Коледата чука на вратата, ЮЛЧЕТО подарък чака под елхата! - Тема 3

  • 19 720
  • 763
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 364

Наддаване на тегло от раждането до 1 годинка:

Колко често трябва да ака бебето и как трябва да изглежда акото?
http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html

Калкулатор за изчисляване на майчинство
https://www.kik-info.com/kalkulatori/maichinstvo.php

Кърменето – Блогът на Хедра - Христина Янева /сертифициран от международен борд консултант по кърмене IBCLC и съосновател и член на Национална асоциация „Подкрепа за кърмене“/
https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

Кърменето – Блогът на Бу – Таня /акредитиран Ла Лече Лига лидер; IBCLC – международно сертифициран консултант по лактация към международния борд на консултантите International Board Certified Lactation Consultant; член на ILCA, международната асоциация на консултантите по лактация. /
https://missby.wordpress.com/bf/

Семейни помощи
http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/

Отпуск по бащинство, платен от НОИ
http://balans.bg/10751-polzvane-na-otpusk-po-bashtinstvo/


Имаме си скрита Фейсбук група. Ако желаете да бъдете добавени в нея, пратете линк към Фейсбук профила си на лично съобщение на Яренце.



Тук сме се събрали 80 майчета и си имаме 83 сладки бебчета, от които 3 двойки близнаци.
45 момиченца и 38 момченца


Юнските ни ЮЛчета

4 юни 2019
Борис и Тервел на мама Gergana_15_09

17 юни 2019
Михаил на мама Svetlana Sv 604742

19 юни 2019
Хари на мама Sanichka

20 юни 2019
Кристиян на мама Rinaa

21 юни 2019
Лора на мама hope33

23 юни 2019
момченце на мама Melissa_90
Виктор и Ивайло на мама rangelova

25 юни 2019
2 момиченца на мама 💙ROSSE💙
Михаела на мама Greenleaf87

26 юни 2019
Даниел на мама Pebbles18

27 юни 2019
Борис на мама migles
Атанас на мама antonka

28 юни 2019
Катерина на мама Nansss
Елеонора на мама vialpa
Никола на мама isaikova

30 юни 2019
Дария на мама jaklin_dd



ЮЛчетата, които дочакаха ЮЛИ

1 юли 2019
Ная на мама Naya2019
Захари на мама Kateto_sv
Сияна на мама Diversa

2 юли 2019
Дилян на мама Буба.
момченце на мама Multimedia
Деница на мама Sunny555
Мая на мама chiki.riki.tralala

3 юли 2019
Атанас на мама kasi23
Мелани на мама Adelinaaa1208

4 юли 2019
момиченце на мама edna0112

5 юли 2019
Яна на мама pavlina_hrist0va
Валерия на мама Jeni_Miteva
Даная на мама Цвети_27
Мартин на мама bubetoo95

6 юли 2019
Никола на мама Iliana_89

7 юли 2019
Тея на мама mishka_d

8 юли 2019
Кристиян на мама ca7walk
Виктор на мама Janet9310
Мира на мама avlito
момченце на мама Deia19

9 юли 2019
момченце на мама diidiii
Ева на мама sis_ko

10 юли 2019
Калина на мама kroki_kk
Габи на мама Ani Morovqkova
момченце на мама energy__

11 юли 2019
Виктория на мама Noldea10
Стелияна на мама thristovaa
Мартин на мама aditta

12 юли 2019
Селин на мама Habish_D
момиченце на мама ~Лорелай~

13 юли 2019
момченце на мама Golfo_di_Orosei
Михаил на мама Diksy

14 юли 2019
Сава на мама little_princess7
София-Серен на мама stelavi

15 юли 2019
Даяна на мама jivka76
Виктор на мама bam bam
Алекса на мама talismancheto_89
Каролина на мама pincy
Александра на мама Elichka33
Никола на мама viktoriyadi
Моника на мама Megi8988

17 юли 2019
Огнян на мама Bassie
момиченце на мама Anesi
Димитър на мама Anita 81
Михаела на мама thristovva
Светла на мама Elit0
Валерия на мама valley_of_roses

18 юли 2019
Борис на мама Limonkabonbonka
Александър на мама Josse

19 юли 2019
Ивайло на мама violini
Емма на мама Summer5

21 юли 2019
Лора на мама Helololo

22 юли 2019
Николай на мама BlondyDjitsy
Дара на мама lorisita

23 юли 2019
момиченце на мама Пипи2013
Вяра на мама mariaemanouilova

24 юли 2019
Антон на мама Milena Vanina 620997
Яна на мама Яренце

25 юли 2019
Самуил на мама sneji.23

26 юли 2019
Симона на мама Terrica

31 юли 2019
Незрин на мама Tete87
Деян на мама Taina19



Имаме си и АВГУСТовчета

1 август 2019
Ани на мама Geri69900

8 август 2019
Деница на мама Yoana Ivova


Предишни теми:
Предложения за нови теми, промени по първа страница и добавяне на нови мами и бебчета в списъка, моля на лични!!!

# 1
  • Мнения: 388
Благодаря за новата тема. Да я напълним с Коледни емоции ❤💕

От два дни давам морков , но за съжаление не се приема с голяма охота. Даже последно днес се втриса от отвръщение. Означава ли това,че все още не е готова и че трябва да изчакам няколко дни или трябва да бъда по настоятелна? 😁

# 2
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря много за новата тема Яренце!
Ние още не сме започнали захранване, а само опитваме разни вкусове по препоръка на педиатърката. От 2 дена ѝ давам да опитва малко тиква, че от началото на седмицата с това акане е ужас. Напъва се след всяко хранене, но успява само 2-3 пъти да се изака. Почнах и пробиотик да ѝ давам поради същата причина. На консултация сме другата седмица.
Момичета аз искам да ви питам кога трябва да ходим на мамолог и имате ли овлажнители или пречистватели за въздух вкъщи? Ние сме с парно и според мен нямаме нужда, но ММ иска да вземем.

# 3
  • Мнения: 25
Може просто да не и допада моркова.от една седмица и аз започнах със захранването,първо предложих картоф.С отвращение го ядеше,сега сме на тиква и от два дни заместихме обяда с пюре.много и хареса,отваря устата и чака....😍 хапна си 150 гр.нз дали не са много,но щом след 4 часа вече беше гладна,значи е ок.😊

# 4
  • Мнения: X
Мерси за новата тема! Мелани яде първо тиква - от нея противно на очакванията ми, получи запек..но многоо и хареса. Зеленчук 2 беше морков- и той много и хареса, ноо днес опитахме броколи - мирише ужасно и на мен не ми се понрави, а за Мел да не говорим 😄.. Хапна 4-5л. но не и хареса и няма да го предлагам пак скоро. Утре мисля да и дам пащърнак. А за пюре от картофи - от къде да го купя? Във ФФ има само мешано с нещо друго, а искам само картоф 😱

# 5
  • София
  • Мнения: 1 296
Мерси за новата тема! Мелани яде първо тиква - от нея противно на очакванията ми, получи запек..но многоо и хареса. Зеленчук 2 беше морков- и той много и хареса, ноо днес опитахме броколи - мирише ужасно и на мен не ми се понрави, а за Мел да не говорим 😄.. Хапна 4-5л. но не и хареса и няма да го предлагам пак скоро. Утре мисля да и дам пащърнак. А за пюре от картофи - от къде да го купя? Във ФФ има само мешано с нещо друго, а искам само картоф 😱
Май няма само картоф.

# 6
  • Мнения: 86
Яренце, пак страхотна тема! Благодаря! 🌸

# 7
  • Мнения: X
Май май вярно няма. Майка ми и е купила картофи със заешко и с всякакви други комбинации, но само картоф и тя ми каза, че нямало. Аз не и повярвах и я нахоках и и казах да си ги яде тя 😄😃.. Ще варим значи домашни пюрета!

# 8
  • Мнения: 612
Благодарим за новата тема, Яренце! Янчето е прекрасна, както винаги 😍 Аз мислех да захранв след 6ти месец, но си промених мнението да е сега в събота (в петък става на 5). Мисля да е със сладък картоф. Вие въвели ли сте го вече?

# 9
  • Мнения: 1 134
Картофи не съм предлагала чисти, понеже Дени се запича. Започнахме преди няколко седмици с морков, тиква, броколи, карфиол и ябълка, като и при нас морковът не е на почит, но тиква и ябълка се ядат на корем. Joy Онзи ден дадох за пръв път четвърт жълтък, а вчера - бананова каша. С нея беше интересно, определено се хареса, но с цялото мятане на ръце и теглене на лъжицата накрая каша имаше по мен, детето и дивана, а бе ужас направо. Joy

# 10
  • Мнения: 217
И ние започнахме със захранването, много й е сладко.Тиквата много се хареса, гледа нетърпеливо лъжичката и ритка с крачета. Днес ще е на тиква с картоф. Изключително доволна съм от уреда за пюрета, като за начало. Ние сменихме коша на количката, но все още не сме излизали с другия.

# 11
  • Мнения: 335
Откъде си пазарувате зеленчуци и плодове за захранването? Аз нямам домашни и се чудя къде във Варна да намеря "по-чисти" Simple Smile

# 12
  • Мнения: 295
И аз започнах захранване, въвела съм картоф, морков, тиква, пащърнак, броколи, ябълка и банан. Картофа, броколито и пащърнак хич не и харесват. Тиквата и е любимо, защото е сладка, не слагам подсладители и сол. Домашни продукти имам и правя в къщи, всякакви комбинации. Вчера взех пюре от сини сливи и круша и елда. Сливата е кисела и не и хареса. Днес ще бъде на тиква и ябълка. Мисля, че започва да я засища... 😊😊

# 13
  • Мнения: 148
Бях ме на консултация вчера вече е 9 100 и 71 см ние също се захранва ме първо с тиква много я хареса сега почнах ме с пъщърнак мислех че няма да го хареса но и него приема с охота

# 14
  • Мнения: 472
Има пюре само от картоф . Даже е само картоф и водя, няма мляко вътре.
На гербер има и на слънчо, вероятно и на други, но досега тези съм взимала. Точно си се водят за захранване тези пюренца и са в малки бурканчета.
Ние започнахме преди пет дни захранване с картоф, после ще е тиква, евентуално малко да го отпусне стомаха, после морков и т.н. След това ще са плодовите по препоръка на педи. Месни ми каза след 6ти месец и горе долу ще дочакам поне до 5,5

Общи условия

Активация на акаунт