Януарски бебета 2019! Тема 5

  • 19 949
  • 755
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 109
Честито на рождениците! Малко ви изпуснах. Миналата седмица минаха и двете партита при нас. Добре се получиха, особено с децата.
  Нашите торти бяха с миньони, украсата също. Филип не успя да се изнерви.
  Другата седмица сме канени на рожден ден в детски кът, надявам се да не се разболее и да отидем този път.

# 256
  • Мнения: 3 266
Честити рожденици, момичета! Да са ви живи и здрави и гоооолеми да пораснат! Мони, тортата на Дани е много красива, браво!

# 257
  • Мнения: 758
Честити рожденици, момичета! Живи, здрави и благословени! И моята дребка направи годинка миналата седмица.
Доникъде не съм стигнала с гърнето, малко ме е срам и яд, че доста забравям, но от утре започвам сериозно...
Допреди няколко дни казваше да, дай-дай, ма-ма, та-та, ба-ба,  дя-дя..сега спря и само "мама, папа" и разни звуци, при Вас как е?
Забелязвам, че по-често й се спи през деня, дали защото вечер се събужда често от зъбите...иначе през деня спи 2 пъти от 30-1.30мин. Мрънка повечко, разплаква се за няма нищо, също така рядко хапва с апетит и цяло бурканче, но пак го отдавам на зъбите. Утре мисля да захранвам със свинско.

# 258
  • Мнения: 752
Честити да са всички порастнали момичета и момчета,  да бъдат здрави, щастливи,  устремени и борбени,  да ни носят радост и положителни емоции всеки ден :*

# 259
  • Мнения: 1 326
Момичета, да се е случвало на бебоците да се подуе лимфен възел, но без да са били болни? Преди няколко дни напипах топченце на врата на малкия, но не ми дава хубаво да опипам/огледам. Та не съм сигурна такова ли е. Днес отново направих опит и пак ми се стори, че го има. Аз също съм с подути лимфни възли на врата, които така си стоят и аз не знам от кога... И не знам трябва ли да се тревожа. Не е боледувал, не знам дали е възможно от никненето на зъби Thinking Днес трябваше да сме на консултация, но заради грипа нали ги отмениха и остана чак за 11.02.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 15:04 от M0n17y

# 260
  • Мнения: 3 266
Мони, може би е наследсвено. Но задължително се консултирай с лекар за твое спокойствие.

# 261
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми има един на врата, сигурно от 4-5 години. На много доктори ходихме но никой нищо не ни отговаря. Така оставихме, не я боли или пречи Sad

# 262
  • Мнения: 4 958
И аз имам от както се помня, не ми създава проблеми. Само когато съм болна се подува. Все пак, за твое спокойствие,го наблюдавай и сподели с педиатър при първа възможност.

# 263
  • Мнения: 697
Викам аз отдавна не съм виждала темата , а аз съм я изпуснала ... Честит Рожден Ден на всички със закъснение , много щастливо детство да имат децата и хубав живот ! Нашия РД мина в къщи , бяхме болни с Т . Първи беше баткото , после таткото и накрая малката точно за празника и в тесен семеен кръг мина всичко. Вече съм без гръб и кръст , нон стоп след моята фога ходя, не се спира фурията Simple Smile . Не ходи още сама, подпира се по мебелите и лази общо взето .

# 264
  • Мнения: 133
Здравейте момичета и честито на рождениците! Hug Какво давате вие за вечеря на децата, че да не оглавяват до сутринта. Аз давам супа със сухар към 7.30 и после преди лягане кисело мляко с бисквити /към 9.30/, но не го засища явно и към 12.30 се събужда, яде АМ 210 мл. Чудя се, ако му дам каша, дали ще го държи до сутринта и дали е подходящо да се дава толкова късно каша?!? 🤔

# 265
  • Мнения: 697
Ох , това ми е болна тема , моята също става за мляко няколко пъти и вече си мисля, че е въпрос на навик. Много ми се иска да махна нощните хранения , но не става, вдига целия блок с рев ....

# 266
  • Мнения: 2 109
Една приятелка директно за вечеря даваше каша на детето си, не е било проблем.
  Филип също яде 200 гр супа с хляб или сухар към 7:30, после мляко към 10-11 часа. Не се събужда после, но той сам си махна нощните хранения още преди третия месец.

# 267
  • Мнения: 697
Забравих да добавя , че моята яде каша преди лягане и пак става .

# 268
  • Мнения: 1 410
Моето също сам си махна нощните хранения. Последно суче към 21 часа и чак в 8 се събужда. Като стана в 3 да му правя инхалация предлагам да суче но се сърди, че не иска и заспива отново

# 269
  • Мнения: 382
Лелее, благородно завиждам на тези от вас, които не хранят нощем. Ние си ставаме по два-три пъти...
За вечеря, по съвет на ЛЛ започнах да давам кисело мляко с бисквити, но сега вече давам и супичка със сухар. Около 20:00 вечеря малкия и после за приспиване се кърмим.

Общи условия

Активация на акаунт