Февруарски мами 2020 Тема#3

  • 20 710
  • 316
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41
Да попитам ако има мами от София или по-скоро Младост, търся педиатър в района и съм в дилема нещо. Не намирам актуална информация за някой свестен и да е наблизо 😞

Здравей,

Една приятелка наскоро се сблъска с проблема за намиране на педиатър в Младост. В новата 27ма в Младост 1 всички и отказаха, едвам с връзки се съгласиха да я вземат в 25та поликлиника. Принципно най-добри отзиви има за Димитров в 27ма.  Аз ще търся в поликлиниката в Студентски град, т.к. там ми е личния лекар, който ми е обещал съдействие за записване при педиатър. А и не искам да ходя с големия корем и да вися пред вратите на кабинетите, да се моля някой да ми обърне внимание и само да се разочаровам.
Успех!!!

# 31
  • Мнения: 20
Да попитам ако има мами от София или по-скоро Младост, търся педиатър в района и съм в дилема нещо. Не намирам актуална информация за някой свестен и да е наблизо 😞

Здравей,

Една приятелка наскоро се сблъска с проблема за намиране на педиатър в Младост. В новата 27ма в Младост 1 всички и отказаха, едвам с връзки се съгласиха да я вземат в 25та поликлиника. Принципно най-добри отзиви има за Димитров в 27ма.  Аз ще търся в поликлиниката в Студентски град, т.к. там ми е личния лекар, който ми е обещал съдействие за записване при педиатър. А и не искам да ходя с големия корем и да вися пред вратите на кабинетите, да се моля някой да ми обърне внимание и само да се разочаровам.
Успех!!!


Здравей, моята лична също е в Студентска поликлиника. Може ли да споделиш дали имаш препоръка вече за някой педиатър там, тъй като и аз предпочитам да ми е близо, но не съм говорила с Ангелова (личната ми) за препоръки?

# 32
  • Мнения: 595
Момичета, знаете ли в коя степен на зрялост е вече плацентата при вас?  - Стори ми се рано да бъде 2ра, но се порових да сравнявам и намирам,че е нормално в този срок около 30та г.с вече да е така.
Не съм много щастлива с резултатите от доплера, но АГ предписа да пия аспирин и ще се следим повече.Бебко е все така дребосък - около 1250 - 30+2г.с .Видяхме му личицето - прилича на брат си Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 243
От последния си преглед в 32 седмица си спомням нещо за задна плацента и първа степен на зрялост. Не знам какво означава, но щом АГ е спокоен, се надявам всичко да е наред.

# 34
  • Мнения: 189
На феталната в30+5 я записа първа степен на зрялост... преди това АГ каза втора.... но не съм задълбавала
Момичета, знаете ли в коя степен на зрялост е вече плацентата при вас?  - Стори ми се рано да бъде 2ра, но се порових да сравнявам и намирам,че е нормално в този срок около 30та г.с вече да е така.
Не съм много щастлива с резултатите от доплера, но АГ предписа да пия аспирин и ще се следим повече.Бебко е все така дребосък - около 1250 - 30+2г.с .Видяхме му личицето - прилича на брат си Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 25
И при мен е така. Днес съм от сутринта с киселини.. Гледам да ям по на често по малки порции и пия прясно мляко преди лягане успокоява. Бадемите също ми помагат. Избягвам доматите и някои други храни. При 1вата бременност беше по зле накрая с киселините. Вече всички блузи взеха да ми стягат и се чудя какво да облека Joy Бебчо има дни е много тих а други рита цял ден. Много ме е страх от тези контракции особено като се появят вечер. Този петък сме на преглед. После ще споделя как е минало:)

# 36
  • Мнения: 459
Rosi Bader, успех на прегледа.
Аз установих, че като правя на малката паста/макарони със сирене и като хапна и аз, после цяяял ден ме мъчат киселините... 😫😫😫
От други храни не съм забелязала, но също и при обилно хапване се получава.
С предната бременност имах от картофи 🙄

# 37
  • Мнения: 41
Да попитам ако има мами от София или по-скоро Младост, търся педиатър в района и съм в дилема нещо. Не намирам актуална информация за някой свестен и да е наблизо 😞

Здравей,

Една приятелка наскоро се сблъска с проблема за намиране на педиатър в Младост. В новата 27ма в Младост 1 всички и отказаха, едвам с връзки се съгласиха да я вземат в 25та поликлиника. Принципно най-добри отзиви има за Димитров в 27ма.  Аз ще търся в поликлиниката в Студентски град, т.к. там ми е личния лекар, който ми е обещал съдействие за записване при педиатър. А и не искам да ходя с големия корем и да вися пред вратите на кабинетите, да се моля някой да ми обърне внимание и само да се разочаровам.
Успех!!!




Здравей, моята лична също е в Студентска поликлиника. Може ли да споделиш дали имаш препоръка вече за някой педиатър там, тъй като и аз предпочитам да ми е близо, но не съм говорила с Ангелова (личната ми) за препоръки?

Здравей,
За съжаление нямам препоръка за конкретен педиатър, т.к. се разбрахме януари/февруари месец да задвижа нещата. Но не ти пречи да минеш преди или след празниците покрай твоята лична лекарка и да я помолиш за съдейтвие. Съмнявам се, че ще ти откаже.
Все пак ще разпитам за имена  и мнения и ти споделя Simple Smile

# 38
  • Мнения: 180
Вчера и аз бях на преглед-31г.с.+0.Гледа плацентата,околопладните води,всичко.Аз обаче хич не ми идва на акъла да питам за такива неща,като коя степен е.Исках да питам за околоплодните води,заради диабета,но се заговорихме за нещо друго и и това забравих...Каза ми,че всичко му изглежда добре и не ми се е обяснявал с подробности.Каза ми,че е 1600 гр.Стори ми се малко...

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 21:50 от mama Gold

# 39
  • Мнения: 6 887
Аз утре съм на док.но ще го помоля да ми пусне една микробиология -влагалищен секрет,че днес нещо ми е дискомфортно и ми дразни, пари но за малко и се намазах с крем здраве .....Unamused

# 40
  • Мнения: 500
Здравейте, казвам се Юлиана и съм от София.
На 34г от вчера 😊😉😄,втора бременност 33 седмица, термин 07.02.2020. Имам момче на 5г.
Пия магнезий и желязо,в болничен съм от  5м т.к съм училищен психолог и се опитах да избегна вирусите.

# 41
  • Мнения: 459
Честит рожден ден на патерица! Много здрава и една прекрасна 34-та година!
🌺🌺🌺

Здравейте, казвам се Юлиана и съм от София.
На 34г от вчера 😊😉😄,втора бременност 33 седмица, термин 07.02.2020. Имам момче на 5г.
Пия магнезий и желязо,в болничен съм от  5м т.к съм училищен психолог и се опитах да избегна вирусите.

# 42
  • Мнения: 243
Момичета, вие усещате ли кога бебето се завърта с главата надолу и обратното?
Единият път малкият беше седалищно, а след две седмици се беше обърнал главично. Между двата прегледа имах една нощ с леки болки.
Сега миналия вторник пак беше седалищно и ме риташе ниско долу. Онзи ден ви писах, че имах една нощ с леки болки. А от тогава пак ме рита различно. Та, сега де чудя дали не се е завъртял пак главично. И просто тези болки да са от това.
Аз лично не мига да определя кога ме рита крак, глава или друго 😂😂😂 Не знам някои как успяват.

# 43
  • Мнения: 459
Аз и при двете ми бременности усетих самото завъртане, защото го направиха сравнително късно. Самото ритане също го усещам различно. Като беше с главата нагоре, ме риташе все към изхода и ниско долу. Сега ритниците са в горната част на корема и са по-якички.
Болка имам само като си забие крачето в дясно от пъпа, но не всеки път. Като цяло болки нямам, нямам и стягания засега.

# 44
  • Мнения: 500
Целият ми корем стана като вълна,когато се измести
link=topic=1162658.msg39853831#msg39853831 date=1576662564]
Момичета, вие усещате ли кога бебето се завърта с главата надолу и обратното?
Единият път малкият беше седалищно, а след две седмици се беше обърнал главично. Между двата прегледа имах една нощ с леки болки.
Сега миналия вторник пак беше седалищно и ме риташе ниско долу. Онзи ден ви писах, че имах една нощ с леки болки. А от тогава пак ме рита различно. Та, сега де чудя дали не се е завъртял пак главично. И просто тези болки да са от това.
Аз лично не мига да определя кога ме рита крак, глава или друго 😂😂😂 Не знам някои как успяват.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт