ЮЛИ 2020 - Тема №2

  • 22 197
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 252
Вчера бях на преглед, според АГ на този етап няма нищо притеснително, всичко е ОК, само каза да продължавам да пия утрогестана. Ще ми се води рискова бременност, заради предишния задържан аборт. Аз продължавам да се притеснявам и да ме е страх, но някак ми олекна, че все пак бебчо расте. Терминът ми май малко се измести- за 30.06, но искам да остана в тази тема и да следя вас! Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 1 254
Хелоу, дами!

Как сте? Нещо ново да имате като симптом или някой да е отминал? Аз съм си супер като изключим не-акането.
Открих, обаче, едни микроклизмички, които са супер ефективни и безвредни! Не че съм ги открила, ами АГ ми ги каза. Взех си Мелилакс и съдържат основно мед под някакъв вид сироп. Само 10 мл. са и не гадно поставянето.
Да ви кажа, успокоих се, че има нещо, с което да въздействам на това състояние, защото се бях отчаяла и много се изнервях. Та - споделям, ако има някой много закъсал като мен.

Никой не ми обърна внимание за коледната украса. Как ви е коледния дух? Има ли го, няма ли го?

Sluncheva_mama, ясно за нормалното след секцио. Не знаех, че се обръща такова специално внимание, защото съм чела, че принципно не е проблем да се случва така и си мислех, че зависи от нагласата на доктора, ако всичко друго е наред. Пожелавам ти този път бебето да си мине по каналния ред, а не да чийтва през прекия път Simple Smile))
Аз съм раждала веднъж преди 14 г. естествено и не беше кой знае какво откъм мъки и болки, даже след това бях толквоа въодушевена, че обяснявах на бременни из Шейново по коридорите, че трябва да родят естествено хахах.
Сега пак така искам, то пътя е утъпкан, би трябвало нещата да са по-експедитивни. Моята АГ каза "теб като те гледам, саааамо ако бебето е седалищно, ще е основание за секцио". Това, защото съм висока 176 см и не съм много финна, по-скоро съм едра. А и по емперичен път съм установила, че 3.350 кг минават през вътрешния ми таз, тъй че, не би трябвало да има проблем.

lena.f, добавена си в първия пост. Понякога има хора, за които мога да се закълна, че съм ги добавила и те после викат, че ги няма. Странна работа.
За пренатеста, много се радвам, че от мен е дошло инфото за него, защото аз пиша, пиша и понякога никой не реагира и си викам, тия хора сигурно не четат дългите ми постове. Ама ето, че някой ги чете явно Simple Smile)

Кайлийн, ходя в кв. Младост в Balance Line Studio. Много съм доволна от екипа там, от 5 треньора, 3ма са кинезетерапевти, понякога ходя на масажи при тях, които съчетани с тренировки са супер ефектни, ходих там на антицелулитни и какво ли още не. Но е скъпо, да. Аз плащам карта за 12 посещения, която струва 300 лв. и ходя 3 пъти в седмицата, като не винаги успявам, но гледам да съм редовна. Тоест, това е за месец. Но пък си с персонален треньор до теб и това от части обяснява високата цена. Уреда също е доста скъп и т.н.

Cruella De Vil 25, разбира се, че трябва да се следиш според ехографа и прегледите. АГ би трябвало да ти каже термин според седмицата, в която излизаш по ехограф и има приложения, в които можеш да въведеш направо  термин, а не първи ден на последна менструация.

Ами това е от мен за днес! За който е стигнал до края на безкрайно дългия ми пост - да има хубав и усмихнат ден! Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 024
С нетърпение очаквам най- хубавите празници. Украсихме още края на ноември и си създадохме една празнична обстановка.
Откъм симптоми аз нямам нови, но старите си ме тормозят. Simple Smile Запазих си час за ФМ и вчера се чух с АГ-то за обикновен преглед при нея, но нямаше часове и трябваше да ми върне обаждане. Е, още нямам ни вест, ни кост от нея.

# 48
  • Мнения: 193
Аз тази седмица за сега се чувствам добре.Повръщам веднъж сутрин.И се каня ,ако ми е все така добре в Събота или Неделя да украсим с ММ.Ако не ни е добре ще оставя тази година изцяло на ММ да украси. 😁

# 49
  • Мнения: 107
Здравейте момичета. Днес се чух с АГ и се разбрахме на 18.12 да ходя на БХС. Много се вълнувам и нямам търпение да видя малкото човече. Дано успее да види поне малкоо пола, че до колкото знам на БХС също могат да го кажат, макар и не 100% сигурно. А вие записахте ли си вече часове за БХС?

# 50
  • Мнения: 14
Здравейтее, и аз днес бях на преглед, аз ходя всяка седмица по мое желание да ми е по спокойно и да си го гледам бебешока как расте. Днес и клип му направих че много се движеше и беше вирнало крачетата 😁😂преди НГ съм и аз на фетална морфология, а за пола още сега в 10седмица ми намекна вече какъв има вероятност да е 😲😊

# 51
  • Мнения: 367
И аз запазих за 31.12 час за БХС Grinning Тогава имаше свободен час. Бебчо вчера го гледахме. Отговаряше си на седмицата 9 г.с. и се движеше Heart Eyes Малко по-спокойно ми е. Нямам кървене. Продължавам да си повръщам (по-често сутрин, но понякога и вечер) и си ми се гади през целия ден. Оправя се с ядене. Миналата бременност качих 5 кг само първите 3 месеца, точно защото с ядене ми се оправяше гаденето. Ама не ми пука. Важното е да се чувствам добре. А за коледното настроение - да, украсата я направих през нощта (до 4 часа) преди да изкървя Grinning Та, украсила съм вече.

# 52
  • Мнения: 89
Здравейте и от мен!  Вече съм в 9г.с+2 дни. 
Гаденето не отминава,  целодневно е,  наистина само по време на хранене не ми се гади.  Не мога да повърна от няколко дни,  въпреки,  че понякога позивите са ужасно силни.  Иначе главата ме боли понякога и адски бързо се задъхвам и уморявам. 
Почти всеки ден имам някакви неприятни усещания в корема и гърба /кръста,  дано е от разтягането... Лекарите нищо не казват за тези болежки,  бременността се развива добре,  размерите отговарят точно на календар.

Миналата седмица еднократно имах розово-кафяво зацапване,  след ставане от сън.  Уплаших се и отидох до спешното,  та ме задържаха за 3 дни.  Полежах,  вливаха ми болкоуспокояващи веднъж дневно (по-скоро да отчетат дейност по здравна каса,  не заради болки)  гледаха ме 3 пъти на ехограф и казаха,  че може би е било около дата на евентуална менструация, щом е еднократно.  Дано да е така...

На някой вече да са отминали гадните симптоми от първите 3 месеца?

# 53
  • Мнения: 193
Dona_Rosa и аз бях така до края на 9 г.с. повръщане,постоянно гадене ,страшно задъхване (докато оправя леглото почивах по 2 пъти) ,гадене от всякакви миризми и всичко за пиене.Можех да пия само кола без захар.Чувствах се ужастно.Не можех да хапна нищо.Със сигурнист съм отслабнала  в Понеделник съм на преглед и ще стане с колко.От първия ден на 10 г.с. се чувствам по-добре.Повръщам веднъж сутрин ,не ми е така отпаднало ,не ми се гади нон стоп и хапвам пак малко ,но хапвам.Надявам се скоро да мога да си ям всичко,защото все още като гледам храна и усещам миризми стомаха ми се обръща.

# 54
  • Мнения: X
Здравейте, днес вече ме сложиха на системи с деган. Поне не съм повръщала днес но продължава гаденето но поне се търпи.И така през ден ще ходя.
На БХС ще правим на 9.01.
Голяма лудница с тези празници, отделно,че и майка ми и малката ми дъщеричка имат рожден ден. Трябва да организираме торти празненства луда работа. Grinning А на мен просто ми е лошо Grinning

# 55
  • Мнения: 46
Танче, така се радвам да те видя (прочета) и да се похвалиш, че вече си с два крака в темата (дай Боже за всички ни) На мен също ми се оправя лошото с ядене, проблема е, че не мога да измисля какво ми се яде Simple Smile
Манди, аз също ползвах тези мини клизми, когато положението беше много на зор, няма проблем да се ползват на третия ден, без тоалетна радост. Бях си взела и сироп на Дуфалак, имаше ефект, сутрин леко и меко, както се казваше в една реклама. Но трябва да се пие редовно, ефекта се проявява след ден два...
Аз имам болки откакто съм забременяла, и в кръста- областта на опашката и таза, и в яйчниците... Бяха се успокоили и като ми няма нищо, започнах да гледам палаво половинът, но явно не ни се отрази добре тази дейност, защото се появиха даже по-силни... Та засега няма да се гледаме палаво...
На 16-ти съм на преглед и за болничен, тогава се надявам да видя пораснало бебе и всичко да е наред Simple Smile

# 56
  • Мнения: 312
Здравейте, момичета Simple Smile Аз още не съм украсявала. Много ми е отпаднало и нищо не ми се прави. Еми мързи ме. Уикенда бях супер и от понеделник пак постоянно ми е лошо. Днеска едвам отидох да си пусна кръвни и урина, че нали трябва на гладно да е. Вече съм към 11 гест. седмица и още ми е лошо през цешоя ден. Едвам издържам на работа. Събота ще ходя да погледна резултатите от секрета, който ми взеха. Имам засилено прозрачно течение, понякога и малко бяло и кой знае какво ще излезе. Вие имате ли такова? Не мисля, че е нормално.

# 57
  • Мнения: 416
И аз имам някакво течение, явно има нещо, но при първия преглед в понеделник не знам дали ще ми вземе цитонамазка. Момичета, да знаете, че има светлина в тунела- вече не ми се гади толкова, имам маалко повече сили, но при някакво действие или изкачване на стълби и аз се задъхвам. Аз не мога да ям много - особено вечер като хапна ми става едно тежко на корема, имам нужда да полегна. А заспиването е купон - въртя се много, за да си намеря подходяща позиция, точно се наместя и хоп - нужда от тоалетна. И аз нямам търпение за прегледа ми в понеделник, да видя, че всичко е наред ❤
Лека вечер

# 58
  • Мнения: 4 940
Относно украсата и Коледа -  аз украсих още миналата седмица и нямам търпение да дойдат празниците и да се приберем в родния край. Трябва да купувам подаръци, ама изобщо не ми се занимава. Като цяло нямам желание за нищо освен да си почивам. Работя в училище и се измарям повече психически, отколкото физически, но след работа искам само да легна. Blush
Постоянно ми се ядат някакви тестени неща, което изобщо не е добре...

# 59
  • Мнения: 41
Impresita, и аз имам засилено течение прозрачно/бяло още от самото начало. За моя изненада резултатът от микробиологията не показа да има нещо.

Общи условия

Активация на акаунт