Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 33 933
  • 754
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте износена бременност преди да разберете, че имате тромбофилия?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 240
  • София
  • Мнения: 7 429
Хаха, в момента в който излезнем от тоя цирк, няма да искам нищо да си спомням Simple Smile

# 241
  • Мнения: 48
Ето ги и резултатите от витамините, нямам думи... Вие кажете нещо, моля

# 242
  • София
  • Мнения: 7 429
Д ти е много ниско, сериозен дефицит, трябва да наваксаш.
Б9 ти е висок, защото не си спирала приема преди изследване, но е възможно 2 таблетки да са ти много.
Б12 е добре, но можеш да го вдигнеш - когато бебето почне да дърпа повече, може да не остане за теб.

# 243
  • Мнения: 48
Д ти е много ниско, сериозен дефицит, трябва да наваксаш.
Б9 ти е висок, защото не си спирала приема преди изследване, но е възможно 2 таблетки да са ти много.
Б12 е добре, но можеш да го вдигнеш - когато бебето почне да дърпа повече, може да не остане за теб.
Благодаря ти, звучи добре това, което казваш. В четвъртък съм на доктор, ще споделя после какво е казал.

# 244
  • Мнения: 40
Здравейте, момичета !!
Може ли някой да ми разясни тези резултати ?

Имам два аборта (между 6 и 8 седмица). Срещата ми с доктора е в петък, а днес получих резултатите.

# 245
  • София
  • Мнения: 7 429
Бебка, единствената ти мутация от това изследване е хетерозигот по MTHFR, който е свързан с намалено усвояване на витамините от група Б. Провери нивата на Б9 и Б12 и при ниски нива компенсирай с метилирани форми на витамините - фолат/неофолик мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9, и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

# 246
  • Мнения: 135
Здравейте,
Доктор Корсачки ми изписа да приемам Акард от 15ти до 25ти ден на менструацията. Прегледът ми беше точно на 15тия ден, така че ги започнах веднага.
Моят цикъл е по-кратък и на 25тия ден вечерта, 26тия сутринта ми дойде цикълът. Но е изключително обилен, в пъти повече от обикновено. Мислите ли, че аспиринът може да е причината за това и дали е нормално?

# 247
  • Мнения: 337
Здравейте,
Доктор Корсачки ми изписа да приемам Акард от 15ти до 25ти ден на менструацията. Прегледът ми беше точно на 15тия ден, така че ги започнах веднага.
Моят цикъл е по-кратък и на 25тия ден вечерта, 26тия сутринта ми дойде цикълът. Но е изключително обилен, в пъти повече от обикновено. Мислите ли, че аспиринът може да е причината за това и дали е нормално?

От аспирина е, и на мен ми се е случвало, когато цикълът ми беше подранил. Би трябвало след като 1-2 вечери не го приемаш всичко да се нормализира Blush

# 248
  • Мнения: 109
Здравейте,
Бременна съм за първи път и тъй като чета повечко във форума по мое предложение реших да си пусна изследвания за тромбофилии. Ако има нещо да сме подготвени...
Нямам спонтанни аборти при мен или в рода до колкото ми е известно. Тъй като забременях с малко помощ след инсеминация и искам да попитам за коментар. В 9г.ц съм и нещата бяха ок преди 1 седмица на прегледа има си сърчице нямам отлепване и кървене. (пия дуфастон).
Колко се увеличава риска като има хетерозигот по 3те гена? Не ми се иска да бия фракси или клексан..
 Другата седмица съм на консултация при АГ и ще го обсъждаме.

# 249
  • Мнения: 71
Здравейте, момичета! Запазих си час при Паскалева, но съм притеснена, затова реших да пиша тук. С 4G/4G съм. Две загуби - в 7 и 9 седмица. Първата без терапия, втората на Фракси 0,4 и АП, който в началото след трансфера беше всеки ден, но след кафеникаво зацапване на два пъти го спирах са около 5 дни, след което остана през ден. Определено усещах, че съм доста разредена, дори венците започнаха да ми кървят. От 7 седмица ембриона започна да изостава, и в 9 сърцето спря. Изоставаше с 10 дни.
Сега съм в началото на 6 седмица. На високи дози Естрофем и  ударни дози Прогестерон, Фракси 0,4 и АП, който пиех през два дни, но преди седмица прокървих и го спрях. Но имайки предвид изоставането на плода предната бременност, ме е страх без АП. На следващия ден след прокървяването, си пуснах някои изследвания:

Притеснява ме АПТТ, а Д-димер предполагам е ок. Трябва да се има предвид, че предната вечер си направих две ампули Дицинон по нареждане на клиниката. Тромбоцитите ми винаги са били на долна граница , както и сега 160. Изкушавам се да започна някаква ниска доза АП, например по 50 мг през две вечери, но все още понякога изчиствам кафеникави нишки с тоалетната хартия. Ще съм благодарна да прочета и вашите мнения. Благодаря предварително!

# 250
  • Мнения: 287
Здравейте, на терапия съм с фраксипарин и натаспин, в 10та седмица. Днес пуснах изследвания и се чудя това Артт дали е нормално? Може ли да е от обезводняване?

# 251
  • Мнения: 79
Здравейте! Бременна съм в 5 г.с. След инвитро процедура. Имам назначена терапия от инвитро клиниката със клексан 0,4 всеки ден. Искам да запиша час при Паскалева и се чудя в коя гестационна седмица трябва да отида. Слагам снимка и на мутациите които имам. Благодаря!

# 252
  • София
  • Мнения: 799
Здравейте! Бременна съм в 5 г.с. След инвитро процедура. Имам назначена терапия от инвитро клиниката със клексан 0,4 всеки ден. Искам да запиша час при Паскалева и се чудя в коя гестационна седмица трябва да отида. Слагам снимка и на мутациите които имам. Благодаря!
Здравей Габи, на мен Паскалева ми назначи терапията преди бременност и ми каза при забременяване да отида 12-14 г.с. за проверка и изследвания, за да види дали има нужда от корекции на дозите.

# 253
  • Мнения: 2 023
Здравейте. Пуснах си контролни изследвания и ми излезнаха резултатите.
Бременна съм в 17+5 и съм на Фраксипарин през ден ( до преди 2 седмици всеки ден, но имах високо аРТТ). Сравнявам ги с тези показатели преди 2 седмици и имам покачване на фибриногена от 103 на 151. А аРТТ от 46 е паднало на 38 и мисля, че е добре. Какво е Вашето мнение като по-запознати?

# 254
  • Мнения: 135
Здравейте,
Доктор Корсачки ми изписа витамин Д (5 капки на ден) + Витамин Б12, но не уточни какъв, по една таблетка на ден.
Тъй като имам хетерозигот при MTHFR до колкото разбрах трябва да приемам Метилкобаламин/Хидроксикобаламин вместо синтетичния Б12. Може ли да ми препоръчате някоя конкретна таблетка?
И при стойност на витамина 353 колко мг според вас трябва да приемам?
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт