Азиатска козметика и грим 15

  • 39 085
  • 759
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 333
Момичета, има ли нещо корейско, което може да ми помогне при лека форма на розацея?

# 631
  • Мнения: 947
С какви кожи сте, че само хидратираща слънцезащита ви е достатъчна зимата? Мен като ме обрули вятърът, нито Purito, нито каквото и да било ми е достатъчно без крем, а отдолу винаги имам тоник и серум нанесени. Само по SPF мога най-рано март, април като изкарам по-леките якета от гардероба. Grinning
Моята е суха. И аз като теб не мога зимата само с хидратираща слънцезащита. Лятото да, почти не ползвам крем за лице.

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Момичета, има ли нещо корейско, което може да ми помогне при лека форма на розацея?
Присъединявам се към този въпрос😊

# 633
  • софия
  • Мнения: 1 179
Здравейте, виждам , че сте отворили тема за слънцезащита и серуми с вит. Ц. Ако меланото не върви без крем, дали серумът на Purito (който си има хиалурон), може да е достатъчен?
Между другото, за  слънцезащита взех едно стикче на Tosowoong, което е мазно  и ми стои много добре за суха кожа.

# 634
  • BG
  • Мнения: 2 217
Момичета, има ли нещо корейско, което може да ми помогне при лека форма на розацея?
Присъединявам се към този въпрос😊

И аз ... Flowers Bouquet

# 635
  • Мнения: 13 097
Чудя се дали да пиша, поради някои обстоятелства напоследък в темата, но ще си напиша.
Има потребители с голям опит в корейската козметика и не само, които споделят наистина ценни неща и когато човек срещне такъв пост е добре да може да оцени, че дори към момента да няма някаква конкретна полза от него е добре да запомни чуждия опит, вместо сам да разбива стената с цената на собствената си кожа.
Шопинг мания си се вихри, то и аз съм си шопинг маниак и като ме удари много не мисля, но нека покрай си остане като добавка и забавление към това, с което наистина е ценна темата.


Витамин С е единствената  съставка от така наречените активи, която не ми прави проблеми и ползвам от години. От известно време я ползвам 2-3 пъти седмично по начина, по който казах. Не ползвам киселини, ретиноли или някакви други активи, които правят кожата чувствителна, което пък налага по-специални грижи за кожната бариера и допълнителна засилена хидратация.

По въпроса с розацеята, конкретни продукти няма да препоръчвам, но от опита ми със зачервяванията и червените петна първите предвестници на розацеята, с които доста време се борих и сега се опитват да се връщат от време на време мога да кажа, кое работи при мен.
Никакви киселини и активни съставки, гледат се продукти за чувствителна кожа, успокояващи и охлаждащи.
Почистването с меки и хидратиращи продукти, ексфолирането с нежни ексфолианти, при миене на лицето избягвайте гореща вода. Продуктите, които най-много са ми помагали са успокояващи с охлаждащ ефект.
При появата на зачервяванията е добре отгоре да не се слагат бб кремове, фдт и прочие, за ефекта им не мога да говоря, но съм установила, че ми минават по-бързо, когато не слагам нищо отгоре за прикриване.

Като цяло смятам, че съм го преборила този проблем, а по въпроса с по-активните съставки, по-лека ги вкарвам, зависи и много от продуктите, другия ми опит беше с ферментите, след 2-3 неуспешни опита с тях попаднах на такива, които ми понасят, за ползи не съм ползвала достатъчно дълго, за ретинола незнам, поръчала съм още нещо да пробвам как ще ми понесе.
Алчна съм искам всичко, да опитам всичко, ако няма една купчина отворени неща и поне по едно в резерв, не ми е комфортно и ми е неспокойно, та трудно се овладявам да не прекалявам с мазането, което също може да наруши баланса. Малкото е недостатъчно, многото е в повече. Добре ми е кожата когато съм по средата и съм задоволила точните и нужди.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Здравейте !
Опитвам да чета от известно време темата , прескачам из страниците, защото едно малко човече не ме остава да си цъкам на телефона ( и слава богу) и за това може би ще се включвам с въпроси, които са коментирани.

Не ми стана ясно защо вече активните , ползващи тази козметика не пишат в тази тема ?!

Благодаря на zari65, че се включи с този отговор , защото и на мен ми беше интересно за кожа склонна към зачервявания и тн. А аз самата сега последно си купих пяна  ( не азиатска) , която има азелаинова киселина и се чудя  защо ми се зачервява тук таме лицето Sad  Ами хич не разбирам от тези неща, тепърва ще чета ...

Влизам с един въпрос основно !
Търся околоочна грижа , НО имам доста капризни очи и повечето продукти, които съм ползвала ( не азиатски) много ми дразнят очите - смъдят , болят и тн. дано някой ме разбере . Особенно, ако има по-силна миризма и направи ми щипе след това . Така съм и със спирали и моливи и тн и за това не ползвам.

Та може ли съвет за изчистени продукти, без миризми, в същия момент може би да не са толкова силни , защото отново силните продукти някак ми дразнят..
Скрит текст:
За пример сега пробвам околоочен на Lierac и супер ми дразни на очите и някак ми горят. Някой да не си помисли, че си ги слагам в очите тези крем НЕ, не е така Grinning 

Близка ме насочи към Benton , Но честно казано голям страх да не взема нещо скъпо и накрая да се чудя какво да го правя ..Sad

# 637
  • Мнения: 3 628
https://m.jolse.com/
50 - 70%
Безплатен к-пакет.

# 638
  • Мнения: 878
Вярвам, че хората с розацея (които се интересуват от състоянието и се борят с него) знаят, че за розацея е много трудно и подвеждащо да се правят препоръки за определени продукти. Има различни видове розацея, има цял спектър от проявления и така нататък. Няма универсални съставки/ продукти, които да действат при всички. Но моята кожа азелаиновата киселина действа най-добре, като това е и съставка широко препоръчвана при розацея. Разбира се, може да има някой, на който не действа или пък направо влияе зле.
За да се придържам към темата, съставките, които евентуално могат да помогнат при розацея (най вече за успокояване на зачервяванията) и са широко използвани в азиатската козметика са: ниацинамид, центела, охлювен муцин, корен от женско биле (licorice root), пелин (mugwort, artemisia), мед. Може би има още, тези съм изпробвала аз, със смесени резултати.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:18 от Superficial

# 639
  • Мнения: 345
Отстрелях една слънцезащита на Skin Watchers:https://jolse.com/product/skin-watchers-uv-success-sunscreen-50m … 225/?cate_no=1598 Имам нужда от още една да ми е мирна главата, че имам поне две неотворени, ще следя другите дни какво ще пуснат Simple Smile

# 640
  • Мнения: 262
И аз да не остана назад взех една слънцезашита  на Скин Уочърс - Skin Watchers UV Success Sunscreen 50ml, добавих и един избелващ тонер NACIFIC Phyto Niacin Whitening Toner 150ml и прословутия срамиден крем на Миша -    MISSHA NearSKIN Total Ceramide Cream 50ml

Отдавна не бях пазарувала, има достатъчен запас от продукти покрай кутиите. Да кажа на мимичетата, които сега започват с корейската козметика - определнео си струва! Виждам сериозно подобрение в кожата си- изравняване на тена, изсветляване, свиване на порите. Имайте предвид, че аз използвам продукти, които са обсъждани в темата многократно. Рискове на собствена глава не съм поемала.
Исках да попитам, от кои продукти сте видяли някакво подобрение на контура на лицето. Наясно съм, че не мога д очаквам чудеса, но все пак... Говоря за  областта на челюстта, шията и т.н.

Приятен ден момичета и блгодаря за прекрасната тема!!!

# 641
  • София
  • Мнения: 940
Здравейте момичета! Моля за препоръки на олио/балм за лице, пяна и тонер. Кожата ми е нормална към комбинирана, търся анти-ейдж ефект по възможност.. Загледах се в Скин Уочърс олиото и бях се спряла на него, но сега видях и един балм много хвален: Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Original ....Пяна една на Бентон бях харесала, повлияна от положителни мнения за него, които четох... Но все пак ми се иска да препоръчате вие нещо, защото сте изпробвали доста неща и сте така да се каже “гурута” за корейската козметика.Simple Smile  И да напиша, ако е от значение изобщо това-...кърмя...Rolling Eyes

# 642
  • София
  • Мнения: 2 426
Момичета, имате ли поръчки след НГ, които са пристигнали в пощенския ви клон?
Това, което коментирахме, че е отпаднъл необлагаемия минимум на поръчки извън ЕС не мога да го намеря като нормативен акт......

# 643
  • Мнения: 13 097
Омммммммммммм, няма да отварям джолсето и ще се отдавам на философски разсъждения.



Miss_V, за околоочните сигурна ли си че нанасяш правилно, нанася по коста  под окото



bibian@, banila се харесва в темата, за бентон аз съм не, макар че е много харесван и популярен.

П.с. А за гурутата - не се имам въобще за такова, просто смятам, че много да оценя когато някой дава стойностно мнение, че мога да го оценя и се дразня на троловете, заради които такива хора спират да пишат.

# 644
  • Мнения: 663
Момичета, нищо не ми беше необходимо, ама се записах и аз с Dr.Ceuracle Winnie the Pooh Set- много харесвам ампулата, отворила съм една, но и идва реда максимум 1 път в месеца, VDL Naked Lip And Eye Remover и ETUDE HOUSE My Beauty Hair Pin за пълнеж, за да надхвърля сумата от 50 долара и да хвана допълнителна отстъпка от 5 долара. Мога да ползвам отстъпката пак и се чудя дали да не си взема един комплект su:m37 Secret Essence Mist и тази пудричка ми се иска да пробвам Dr.Ceuracle Perfect Fit Powder Pact SPF50+ PA+++
На работа съм и не знам дали имам 1 или 2 комплекта резерви Secret Essence Mist  вкъщи и за сега се въздържам да пусна втора поръчка. Много са лоши Жолсето, все се надявах, че  нищо няма да харесам и ще спестя някой лев, но не устоях.

Общи условия

Активация на акаунт