ДЕКЕМВРИйчета едно по едно се появяват, мамите за купон да се стягат! Тема N12

  • 25 531
  • 749
  •   1
Отговори

Анкета

заглавие за следващата тема

Опции:

# 735
  • Мнения: 367
Давам на Джеймисън витамин Д по 1 капка сутрин на гладно. Миличкия ми все иска да си спи с мене и да се гушкам. Вчера се мъчих да го приспивам и като го оставя след половин час се събужда. Накрая като си легнахме и гушнахме спа 4 часа, цокна си малко и пак заспа.

# 736
  • Мнения: 697
Весела Коледа, момичета! Много щастие за семействата ви!❤

Ще пусна нова темичка бебчо като заспи довечера. 😘
Не съм активна тия дни във форума, че сме с гости! 😘

# 737
  • Мнения: 499
В болницата ги захранват с Хип, но първата вечер,която беше при мен се оказа кошмарна.. 5 часа рев, разстройство и къркорене.. Смениха го на Аптамил и засега сме на него. Към момента няма оплаквания. Нс 30ти сме на преглед при педито и ще видим колко е наддал. Роди се 3,400, изписаха го 3,190кг.

Слънце и при мен е същото положение. Мокри дрехите,а като тръгна да се цедя има нвма 50мл и от двете гърди Sad Не иска да суче и това си е. Мъча него о себе си. Поне, ако успея да изцеждам два пъти дневно пак е нещо, но ми мирише,че скоро съвсем ще ми изчезне и това, което имам. Ще минаваме май изцяло на АМ.

Пъпчето още стои. Надявам се скоро да падне.

# 738
  • София
  • Мнения: 231
Весела Коледа и тук мили мами.Живи и здрави бъдете. Аз давам по 1 капка витамин Д, пробиотик задължително и лефакса и нямаме проблеми през деня да се свие за мъничко и това е най-вече след хапване. Иначе в болницата захраниха с АМ на Хип,после като се прибрахме изяде една кутия Аптамил ма като,че ли не го харесваше и смених с Хумана вече 4-5 кутия купувам хем е на сметка хем си го яде....то си и личи по мерките де.

# 739
  • Мнения: 354
Ние го закъсахме жестоко май с колики. Станели 20 часа и се почва рев, гърчене до 12-1-2... не желае да яде , прескача яденета, в чудо съм се видяла. Поръчах и аз този прословут лефакс и да видим...
относно витамин Д се оказа , че в пробиотика, който давам има и реално съм го започнала без да знам... дозата е 400 на ден, утре ще говоря с педи дали е ок или да го сменям с друго нещо.
На каката давах лактана био след като се отби, на него започнах с хип био, даваха хип в болницата, но той е изпил няколко милилитра вкъщи. В момента категорично отказва шише , което ме плаши, защото понякога прави големи паузи покрай ревливата истерия и не яде. Днес със зор е на 4 вденета до момета и като гледам най- много 5 да станат Sad но пробвах с шише да го дохранвам като отказва да суче и не иска, така се задави, че дъх не можеше да си поеме...

# 740
  • Мнения: 62
Момичета цедя се защото,бебчо не итка да засуче.Сега цедих 30 мл. Сложих я в фризера.
Вчера пак така и когато я изкарах имаше като каймака на млякото и я хвърлих притесних се да не му стане нещо. Та въпроса ми е дали мога да му я дам?

# 741
  • Мнения: 489
И моята като престои става с каймак-мисля,че е нормално

# 742
  • Мнения: 4 660
Моето чък иска да суче ,но е мъничко и се измаря бързо. Слагам на гърда суче колкото суче и дохранвам. Аз и на това съм благодарна поне сукна.
Тази вечер ака незнам колко пъти минахме всички нюанси на зеленото, но и олекна. Хванала е конюктивит  и каката беше хванала след раждане. Хем сестрата я вижда хем нищо не прави като казах на педиатъра се ядоса.
Абе такива са в нашите болници.
Поне съм в самостоятелна стая с изглед към Дунава. Hug

# 743
  • Мнения: 499
Кикаир, между емоциите съм пропуснала радостта ти.
Честито бебе,здравичко и пухкаво да е Simple Smile))

# 744
  • Мнения: 367
Kikair от всички там единствено детските акушерки бяха страшни бурсуци. Освен една жена, която беше на смяна, когато той рева много и му даде мляко и го взе за през нощта. Даже докато бях в болницата за кюртеажа пак я засякох и чувах как обеснява на новите майки какво трябва и не трябва да правят, а другите с ченгел да им вадиш думите и те гледат така все едно 100 бебета си гледала през живота си. На мен като ми го оставиха, тя бързаше за нещо друго каза само да не се притеснявам, че плюел там течности където се чисти и това е. Айде второ ми е, макар че бях забравила как да го преобличам и памперси да сменям, ама можеше малко по така да каже нещо.

И пак да се похваля с моя град преди няколко дни се е родило момченце 5.200, 56см.😮😮😮

# 745
  • Мнения: 882
Момичета относно кърмата не съм сиг ако има каймак дали не е пресечена ... аз затова не смея да цедя и замръзявам по добре прясна да му я давам . Vijj това си е вече огромно бебче 🤤 . Рамзес и ние сега сме в един период през деня бързо заспива , но вечер доста време се приспивате основно на гърдата при което  той си цока след това понякога връща голямо количество . Може би му идва в повече . Подозирам че заради коликите е . Виждам някога леко зелени наченки в памперса , но явно по леко ги караме.

# 746
  • Мнения: 697
Момичета, НОВАТА ТЕМА e готова. Simple Smile Вече в раздел "Родени", но и мамите, които все още са в очакване са добре дошли там. Wink Малко е постничка, защото все още не съм подбрала какви линкове да сложа в "Полезна информация", тия дни ще я пооправя. Също така искам да помоля ако съм пропуснала някое бебе в началното ни списъче (или пък ако съм допуснала грешка в името/датат на раждане и пр.) да ми сигнализирате! Весело посрещане на НГ! Yellow HeartYellow HeartYellow Heart

# 747
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Момичета цедя се защото,бебчо не итка да засуче.Сега цедих 30 мл. Сложих я в фризера.
Вчера пак така и когато я изкарах имаше като каймака на млякото и я хвърлих притесних се да не му стане нещо. Та въпроса ми е дали мога да му я дам?

Да, на повърхността се отделят мазнините на кърмата. Като я разклатиш и веднага се “разтваря”. Няма никакъв проблем, напълно нормално е. А защо замразяваш ако ще я дадеш само след ден-два? Защо не само в хладилник?

# 748
  • Мнения: 4 660
И при нас кърменето нещо не върви на пробното беше сукнала 5-10 мл.
И аз ще трябва да търся консултация за евентуално спирането на кърма.
Много е мъничка и се изморява бързо.
Оф надявам се утре да ни изпишат направо няма спокойствие в болницата постоянно някой влиза излиза.

# 749
  • Мнения: 482
Момичета, НОВАТА ТЕМА e готова. Simple Smile Вече в раздел "Родени", но и мамите, които все още са в очакване са добре дошли там. Wink Малко е постничка, защото все още не съм подбрала какви линкове да сложа в "Полезна информация", тия дни ще я пооправя. Също така искам да помоля ако съм пропуснала някое бебе в началното ни списъче (или пък ако съм допуснала грешка в името/датат на раждане и пр.) да ми сигнализирате! Весело посрещане на НГ! Yellow HeartYellow HeartYellow Heart

Беърче, мерси за новата тема Simple Smile можеш ли да ме добавиш в списка с родените дечица - с момченце, родено на 9 дек. Simple Smile мерсиии Hands Raised Hands

Общи условия

Активация на акаунт