Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 30 531
  • 782
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 7 706
въпросът ми малко не е по темата, во обсъждахме една неприятна тема, та се чудя в България възможно ли е осиновяване/намиране на осиновители още преди да се е родило детето ... това съм го виждала само по филмите

# 511
  • София
  • Мнения: 10 642
въпросът ми малко не е по темата, во обсъждахме една неприятна тема, та се чудя в България възможно ли е осиновяване/намиране на осиновители още преди да се е родило детето ... това съм го виждала само по филмите
Не, в Бг не може да се случи това

# 512
  • Мнения: 7 706
въпросът ми малко не е по темата, во обсъждахме една неприятна тема, та се чудя в България възможно ли е осиновяване/намиране на осиновители още преди да се е родило детето ... това съм го виждала само по филмите
Не, в Бг не може да се случи това
и на мен ми се стори странно при цялото инфо какво се случва в домовете ...

# 513
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте,  искам да попитам тези, които нямат симптоми, как разбирате, че всичко с бременността е наред? Колко често ходите на преглед? Става въпрос за първия триместър.

Аз ходя всяка седмица до момента.

pebals94, вземи си инхалатор и си прави инхалации с физиологичен разтвор.

# 514
  • Мнения: 572
въпросът ми малко не е по темата, во обсъждахме една неприятна тема, та се чудя в България възможно ли е осиновяване/намиране на осиновители още преди да се е родило детето ... това съм го виждала само по филмите

Тази тема май не е за тук. Вие ли сте бременна?

# 515
  • Мнения: 7 706
въпросът ми малко не е по темата, во обсъждахме една неприятна тема, та се чудя в България възможно ли е осиновяване/намиране на осиновители още преди да се е родило детето ... това съм го виждала само по филмите

Тази тема май не е за тук. Вие ли сте бременна?
имах въпрос, трябваше ми отговор ... къде разбрахте, че питам за себе си?! и ДА, бременна съм ... ама дай една жена като се интересува от нещо и веднага значи става въпрос за нея ... wtf и мисленето, сама съм написала, че не е по темата, ама уви ... кой да чете ...

# 516
  • София
  • Мнения: 87
Да попитам някоя от вас дали е ходила или ходи на някакви семинари за родители или нещо научно, информационно, с което да си помогна? С напредването на бременността ми все повече се замислям и видях няколко болници в София да предлагат подобни курсове, но не знам дали си струват?

# 517
  • Мнения: 35 109
Ходих на лекции в родилното и на всички училища за родители. Реално, използвах 10% от информацията, която бяха дали Wink ама имах много свободно време и си обикалях бая

# 518
  • Мнения: 5 468
Според мен, има смисъл да се ходи на семинари най-вече на тема кърмене, защото в поне половината родилни болници в България дават погрешни съвети относно кърменето. За съжаление, са много назад, а погрешните съвети могат да попречат на успешното кърмене, защото началото е най-важно.

Ако имаш свободно време, може да посетиш някой и друг семинар. Има и лекции в интернет. Така можеш за кратко да научиш полезни неща.

За София, първата бременност бях ходила на семинарите в Щерев. Беше пълна загуба на време и пари. Втората бременност гледах само лекции в интернет за подготовка за раждане и веднъж посетих лекция по темата на Елена Василева. Страхотна е и видях, че освен за подготовка за раждане, има лекции и за кърмене и грижи за новороденото. Хвана ме яд, че не знаех за нейните лекции по време на първата ми бременност, когато щяха да са ми много от полза. Препоръчвам я.

# 519
  • Мнения: 15 356
Ходих на лекции в родилното и на всички училища за родители. Реално, използвах 10% от информацията, която бяха дали Wink ама имах много свободно време и си обикалях бая
И аз така, ходя на всички лекции за родители,пък колко ще използвам не знам.Имам свободно време,без това по цял ден обикалям,не пречи.Тъй или инак всичко ми е ново и не знам нищо,няма да навреди.

# 520
  • Мнения: 301
Момичета, използвали ли сте електрическа помпа за кърма на Лорели около 60лв е? Нали все с нещо трябва да се стимулира кърмата. Или някакви таблетки, чайове

# 521
  • Мнения: X
Момичета, използвали ли сте електрическа помпа за кърма на Лорели около 60лв е? Нали все с нещо трябва да се стимулира кърмата. Или някакви таблетки, чайове
Моя приятелка си я купи, но май само веднъж я ползва, понеже нямаше почти никаква кърма, каза, че уж била хубава, но все пак, да чуем и други мнения Simple Smile

# 522
  • Мнения: 35 109
Аз точно за темата за кърмене бях питала консултант, тъ като съм по-особен случай. И отговорът беше " ми, не знам, като стане време, питай ме пак". После след известно време пак я питах. Пак ми каза не знам и до там. В болницата никой не се нае да каже аз да кърмя ли или не ( след мастектомия на лява гърда съм). Но кърмата си тръгна и аз си кърмих смесено, докато можех. Варианта беше или да кърмя или да ми спрат кърмата. Но докато някой реши какво да правим, тя сама си слезе и просто сложих детето на гърда.
Много зависи и от лекторите. Им такива, които а там, за да правят реклама, има такива, които наистина са компетентни и им се занимава с това да дават съвети.
Най-полезната лекция ми беше в родилното, проведена от акушерка как да къпем и правим тоалета на бебето. Така хубаво го показа, обясни стъпка по стъпка, че беше много достъпно и полезно

# 523
  • Мнения: 441
Момичета, понеже все забравям да питам АГ, при положение, че пия витамини фемибион 1 ( имат ФК) трябва ли да я приемам и отделно?

# 524
  • София
  • Мнения: 6 010
Да попитам някоя от вас дали е ходила или ходи на някакви семинари за родители или нещо научно, информационно, с което да си помогна? С напредването на бременността ми все повече се замислям и видях няколко болници в София да предлагат подобни курсове, но не знам дали си струват?

Аз също ходих много по моловете, на целодневните училища за родители даже с мъжа ми, накрая отидох на 6те лекции в училището за бременни на болница Надежда. От всичко препоръчвам само лекциите за кърмене и раждане на Елена Василева (нейните ги има и в ютюб и даже по време на раждането си пуснах клипа за дишането по време на раждане) както и лекциите в болница Надежда. На останалите по моловете се спукват от реклама и полезното остава някак между другото, а в Надежда всичко е систематизирано и няма излишно. Всички лекции, на които съм ходила са безплатни, не знам как е на платените.

Общи условия

Активация на акаунт