До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 9

  • 57 853
  • 784
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Не, не изражда.
Аз съм записана на женска консултация при нея.

# 61
  • Мнения: 1 510
Искам да се включа с едно питане. Кой Аг има опит и е наясно с тромбофилиите? Все още незнам към кого да се насоча.
Няма такъв в Бургас. Аз ходех при Конова за консултация за терапията. Следях се при Горанов (той не вземаше отношение към терапията ми) и при Недялков (по същия начин). За ФМ съм ходила до София при Сигридов, отделно имам няколко прегледа при Троянчев тук в Бургас. Моето лично мнение е да се доверите на Конова за терапията, а да се следите при лекар, който да следи дали всичко се развива добре.

# 62
  • Мнения: 195
Ами лично аз отчасти съм съгласна с това да се доверите изцяло на доц.Конова.Аз ходих при д-р Русев в София и доколкото съм запозната и двамата работят по една и съща схема.На мен ми беше изписан аспирин и фраксипарин(след установен проблем в изследванията за тромбофилия).Моят гинеколог от София беше против фраксипарина-поне в началото.Бях само на аспирин,но възникна усложнение и се наложи да махне аспирина и чак тогава слагах фраксипарин.Назначаваха ми и кръвни изследвания и така се коригираше терапията.Не съм чула,обаче,някой от бургаските лекари да е много запознат с тромбофилията.Разбира се,това е лично мнение,никой не ангажирам с него,просто съвет-по-внимателно с терапиите на имунолозите

# 63
  • Мнения: 21
Вече имахме среща с доц. Конова, готови са ми и изследванията. Още вчера съм ги изпратила на екипа й и очаквам становището й. Всички изследвания са в нормите, но се установи тромбофилия.
Др. Сигридов в момента не преглежда никъде и не се знае до кога ще е така. Мануелян следи ли бременност по здравна каса?
Да си призная, имам доверие на Кироваков, но знам, че той праща на ФМ при Троянчев, което не ми допада като идея...

# 64
  • Мнения: 199
Аз съм при Троянчев. Той преглежда и в Пловдив . Не съм чула лошо за него. Лично аз си следя цялата бременност във Варна.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 117
Искам да се включа с едно питане. Кой Аг има опит и е наясно с тромбофилиите? Все още незнам към кого да се насоча.

Aз имам тромбофилия и се следя при Татарова. С рискова бременност съм. Препоръчвам я като добър спецалист, запознат с неща за които други лекари в Бургас дори не са чували!

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мануелян следи ли бременност по здравна каса?
Да си призная, имам доверие на Кироваков, но знам, че той праща на ФМ при Троянчев, което не ми допада като идея...
Следи, да, аз съм при нея.
А ти можеш да идеш при който си искаш на ФМ. Аз ходих при Сигридов и след това във Фемина, въпреки че др Мануелян прави ФМ и доста подробно ме преглежда и тя.

# 67
  • Мнения: 1 510
Вече имахме среща с доц. Конова, готови са ми и изследванията. Още вчера съм ги изпратила на екипа й и очаквам становището й. Всички изследвания са в нормите, но се установи тромбофилия.
Др. Сигридов в момента не преглежда никъде и не се знае до кога ще е така. Мануелян следи ли бременност по здравна каса?
Да си призная, имам доверие на Кироваков, но знам, че той праща на ФМ при Троянчев, което не ми допада като идея...
Троянчев много не говори, но пък при мен абсолютно всичко беше точно както той го видя и предположи.
Когато ходих при Сигридов, той препоръча Мануелян в Бургас, но по онова време тя беше също бременна и не работеше.
Аз лично на Татарова нямам доверие, при мен пропусна нещо, което се оказа фатално.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
От Троянчев и аз съм много доволна. Ходих на първите две фетални и третата пак той ще ми я прави.
При мен на БХС ми излезе много висок риск за Даун. Чувахме се с него няколко пъти по телефона, обърнана ми нужното внимание. Каза, че според него бебето е напълно здраво, но при този резултат препоръчва Пренатест или Амниоцентеза. Избрахме първото, заради нулевия риск за бебето и за щастие се оказа прав - всичко е наред.
На втората фетална също оглежда подробно всичко. Не е разговорлив, но като му зададеш въпрос отговоря изчерпателно.

# 69
  • Мнения: 1 510
От Троянчев и аз съм много доволна. Ходих на първите две фетални и третата пак той ще ми я прави.
При мен на БХС ми излезе много висок риск за Даун. Чувахме се с него няколко пъти по телефона, обърнана ми нужното внимание. Каза, че според него бебето е напълно здраво, но при този резултат препоръчва Пренатест или Амниоцентеза. Избрахме първото, заради нулевия риск за бебето и за щастие се оказа прав - всичко е наред.
На втората фетална също оглежда подробно всичко. Не е разговорлив, но като му зададеш въпрос отговоря изчерпателно.
Последното изречение е точното описание за него. Абсолютно винаги е отговарял изключително адекватно и изчерпателно на въпросите ми. А аз имах немалко питания и терзания след загубено бебе.

# 70
  • Мнения: 50
Момичета ,някой знае ли дали д-р Татарова ще провежда женските консултации другата седмица в лайфа,заради грипната епидемия

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 20:12 от Kasidi13

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 117
Момичета ,някой знае ли дали д-р Татарова ще провежда женските консултации другата седмица в лайфа,заради грипната епидемия

От както днес чух новините само за това си мисля. Надали до понеделник някой ще знае.

# 72
  • Мнения: 1 510
Момичета ,някой знае ли дали д-р Татарова ще провежда женските консултации другата седмица в лайфа,заради грипната епидемия

От както днес чух новините само за това си мисля. Надали до понеделник някой ще знае.
Ако се води епидемия, консултациите и свижданията се спират. Ако е само ваканция за децата, не би трябвало.

# 73
  • Мнения: 469
Вече имахме среща с доц. Конова, готови са ми и изследванията. Още вчера съм ги изпратила на екипа й и очаквам становището й. Всички изследвания са в нормите, но се установи тромбофилия.
Др. Сигридов в момента не преглежда никъде и не се знае до кога ще е така. Мануелян следи ли бременност по здравна каса?
Да си призная, имам доверие на Кироваков, но знам, че той праща на ФМ при Троянчев, което не ми допада като идея...
Аз бях на ЖК при Мануелян, защото Сигридов ми каза да се запиша при нея. Преди това бях при Минчев, не ми се коментира за него, но д-р Сигридов ме увери, че на Мануелян мога да разчитам. Ако не е наясно с нещо, ще му се обади и ще пита.
Аз също съм с тромбофилия, с 3 аборта преди това и смея да твърдя, че Мануелян е изключително адекватна, на фона на останалите.
Фм ми прави тя и Троянчев, разбира се ме разчитах основно на тях, те си ми бяха ей така за успокоение, но после на официалните ФМ при Сигридов ,той си потвърди техните неща.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета ,някой знае ли дали д-р Татарова ще провежда женските консултации другата седмица в лайфа,заради грипната епидемия
За Лайфа не знам, но аз си записах час за кабинета й в АГ центъра на Калчева за другата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт