На море в Турция - тема 65

  • 58 904
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
anbibian Не знам какво очакваш да се случи?От опит ти казвам цените не падат .Напротив вдигат се всяка година.Щом си харесаш нещо запазвай защото има риск да се вдигне още цената или да няма места.Е после ще имаш дерзания дали си направила правилния избор но не се тревожи всички сме така.
Ако си решила да е в Анталия там хотелите с хубав пясък и големи аквапаркове и лунапаркове не са много и се запълват бързо.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 18:06 от slavei4e

# 31
  • Мнения: 3 635
anbibian Не знам какво очакваш да се случи?От опит ти казвам цените не падат .Напротив вдигат се всяка година.Щом си харесаш нещо запазвай защото има риск да се вдигне още цената или да няма места.Е после ще имаш дерзания дали си направила правилния избор но не се тревожи всички сме така.
Ако си решила да е в Анталия там хотелите с хубав пясък и големи аквапаркове и лунапаркове не са много и се запълват бързо.
Аз вече написах, 100% от сумата за Lonicera в момента не мога да платя, така че си търся алтернативи.

# 32
  • Мнения: 681
Виж хотела, който ти предложих горе, плащане е на три части по тази схема, ако те устройва, трябва за кликнеш на Book, да го видиш иначе пише неверни неща.

30% advance after confirmation of availability, the difference until 60% until 01/01/2020, the difference until 05/16/2020

# 33
  • Мнения: 3 635
Виж хотела, който ти предложих горе, плащане е на три части по тази схема, ако те устройва, трябва за кликнеш на Book, да го видиш иначе пише неверни неща.

30% advance after confirmation of availability, the difference until 60% until 01/01/2020, the difference until 05/16/2020
Благодаря, включих го в списъка, ще го покажа на съпруга ми. От 2 дни гледам само хотели, в главата ми стана каша, но събрах списък от около 18 хотела, сега ще ги разгледам, сравня и ще си изберем нещо.
Много ми допадна ROYAL TAJ MAHAL но цената ми идва малко по-висока от предвидената.

slavei4e не е вярно, че цените само се вдигат, миналата година месец преди почивката ни букнахме в Аквасис Дидим с почти 300 лв. по-ниска цена, от това което в момента се предлага за ранни записвания.
Аз още тогава си набелязах още 3 хотела, но бяха в Кушадасъ и юни месец, май не ми се ходи там, зиморничава съм и температура на водата 23-24 не ме устройва.
От агенцията ми педложиха Палм Уинг Ефесус, там бих почивала в края на август или началото на септември, не юни.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Не може да се сравнява Егейска Турция с Анталия.Там е любимото място на руснаците.А както се знае те обичат лукса и ценят парите си.

# 35
  • Мнения: 1 231
Намислили сме 2 нощувки в Белек преди основния хотел. Да попитам знае ли някой дали там се предлага разходка с корабче, за каквито съм чела, че има в Алания. Групата ни е 25 човека, иска ми се нещо целодневно с хапване, къпане в морето. Едното от децата има рожден ден, ще стане чудесно парти.

# 36
  • Мнения: 5 459
И аз от такава разходка се интересувам. В Мармарис ходихме на Егейските острови и Островът на костенурките и беше прекрасно... Дано има нещо подобно...

# 37
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 212
Относно Лонисера, изпаднахме в същата ситуация - От много чудене и маене, а и заради приятели да изчакаме черния петък, в края на ноември се оказа, че в Лонисера няма места никъде. От една агенция посредническа обаче намериха през един немски сайт https://www.fti.de/ места. Предварително се заплаща 25%. В последствие за всеки случай се обадих в хотела да разбера дали резервацията ми е записана там и ме увериха, че всичко е ок. Така че ако искаш пробвай

# 38
  • Мнения: 1 710
От Алания има възможности за допълнителни екскурзии. Вариантите на разходка с корабче са много - целодневни, полудневни, с пяна парти, с риболов сигурно има и други. Самостоятелно можете да посетите пещерата и крепостта. Водопадите на Манавгат също не са много далече.

# 39
  • Мнения: 1 231
От Алания има възможности за допълнителни екскурзии. Вариантите на разходка с корабче са много - целодневни, полудневни, с пяна парти, с риболов сигурно има и други. Самостоятелно можете да посетите пещерата и крепостта. Водопадите на Манавгат също не са много далече.
Да разбирам, че от Белек, Лара или Сиде няма такива екскурзии.

# 40
  • Мнения: 681
Все пак тези кораби трябва да имат къде да ходят, за да се качва някой на тях...

За тези най-големите като BIG KRAL, които сте виждали и на които децата обикновено се радват, събират хора с автобуси от всякъде в Анталия и ги карат до едно пристанище Türkler точно Лонисера, от където тръгват.   
https://www.excursionside.com/excursion/big-kral-pirate-ship-side-boat-trip/

https://www.youtube.com/watch?v=t-g6oG1nK_c

Иначе има пиратски кораби и по река Манавгат в Сиде
https://www.excursionside.com/excursion/manavgat-river-pirate-boat-trip/

Сега от къде, как, за колко и т.н. трябва да си потърсите, само ви ги показвам горе...

# 41
  • Варна
  • Мнения: 492
Относно Лонисера, изпаднахме в същата ситуация - От много чудене и маене, а и заради приятели да изчакаме черния петък, в края на ноември се оказа, че в Лонисера няма места никъде. От една агенция посредническа обаче намериха през един немски сайт https://www.fti.de/ места. Предварително се заплаща 25%. В последствие за всеки случай се обадих в хотела да разбера дали резервацията ми е записана там и ме увериха, че всичко е ок. Така че ако искаш пробвай

За съжаление нямат опция за безплатна анулация. Писах си със съпорта им , ако анулираш до 30 дена преди датата има 25 % неустойка от цялата сума , и колкото повече наближава датата , толкова повече се увеличава процента. Ако това не ви е проблем  добре , но нас това не ни устройва, има доста време до лятото.

# 42
  • Мнения: 1 710
Скрит текст:
От Алания има възможности за допълнителни екскурзии. Вариантите на разходка с корабче са много - целодневни, полудневни, с пяна парти, с риболов сигурно има и други. Самостоятелно можете да посетите пещерата и крепостта. Водопадите на Манавгат също не са много далече.
Да разбирам, че от Белек, Лара или Сиде няма такива екскурзии.

Съжалявам, пропуснала съм въпроса за Белек и отговарях на alinnna за Алания.

Разбира се, че и от Белек има организирани разходки. От интересните места, най-близо е водопадът Дюден, така че това е популярна разходка с корабче за Лара и Белек. Ако не ви притеснява пътуването, можете и до водопадите по река Манавгат да отидете, виждала съм, че предлагат и яхт тур до Кемер. Можете сами да си организирате транспорта до съответния пристан, ако сте с коли и на място да се пазарите за цената или да си договорите общо корабчето и транспорта от/до хотела.
От пристанището в Анталия можете и на туристическа подводница да се качите и да разгледате малко потънали амфори и да видите как водолаз храни риби Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Трудно ще падат цените при този поток туристи.Предварителните отчети за 2019 сочат абсолютен рекорд и рекорден прираст - 51 мил. туристи.При този огромен избор защо всички се бутат в Лонисера и още няколко хотела е неразбираемо и глупаво.Виждал съм как идва смяна на Ориент от 4 автобуса ! В същото време в не по лош хотел , че и на по ниска цена сме били 10тина българи на няколко км. от Лонисера  Simple Smile От всички хотели се организират поне 10 - 15 екскурзии вкл. и с корабчета. Да не говорим , че при добре организирания им транспорт за няколко лири с долмуш може да отидете до най - близкото пристанище и там ще ви предложат голям избор от най - разнообразни турове - има и по 10 евро има и по 150 Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 231
Проблем е, че не искаме от хотела. Плащам 400лв на ден за хотел All Incl, не ползвам нищо, че да отида за още 200-300лв на екскурзия. Затова запазваме един комплекс с вили в Белек за 100лв на ден без изхранване и обиколките не са ни в тежест. За 25 човека сигурно ще се спазарим за отстъпка, но дали ще ни стигне времето да търсим. Предложението на Adventurer е почти в целта. Мислех за някое по-малко корабче, за нашата група, или няма такива?

Общи условия

Активация на акаунт