Февруарски мами 2020 Тема#3

  • 20 653
  • 316
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595




Бременност по седмици

Необходими изследвания по време на бременност

Промени в трети триместър

Калкулатор термин

"Майчино здравеопазване" на НЗОК



Очакваме нашите зимни бебчета!
Можете да се представите като споделите как разбрахте, че сте бременна, минал ли е и как първия Ви преглед, коя по ред бременност Ви е и знаете ли термина си.
Споделете усещанията, които имате. Всяка бъдеща мама има своите различни симптоми, очаквания, вълнения, притеснения и комични моменти.Simple Smile Не се притеснявайте, затова сме се събрали тук! Да си споделяме и даваме кураж!

Стари теми
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 23:16 от AnMary

# 1
  • Мнения: 142
Благодаря Lolipopy! 🤗

# 2
  • Мнения: 459
Благодаря за новата темичка! ❤️
Аз днес бях на преглед, всичко е наред, но не успя да ми каже колко кг е бебо, понеже данните от ехографа се изтриха... Но ме успокои, че всичко е в норма и си отговаря на 30 г.с.
Следващият ми преглед е чааааак на 9 януари:) И тонове доколкото разбрах И тогава няма да ми мерят, а чак по-следващия път... Абе каквото-такова, няма да го мисля.
Вие как сте, кога ще ви мерят тонове?

И аз нищо бебешко не съм приготвила още, януари ще правим всичко.
🤗

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 18:20 от ~Wave~

# 3
  • Мнения: 595
Ами малко постна, но да си имаме темичка Simple Smile
На мен след кантара и кръвното, сестрата каза да легна да чуем бебето.Ама не както друг път да ми сложи коланче за 10мин със запис и на  хартия, а само подържа за минутка на корема ми.. не го знам как се казва.. слушалката.
А доктора каза като вляза в деветия ще следим и за контракции, и ще мерим по-често тоновете

# 4
  • Мнения: 25
Привет Hug Аз сега съм в 32рата седмица и weekenda влизам в 33тата..засега са ми пускали 2 пъти тоновете. Аз гледах тук в Дм (Германия) има Persil Sensitive за бебе.. На баткото ги бях изпрала с нормален Persil или Ariel без омекотител дрешките и после в сушилника нямахме никакъв проблем. Чудя се дали да не го пробвам бебешки персил. Бебо е много активен вечер постоянно ме ръчка ту отляво, ту отдясно Joy

# 5
  • Мнения: 20
Привет и от мен 🙂 И моята бебка е много активна, особено вечер са яки ритници и крушета хахах. Според мен прането ще е по-добре да е с бебешки прах или sensitive такъв.
Знаете ли каква е процедурата с прегледите на бебето след раждане? До колкото ми казаха трябва да избера личен лекар от сега и след раждането да се запише детето при него и той да дава направление за педиатър? Така ли е или нещо не съм разбрала?

# 6
  • Мнения: 595
teddy3 личният лекар на детето си е педиатърът.Намираш подходящ, говориш с него че чакаш бебе, дали ще го вземе (някои не могат да взимат нови пациенти) и така.Като се роди бебче, купуваш здравна карта за него, носиш в кабинета и се записвате.
Аз заведох детето на 20тия ден, че не раждах в града, където живеем и докато си дойдем..

# 7
  • Мнения: 243
Така е, както ти го е написала Lollypopy. При мен избрах педиатър месец по-рано. Бяхме се разбрали да му звънна, след като родя. Обадих му се в деня на изписване. А той дойде вкъщи на втория ден. Попълни документите, даде насоки за гледане на бебе и ми каза кога да отидем за първа консултация. Общо взето това е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 142
teddy3 Можеш да избереш ЛЛ да не е педиатър, но тогава е по-сложно, че той трябва да ти издава направления и да търсиш педиатър. По-добре да избереш педиатър, който е и личен лекар, правиш уговорка с него и той/ тя ще ти обясни как процедира. При мен ще е ЛЛ, който е и педиатър и ни е на цялото семейство. Като се уговаряхме, тя каза, тъй като ще ми е второ дете ако искам да пропуснем домашното посещение, на което тя обяснява как се къпе, за пъпчето, хранене, температура на стаята, водата и т.н. с две думи е като лекция. А направо като стане готов акта за раждане да идем при нея да го запишем и първата консултация ще е на 20 ден. При някой дом. посещение се заплаща при други не. Та както се уговорите.

# 9
  • Мнения: 20
Благодаря много на всички 🤗 Дали някоя от вас може да ми препоръча ЛЛ, който е и педиатър за София от който сте доволни, тъй като моята лична не преглежда дечица?

# 10
  • Мнения: 179
Да цопна и аз в новата тема. Simple Smile Благорадя за старанието  Lollypopy.
И на каката ЛЛ беше педиатър,но пак ми е давал направления понякога,когато не е сигурен в нещо.За мен това е най-добрия избор,иначе с обикновен лекар,всеки път ще чакаш по два пъти-веднъж за направление и веднъж при педиатър.Разкарване и хамалогия си е.Сега мисля това и него да го записвам при педиатъра на каката.Не съм го питала още дали приема нови пациенти,но скоро и това ще трябва да направя.
Днес у нас идва акушерката.Каза,че бебето още не се обърнало,но още било рано и това да не ме притеснява.Каза,че ако все пак не се обърне и заради поставената ми,преди няколко седмици диагноза и лечение,може да се наложи секцио.Каза,че след раждането ще идва всеки ден.Поради здравословния ми проблем и предстоящото лечение, няма да мога и да кърмя както си бях решила и както си кърмих каката.Обяснява ми за млеката,кои са подходящи,колко шишета ще ми трябват.Аз съм много "боса" в тези неща...Въобще целия ми план да раждам нормално и да кърмя до година и нещо се разби на пух и прах...Дано само всичко бъде е наред. Hands Pray

# 11
  • Мнения: 243
Важното е и ние и бебетата да сме здрави. Плановете почти никога не се осъществяват. Дали ще кърмим и как ще родим не трябва да е най-голямата ни драма. Важното е всичко да е наред ❤

Относно педиатъра - трябва да избереш лекар в района, в който живееш. Така ще ти е най-лесно. Ние живеехме в Гео Милев когато родих баткото. Четох много и попаднах на д-р Симеонка Цацова. Оказа се страхотен лекар, а в същото време и родом се оказахме от един и същи малък град. Лошото е, че за добрите като нея, понякога се чака с часове пред кабинета.
Сега вече не живеем в София и тук избора се сежда до двама

# 12
  • Мнения: 28
Здравейте, вчера бях на преглед и се оказа, че бебето върви с близо две седмици напред, докторката ми каза да забравя за въглехидратите в менюто си. Изчерпана съм от идеи с какво да разнообразявам менюто си без да включвам въглехидратите в него и затова ви моля за предложения за продукти или рецепти.

# 13
  • Мнения: 243
Добро утро, момичета.
При някои от вас появявали ли са се болки в корема. Тази нощ ми се случи за втори път и се чудя дали да не отида за един спешен преглед.
Просто както си спя на два пъти ме прерязва силно корема. Сега се събудих и съм ок, но се чудя от какво може да е.

# 14
  • Мнения: 20
Bloomie, ако можеш отиди си на един извънреден преглед, да не го мислиш и да се притесняваш.. на мен не ми се е случвало. Къде те прерязва, ниско долу или не? Колко време продължава?
Едва ли е нещо притеснително щом бебчето си рита и е активно най-вероятно е добре, но за успокоение отиди сподед мен 🙂

Общи условия

Активация на акаунт