Дилема - СУ ФМИ или ПУ ФМИ

  • 971
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте! Пише момче от 12 клас. Тази година ми предстои кандидатстване във ВУЗ, но не съм сигурен къде да отида. Избрал съм си специалност Софтуерно инженерство. Искам да попитам дали разликата в обучението м/у Софийския и Пловдивския университет е огромна? Знам, че в СУ е най-елитно, но София като град ми е много далече, а Пловдив- на близо. Също така малко съм притеснен са СУ, тъй като съм чувал, че се завършва много трудно. А специално за Софтуерното инженерство казват, че се учиш сам в по-голяма част. Бих се радвал, ако имате някакви съвети. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 4 543
Не само се завършва трудно, но и се влиза трудно (в СУ). Последната година малко се промениха неща, защото увеличиха коефициента, с който се взима матурата по математика като балообразуваща оценка. Но за СИ си е наплив и трябва на практика пълно 6 на матурата или над 5 на Математика 2.
Ако нямаш идея какво представлява висшата математика, вземи някой учебник да добиеш представа - нищо общо с това в училище. В същото време всичко, учено в гимназията, трябва да го знаеш идеално, защото никой не те чака да наваксваш пропуснати синуси, косинуси,  производни, вектори и т.н.
За ПУ не мога да кажа как е.

# 2
  • Мнения: 19
Знам, че се влиза трудно. Аз не съм споменал ПУ само заради това, че по-лесно се влиза, а просто искам да знам, дали наистина има МНОГО голямо значение къде ще уча дадената специалност. Уча колкото мога и се стремя към най-доброто със сигурност. Благодаря ви за коментара

# 3
  • София
  • Мнения: 4 543
Ако се стремиш да извлечеш максимална полза от преподавателите си, значение няма кой е университетът. Но все пак има значение и в каква група от студенти ще си. Ако са силни и заинтересовани, може навсякъде много да се научи. За съжаление нямам никакви наблюдения за ПУ, затова писах само за СУ.

# 4
  • Мнения: 2
За предпочитане е СУ, не си мисли че Софтуерно инженерство в ПУ се влиза по лесно и се излиза лесно. Пък и в столицата имаш повече възможности за развитие и получаване на практика. С времето ще видиш, че програмирането не е само теория и диплома.

Общи условия

Активация на акаунт