пеша до Паша бийч и от там си хващате долмуш за центъра....

Сега като гледам за какви температури говорите в Анталия, започвам да се плаша. Ние ще бъдем в Алания от 28 август за 9 дни. А аз изобщо не мога да издържам на жеги. Май ще си стоим само в хотела...
В Мармарис и двата пъти бяхме в началото на юли.....и си беше доста топличка. Обикновено термометърът на басейна показваше 42 градуса.....

# 516
  • София
  • Мнения: 4 883
Не е много ясно колко топло ще бъде всъщност..

Две години поред почиваме в Турция в началото на август и температурите бяха около 33-35 градуса. Жегата си беше съвсем прилична, като визирам Алания и Бодрум.

Никой не може да гарантира какво ще бъде времето.
Ходила съм февруари месец в Истанбул и температурата беше 20 градуса, докато през май бяхме със зимни якета и валя непрекъснато.

# 517
  • Варна
  • Мнения: 10 432
Истанбул няма нищо общо с Анталия.

# 518
  • Мнения: 112
Здравейте! До края на ранни записвания остават само пет дни, а аз все още не съм решила кой хотел да избера.И тази година отново се спряхме на Белек за 9 нощувки от 16 септември със самолет. Ние сме двама възрастни, държим на хубав плаж, много зеленина, чистота и добро обслужване. Не се вълнуваме от пързалки, алкохол и морски дарове. Бях си харесала Клуб Астерия и Мега Сарай, но агенцията с която пътуваме не ги предлага, а Турс клуб имат само седемдневни пакети. От Тез тур ми предложиха :
Spice Hotel
Zeynep Hotel
Sirene Belek
Limak Arcadia
Limak Atlantik
Alva Donna Exclusive
Maritim Pine Beach
Ако някой е почивал или има впечатления от тях ще съм му много благодарена да ми помогне в избора. До сега в Белек сме почивали само в Кристал Тат и Папилон Белвил. Забравих да добавя, че предпочитаме хотел пред вили.

# 519
  • Мнения: 103
Здравейте

За много години на всички!

Отдавна не, съм влизал, но най редовно ви следя Simple Smile
И ние имаме вече резервация за трета поредна година в Хотел "Роял Сегинус" от 10 юни за 7 нощувки. А преди това от 6 юни за 4 нощувки в Хотел "Клуб Хотел Сера".
Без агенции, без посредници.
Успех на всички!

# 520
  • Мнения: 112
Марги, бихте ли ми помогнала в избора на хотел? Държа на вашето мнение. Благодаря.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Здравейте

За много години на всички!

Отдавна не, съм влизал, но най редовно ви следя Simple Smile
И ние имаме вече резервация за трета поредна година в Хотел "Роял Сегинус" от 10 юни за 7 нощувки. А преди това от 6 юни за 4 нощувки в Хотел "Клуб Хотел Сера".
Без агенции, без посредници.
Успех на всички!
Ще ми е много интересно да споделите отзив за CLUB HOTEL SERA 5*.Предлага се от бъл.агенции но не съм срещала някой да се похвали,че е почивал там.Вас с какво ви грабна този хотел?За Роял Сегинус няма какво да питам хотела е супер.Особенно за деца.С този невероятен лунапарк.Мислих ,че ще го смените с Адалия,но явно държите на изпитано.

# 522
  • Мнения: 1 710
Andi14, от предложените хотели бих избирала между:
Spice Hotel - един от хотелите в Белек с добър плаж. Вече е поостарял, но не е загубил ориенталския си чар. Слави се с добро обслужване, хубава храна и високо ниво.
Limak Arcadia - има добър плаж, доста тесни стаи, денивелация, добро обслужване. Не е реновиран отдавна, но извън това предлага добри условия за почивка. Хотелите Лимак предлагат много добро съотношение цена-качество и добро обслужване. Доста се харесват на западноевропейските туристи, но и руснаци не липсват.
Limak Atlantis - този Лимак ми харесва повече, защото има по-големи стаи, по-добре организирана територия, повече зеленина, с места за релаксиране с книга в ръка Simple Smile
Скрит текст:
Има един бар, чиито маси са насред изкуствено езерце с шадраванчета и се чува непрекъснато ромолене - много го харесвам и колкото пъти ходя тям, сядам поне за малко
Maritim Pine Beach - неговата територия е най-голяма и най-зелена. Стаите там като вид са най-добре, предвид скорошната реновация - изчистени, без излишен лукс. Съвсем стандартни, но достатъчно широки. Храната и обслужването са на ниво.
Който и хотел от четирите да изберете, ще имате условия за много добра почивка. Със сигурност са на по-високо ниво от Кристал Тат и съотносими с Папилона.
Другите хотели отстъпват или като територия, или като зеленина, или като обслужване, или като плаж.

# 523
  • Мнения: 112
Марги, много благодаря за изчерпателния отговор.

# 524
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Дами, съжалявам, но нямам възможност да чета назад. До 16 часа трябва да дам отговор.
Какво ще кажете за Вон Ресорт Голдън бийч , от 28.08. 7 дни самолет 3700 лв за 4 човека, едното дете на 12 год ?
Хубав ли е хотелът ?

Общи условия

Активация на акаунт