ЮЛИ 2020 - Тема №2

  • 21 626
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 382
При мен пише:
Първоначален риск 1:986
Изчислен риск : 1:19728

Но моето мнение е, че това е пълна глупост и теория на вероятностите. А какъв е този БХС ||, какво още има да изчислят?

# 736
  • Мнения: 89
Azidaa, в Майчин дом ли ти взимаха кръв,  или в друга лаборатория,  че резултатите са представени по друг начин,  различен от мойте (в Майчин дом).

БХС || се прави между 15 и 19 г. с и е подобно - ехограф и кръв,  но се гледа и спина бифида (нещо на гръбначния стълб) и след него се прави интегриран резултат между  БХС 1 и БХС 2. В съчетание с резултатите от Феталната,  ако и тогава излезе висок риск се насочва към амниоцентеза.

Знам,  че е статистика,  ама като ти кажат Среден риск и се замисляш...

# 737
  • Мнения: X
И аз чакам моите резултати. Много често майките се стресират от това изследване.

# 738
  • София
  • Мнения: 382
Правих го в Щерев, а дали там я изследват или я пращат някъде не знам.

И аз чакам моите резултати. Много често майките се стресират от това изследване.
Абсолютно. Мен най ме вълнуваше ехографа и лекаря, при който бях. А като чуя амниоцентеза и настръхвам.

# 739
  • Мнения: 416
И аз до 7 работни дни чакам резултати, като взимаха кръв, ми казаха, че пращат за изследване в Майчин дом.
Dona_Rosa Скоро ми попадна цена на някакъв пренатален тест, само за синдром на Даун 499 лв.

# 740
  • Мнения: 118
Да, толкова е само за синдром на Даун. Моят риск е 1:54000, но също има отметка към първа подточка от коментарите. От това, което пише там, не виждам да отговаряш на критериите, защото става дума за риск 1:100 и 1:1000. Все пак и без този резултат, така или иначе ще правиш още веднъж ФМ, това само по себе си е допълнително изследване. А нищо не пречи и още един БХС да минеш. Според данните, които дава БХС като изследване, резултатът не е лош, друг е въпросът колко коректно изследване е той поначало.

# 741
  • Мнения: 230
Аз също съм съгласна с предните мнения относно БХС и това, че не е точно изследване, въпреки че моите данни, както обобщи лекарката не си спомням точните цифри са в нисък риск.
Ние също не можем да отделим с лека ръка толкова средства, но съм категорична, че ще правя пренатест, просто искам да изкарам една спокойна бременност. За сега съм се спряла на Вижън, техния най-малък пакет обхваща най-много показатели.
Иначе нямам кой знае какви оплаквания на този етап, освен бялото течение, за което трябва да взема мерки, да спра бялата захар, бялото брашно и като цяло захарите временно. Скоро ще ходя на преглед и ще видим от какво се получава.

# 742
  • Мнения: 1 688
На мен скоро ми разказваха за жена с резултат 1:250. Бебето и е живо и здраво! Това са вероятности, но все пак успокоява когато резултата е по-висок.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 09:09 от medissa

# 743
  • Мнения: 71
Здравейте момичета. Някоя от вас има ли инфо за колко време излизат резултатите от Биохимичен скрининг. Правиха ми ги в петък и забравих да питам кога ще са готови..

# 744
  • Мнения: 269
Доколкото знам са готови до 3-4 дена ☺️

# 745
  • София
  • Мнения: 1 254
Пуснах нова тема, ето линк: https://www.bg-mamma.com/?topic=1170099.new#new
Изчезнах за известно време, та сега ще чета и ще наваксвам с панделките и сините сърчица!

Общи условия

Активация на акаунт