Ужасни меки и тънки нокти

  • 835
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 730
От няколко години ноктите на ръцете ми тотално се промениха. Станаха меки, тънки като на бебе. Късат се (даже не се чупят), цепят се, направо е ужасно състоянието им. Какво ли не измазах и не пих, но нищо не помага. Какво да предприема за установяване на причината за проблема? Някой ако е минал по този  път, моля да сподели. Къде може да е проблема, какво би помогнало като лекарства или алтернативна медицина?
Живея в чужбина и за съжаление тук никой не обръща внимание на този "дефект". Трябва сама да се оправям или да моля за определени изследвания, но не зная какви. А положението е вече нетърпимо, нещо липсва на организма, за да се изтъни и унищожи така нокътната плочка. Да кажа, че не ползвам вредни химикали, гел-лакове и въобще лак за нокти. Нямам симптомите на гъбички, поне не видими... Няма външна причина за състоянието им, освен може би липсата на слънце, ако това въобще може да влияе на ноктите...  Вече съвсем се отчаях и не знам какво да предприема...

# 1
  • Мнения: 341
По дължината на ноктите има ли изразени черти ? Ако може и снимка, за да се види, как изглеждат☺

# 2
  • Мнения: 4 730
По дължината на ноктите има ли изразени черти ? Ако може и снимка, за да се види, как изглеждат☺

Мисля няма черти, ще пратя снимка на лични... Smile

# 3
  • Мнения: 169
Пий мултивитамини няколко месеца плюс силиций(може и под формата на диатомична пръст). Аз така се пооправих, вече не ми се цепят на пластове ноктите и има подобрение в здравината. От 10 месеца съм на мултивитамини и диатомична пръст. Има още какво да се желае, но определено положението е по-добре.

# 4
  • Мнения: 4 730
Аз почти нон стоп пия витамини и минерали, сега последно + силиций+ цинк+ селен. Пила съм и биотин, желязо, вит.Д и какво ли не. Положението не се променя, а напротив по-зле става...
Само като отида на слънце по дълго време, забелязвам леко подобрение. Но не знам има ли връзка това...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 547
Слънцето помага за синтеза на вит. Д, а той пък за усвояването на калций в организма.  Може да пробваш със солариум или има кварцови лампи за домашни нагревки. Само трябва да се спазва стриктно времето за използване.

# 6
  • Мнения: 4 730
Това с лампата съм го мислила, защото като се върна във БГ лятото на повече слънце и има видимо подобрение на ноктите ми... Ще взема да си поръчам такава лампа, то само това не съм пробвала, може да има ефект.... Smile

# 7
  • Мнения: 9 991
Витамин Д пиеш ли?

# 8
  • Мнения: 4 730

Пих и него доста време, първо на таблетки, после на капки, но ноктите не се оправиха... Не знам колко дълго може да се пие вит.Д ако няма недостиг от него. А при едно изследване беше на долната граница, но все пак в норма...
Единствено калций не съм пила дълго време, почнах един курс, но не ми понесоха на стомаха таблеките. Смених с други - същата работа и се отказах... Но ям мляко и млечни доста... Може и да не се усвояват, знам ли... Smile
Все пак ноктите се влияят пряко от калция, поне така си мисля...

# 9
  • Мнения: 9 991
Мляко и млечни се усвояват до 3 годишна възраст. Мит е че осигуряват калций, дори има теории, че спомагат за намалянето им в организма. И моите нокти са меки, но цял живот са били такива и не го мисля много. Витамините от слънцето са Д и Ф. Също В12 прави мног проблеми, но рядко му се обръща адекватно внимание от лекарите.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Границите на Вит. Д са занижени, щом си била на долна граница, значи си била с недостиг.
Изследвай си го пак и ако пак е нисък, продължавай да взимаш. В началото по-високи дози, за да запълниш дефицита, после поддържаща (1000 IE)

Имаш ли други оплаквания: суха кожа, косопад?
Ако да: изследвай и щитовидната жлеза.

Когато започнат да ми изтъняват ноктите, започвам да ям бразилски орехи.

Силиций и аз съм взимала с нулев ефект, при мен беше щитовидната.

# 11
  • Мнения: 2
Проблема с недостига на вещества в организма е, че обикновено самия организъм, не е в състояние да ги усвои и каквото и да вземаме допълнително, няма как да сме уверени, че го усвояваме. Точно за това е нужно да приемаме продукт, който да балансира и храни тялото ни, с всичко необходимо като Vertera. Храненето на човека не е само вкусната храна, която сме сервирали на масата, колкото и здравословно приготвена да е тя. Защото не само стомахът дава сигнали за глад, но и нашите клетки също - те са тези, които истински гладуват.

Водораслите са тези, които могат да нахранят вашите клетки, тъй като гел Вертера е клетъчна храна.

Често стомахът ни е пълен, но клетките гладуват. Защото им липсват полезни и важни вещества. В страданието си, те се разболяват. Отделно, поради лошата функция на червата, ние непрекъснато трупаме отрови, които окисляват клетката, трупат се като ръжда по нея. И ето ни - с пълни стомаси, но гладни и жадни за това, което клетките ни не получават. Така важното клетъчно хранене.

Ако една клетка е добре нахранена, тя е с много по-голям жизнен заряд и в резултат боледува значително по-малко, възстановява се по-бързо, живее по-дълго и функционира по-пълноценно.
Малцина се замислят върху проблемите на клетъчното гладуване - тоест върху липсата на определени хранителни вещества в менюто, при хора, които иначе приемат достатъчна по количество и калории храна.

Като се има предвид днешната храна, навиците ни, замърсените плодове и зеленчуци, самата почва, от която се произвеждат, все повече имаме нужда от енергията, която получаваме от слънцето.
Тя се трансформира в усвоим от хората вид посредством фотосинтезата, при която от вода, въглероден двуокис и неограничени вещества се образуват органични вещества /храна/.

Водораслите са именно тази храна, получена от слънчевата енергия.
Всички живи организми съществуват и са свързани в така наречената хранителна верига. Принципът е, че всяко следващо звено се храни от предишното и служи за храна на следващото. Слънцето с енергията си захранва тази верига, в основата на която са именно водораслите, а на върха й са месоядните животни, човека и някои паразити. Доказано е, че зачестяването и по-тежкото протичане на дегенеративните болести, както и появата на нови и тежки и нелечими болести е от натрупването на пагубни за здравето вещества в човешкия организъм. Такова натрупване се получава в следствие на употребата на храни, които се намират прекалено високо в хранителната верига. От изключително значение е да консумираме храни, колкото се може по-ниско в тази верига, поради две причини - там има по-малко токсини и повече енергия.

Водораслите представляват 80% от биомасата на Земята и произвеждат по-голямата част от кислорода. По този начин осигуряват условията за развитие на всички останали живи същества.
Като храна, водораслите имат предимството да бъдат най-близко до слънцето и следователно носят най-много енергия.

Съответно, когато ние се храним с водорасли, те изчистват клетката и я зареждат с енергия. И сега вече можем да си обясним по-ясно, защо когато клетката е нахранена, тя боледува значително по-малко, възстановява се по-бързо, живее по-дълго и функционира по-пълноценно.

Най-съвършените храни са водораслите, плодовете, зеленчуците, зърнените храни, ядките и пчелния мед.

Храната ни се дели на "жива "и "мъртва". Разликата между тях е в наличието или отсъствието на активни ензими. Живата храна е тази храна, която не е обработена по начин, който умъртвява ензимите. Вертера гел от водорасли достига до вас чрез специална патентована технология на обработка, с която се запазват напълно живи с цялата си хранителна стойност

Почти всеки човек в днешно време страда от клетъчен глад. Специалистите отдавна говорят за важността на проблема. Непрекъснато се създават и се изследват всевъзможни продукти, за да се установи кои са най-полезни в едно или друго отношение, с цел подобряване на здравето.
Но имайте предвид, че повечето витамини, предлагани на пазара, съдържат синтезирани в лабораторни условия съставки. Те са смес от екстракти и концентрати, някои от които могат да се натрупат в тялото и да станат дори токсични, особено, ако са мастно разтворими. Другият проблем при този подход е, че хората се опитват да дублират природата, което е доста трудна, да не кажа невъзможна задача.

Световните капацитети отдавна са обявили водораслите за най-съвършената
клетъчна храна в света и ги препоръчват при повечето проблеми, свързани с клетъчното гладуване.

Общи условия

Активация на акаунт