Зачеване на близнаци

  • 24 479
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Искам близначета , ако някой има съвети или хакчета за увеличаване на шанса за близнаци (като изключим предаването по генетичен  път) ще се радвам да ги сподели...разрових се из  google, но нито едно от предложенията не звучи реално No Mouth Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 518
Инвитро или има едни стимулиращи хапчета, които карат тялото да произвежда повече яйцеклетки. И двете се правят с помощта и под наблюдението на специалист. И двете не са шега, която жена просто така причинява на тялото си.
Понеже знам, че ще се хвърлити на хапчетата, да кажа, че се приемат след като сте си направили нужните изследвания иначе рисковете са за ваша сметка. Повярвайте ми, желанието за близнаци не оправдава рисковете и последствията.
И аз искам близнаци, но не бих си го причинила, ако това е единствената причина. За жалост, освен инвитро няма как да забременея, така че радвайте се, че Вие можете и не си играйте с тялото си.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 08:40 от Fairytale11

# 2
  • Мнения: 2 691
Ужас! Вие не знаете, какво си пожелавате. С близнаци е много трудно. Раждайте си ги както си дойдат и не си губете времето с глупави мисли. Той онзи горе си знае работата.

# 3
  • Мнения: 8 593
След инвитро, май доста близнаци са се родили.  Една моя приятелка ходеше в една клиника, и винаги и слагаха по 2 ембриона - просто така ги съхранявали по две, и като се вземе единия, другия не можел пак да се замрази, така или иначе го губела... За съжаление  тя така и не забременя, само и взеха парите. А за тъпкането с хормони да не говорим.

# 4
  • Мнения: 4 518
След инвитро, май доста близнаци са се родили.  Една моя приятелка ходеше в една клиника, и винаги и слагаха по 2 ембриона - просто така ги съхранявали по две, и като се вземе единия, другия не можел пак да се замрази, така или иначе го губела... За съжаление  тя така и не забременя, само и взеха парите. А за тъпкането с хормони да не говорим.
Ако не е искала да слагат по две е можело да каже да ги замразят отделно. Иначе в Инвитро клиниките транферират по две/три с надеждата едно от тях да остане, не им е цел многоплодна бременност.

# 5
  • Мнения: 8 593
Навремето не е имало такава възможност, били са по две и нямало искаш-не искаш. Т.е. или ти слагали две, или един, но втория го губиш. Дано да се е подобрило сега положението, както казвате, и по един.
Сега се сещам,  гледала съм по тв един филм, една бг  майка разказваше за живота си, бяха и сложили 3 ембриона, да ама и трите се хванали, и трябваше да убиват едно от бебетата, тъй като нямала да издържи да износи 3 бебета...

# 6
  • Мнения: 4 518
Да, сега има опция да се замразят отделно. Колко ще трансферират зависи от жената и мъжа. Лекарите могат да си кажат препоръките, но решението е на семейството. Предполагам, че ако семейството иска нещо, което е опасно за жената, лекарите няма да се съгласят, но трансфер на три не е изключение особено, ако едно или две от тях не са добре оформени.

# 7
  • Vraca
  • Мнения: 133
Здравейте,
Имам една много голяма мечта, а тя е да зачена близнаци. В рода ми и рода на моят приятел няма близнаци. Та въпроса ми е има ли начини да станат нещата напр. с хормонални лекарства, храни, процедури?
С СПКЯ +инсулинова разистеност съм, не се лекувам с нищо в момента.
Бихте ли ми препоръчали.
Предварително благодаря!

# 8
  • Мнения: 2 721
Не съм наясно честно казано, но ми се струва, че само с инвитро би ногло да стане. Иначе има случаи на близнаци при семейства които нямат в рода си такива,но май е чиста случайност. Да си призная като гледам синът си и си казвам колко щеше да е хубаво да е х2.😃

# 9
  • Мнения: 2 883
Със СПКЯ и ИР по-добре се лекувай, а след това мисли за деца.

# 10
# 11
  • Vraca
  • Мнения: 133
Със СПКЯ и ИР по-добре се лекувай, а след това мисли за деца.
СПКЯ няма лечение

# 12
  • Мнения: 175
Трябва да си премахнеш кистите на първо място. Ако не ти се чака с медикаменти операцията е лека. Най добрият начин е с инвитро.Щом това ти е мечтата интересувай се от инвитро процедурите за зачеване на близнаци.

# 13
  • Мнения: 4 518
Хора, сериозно ли препоръчате някой да се подложи на инвитро, само защото иска близнаци?
Първо- имаш хормонални проблеми, инвитрото ще ги задълбочи.
Второ- ще надебелееш. Аз последните 10 години съм стабилно 45кг., но станах 51 и няма мърда е надолу.
Трето- вярно е, че кеф цена няма и че парите не са най-важните, но инвитрото струва около 5000лв. Ще ги дадеш ли само за да увеличиш шанса да имаш близнаци.
Между другото не съм сигурна, че някой лекар ще се съгласи да си го причиниш. Надявам се, че не.

# 14
  • Мнения: 2 721
Никой не я кара да прави инвитро, пишем , че вероятно това е единствения начин. Така го написа все едно насила я караме да прави нещо.

Общи условия

Активация на акаунт