“Смешно“ ли е раждането? - тема 4

  • 26 599
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 937
Страхотна е темата, много забавни случки сте разказали.

Нека споделя малко и за моето раждане. Приеха ме с 4 см разкритие, с много слаби контракции и ми пуснаха окситоцин да се засилят. Аз продължавах да си се чувствам супер, само лека болка през 2-3 минути и ми казаха да се разхождам в стаята, за да тръгне по-бързо бебето. Мъжът ми беше при мен и си взел предвидливо таблета, че не се знае колко ще се проточи раждането. Като ми пусна една музика, аз се разтанцувах, влиза докторката и ме гледа и ми се смее - гушната съм стойката със системата и си танцуваме.

През цялото време си мечтаех да ям пица. Толкова бях гладна, че само казах на мъжа ми, че като се приберем ше изям няколко пици наведнъж. Цял ден бях на няколко глътки вода и две парченца шоколад и то вече след като родих ги хапнах - преди това не можело заради упойката.

Като цяло ми останаха много приятни спомени от раждането и престоя в болницата.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 21:59 от tooclose

# 61
  • Мнения: 907
Е друго си е с танцова стъпка да влезеш в родилна зала Simple Smile Създава някак настроение. Ще пробвам и аз. Още не съм родила, ама вече съм в 9 м., така че......ще науча някоя друга стъпка, да ги изненадам. Иначе при мен веселото за сега идва основно от майка ми, която ме скъсва от суеверия. Най сериозно ми обеснява как бебешките дрешки, не бива да стоят на простора нощно време. А аз си мисля, че защо, нали ако нещо се напрашат после се гладят, а тя ми обяснява, как нощно време ходили лоши урисници и ги урчасвали. Естествено избухнах в смях, а тя така ми се разсърди, че започна да ме обижда, колко ми била дебела главата, как не съм я слушала, а тя знаела по-добре от мен...та в крайна сметка изпадна в истерия, ядоса се и ми тръшна телефона. Три дена не ми говори, не ми се обажда, а най парадоксалното е, че аз дори не бях прала още, а и имаме стаен сушилник и заради зимното време, суша дрехите на климатика. Сега изчаквам няколко дена да й мине и ще й се обадя, да я видя дали е добре, след потреса който изживя покрай мен, като разбра, че не съм суеверна.
Скрит текст:
Страхотна е темата, много забавни случки сте разказали.

Нека споделя малко и за моето раждане. Приеха ме с 4 см разкритие, с много слаби контракции и ми пуснаха окситоцин да се засилят. Аз продължавах да си се чувствам супер, само лека болка през 2-3 минути и ми казаха да се разхождам в стаята, за да тръгне по-бързо бебето. Мъжът ми беше при мен и си взел предвидливо таблета, че не се знае колко ще се проточи раждането. Като ми пусна една музика, аз се разтанцувах, влиза докторката и ме гледа и ми се смее - гушната съм стойката със системата и си танцуваме.

През цялото време си мечтаех да ям пица. Толкова бях гладна, че само казах на мъжа ми, че като се приберем ше изям няколко пици наведнъж. Цял ден бях на няколко глътки вода и две парченца шоколад и то вече след като родих ги хапнах - преди това не можело заради упойката.

Като цяло ми останаха много приятни спомени от раждането и престоя в болницата.

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 12:18 от AnMary

# 62
  • Мнения: 347
albaaa при мен също е така , мама постоянно с тези суеверия направо ме побърква, да сме слагали свинска мас в устата на бебо, това за дрехите, да не излизам след ксто се стъмни навън до 40 дни, бебето да не се извежда до 40 дни, да не идват жени в цикъл вкъщи и така.. много ми е гадно да и кажа , че не всичко искам да спазвам,е казах и за свинската мас , че не искам да му слагаме и се разсърди ужасно много... после и мина , но все пак..продължава да си налага мнението, да много го обича, мен също, помага страшно много, но все пак аз и ММ би трябвало да вземаме тези решения..не може да го проумее и това е .. като малко дете се сърди и не знам какво да правя наистина😤😣😣 не искам да я наранявам .
(не е по темата , но реших да споделя , да си излея мъката😁)

# 63
  • Мнения: 10
Записвам се за темата. Да ви разкажа и за моето раждане на 18.11.2018г.
Имах преглед в 20 и нещо вечерта очакваше се на 16ти но се забави. Прибрах се изкъпах се почнаха контракциите бяха слаби в началото до полунощ вече лежах превита и бяха на често.. Мъжа ми ме кара да тръгваме за болницата, а аз му казвам, че сигурно е рано и нали имам час за 8 сутринта при лекаря. И тъй нави ме след час и влязох с 4см разкритие. Намръщени ме посрещнаха явно им прекъснат среднощните кафенца. Цяла вечер не станах много ме боля. Накрая идва едната акушерка и ми вика семейството ти е отпред искаш ли да идеш да ги видиш?Аз викам Не,не искам, не искаш ли ти да ми видиш как ми е разкритието вече. Погледна мв тя като хукна да бяга да вика лекаря. Аз съм готова вече да раждам. Поиска той първо да погледне на видеозон преди да влезем и кат слязох направо хукнах да бягам към родилната. А той ми вика значи цяла вечер не пожела да станеш,а сега бягаш 😂 . И това беше смешното накрая, нормално си родих в 6:55ч . Беше голян страх за мен и се радвам много, че мина така добре.

# 64
  • Мнения: 2 220
Абе то моето хич не беше смешно, ама да разкажа туй онуй. Пренасям 3 дни, вече съм тежка като локомотив, също и така пуфтя. Лягаме си с ММ, цял ден не бях яла, нещо не бях гладна, тъкмо почнаха "Отчаяни съпруги" в полунощ, викам супер, ще гледам, да се унеса. Да, ама в този момент ми се пука мехура. Душ, сак и газ, че раждам в друг град. Малък град и малка болница, в 1 часа посред нощ портиета легнал човека и заключил. От спешното му звъняха, че го събудиха и ни пусна. После на светло видяхме, че имало звънец, ама кой да види в тъмницата. Гласят ме за естествено, моят лекар е анти-секцио настроен, контракции има, но разкритие-нъцки. 15 часа контракции, с 4 сантима. Синът ми се показа като мързелив още от раждането Grinning Доктора вика няма смисъл да чакаме, ще те режем. Аз съм готова да му предложа брак Grinning И му викам патката: Ама кога, сега ли? Той вика:Ами ако искаш, ела утре! Шегаджия! Държа да уточня, че имам доста часове събрани на пълен глад, киселото мляко на масичката го гледах като трюфел. Мина операцията, мина всичко, на другата сутрин идва д-ра на визитация. Викам му може ли вече да ям нещо, той вика "Като си пръцнеш хубаво, тогава!". И те така.

# 65
  • Мнения: 8
То ми се ревеше, но сега като се сетя ми е по-скоро смешно. Родих в Румъния, с малко пренасяне, общо взето леко раждане, болка в последния един час и за 5 минутки се появи 4 кг. момченце-нямам шевове, нищо, даже започнахме да правим секс 2 седмици след раждането. Но направих докторите на "щастливи", де ме разбрали, де не. Не говоря румънски, а английски перфектно, моя мъж е румънец, но се взехме в Холандия. Grinning Та, сложиха ми системи за разкритие ,понеже имах контракции и ми изтекоха водите, но стоях с 2см. разкритие и там започна шоуто. Започнах едно разкарване из болницатя боса,със ситема в ръка, то тече кръв, вода... те тичат след мене и ме карат да лягам, аз неща. Викам,ако ще раждам, да лягам, иначе няма. Хаха. После на самото раждане ,доктора ми казва да напъвам, аз викам "не излезе ли туй бебе вече". Той се смее. Родих и пак почнах да обикалям по коридорите, съответно те пак след мен ,да съм лягала да лежа, ама на мен не ми се лежи. И те, такива работи. "Забавното" е сега... недоспали, изнервени. Хахаха, но няма как, иска си своето, не можеш да го оставиш. Казах му на мъжа, следващия път той да ражда. Иначе съм доволна, че нямаше секцио, че ме заплашваха накрая, викам неща секцио... да се мъча после с шевове и глупости. За първо раждане, седмица след раждането,все едно бях в цикъл. И всичко изчезна.

# 66
  • Мнения: 3 439
20052018, имаме сходна съдба 😁 Анестезилогът беше с моята фамилия, та и аз си го помислих, ноооо той май не ме хареса 😂

# 67
  • Мнения: 2 220
Сега се сетих, че клизма между контракции не е добра идея. Едновременно ***ках и виках. Извинявам се за циничното изречение 😁

# 68
  • Мнения: 3 439
В предродилно неслучайно има решетки на прозорците 😂
Има и крайно леки, почти романтични раждания и аз вярвам в тях, вярвайте и вие 😁

# 69
  • Мнения: 39 228
Има. Моето. Вярно, осем седмици по рано, но ме срязаха и зашиха за 18 минути. Без нито една контракция за седеммесечна бременост.

# 70
  • Мнения: 2 220
Ако знаех, че така ще стане, щях да си избера едно секцио и да ми е мирна главата. Ама да се правя на смела, хем се знам каква съм пъзла и неиздържаща на болка.
Абе раждането минава и заминава, после си започва купона. Клише, ама вярно.

# 71
  • Мнения: 8
Сега като се замисля не се нааках🤔, но много съжалявам, че от болницата не допуснаха таткото да присъства, как ми се искаше да го ушамаря. 😂

# 72
  • Мнения: 907
Е моето раждане също беше от „романтичните”, но само раждането. Родих на обяд на 01.01.20г. близнаци (Християн и Десислава) със секцио в 39 г.с. Планирани бяха за 3.1.20, нооооо неиздържах и реших, че първият ден от новата година е идеален за рожден ден. Казах на мъжо, че е супер всяка година, първо Президента да те поздравява за РД и винаги да има Заря, затова отивам да раждам. Оказа се, че съм единствената родилка за цял ден и цяла нощ, така че всички в реанимацията обгрижваха мен. За мен разбира се имаше специални венозни коктейли, от които губех говор и картина, та спах почти 24 часа. След това обаче ме прехвърлиха в стаята и тогава настана ад. Специалните коктейли вече ги нямаше и започнаха едни болки, не можех да стана, не можех да легна, влачих се по пода и изобщо започнах да ходя що годе изправена едва на 3-я ден. Добре че тогава ми донесоха децата и като ги взех забравих за всички болежки. Сега се гледаме в къщи и си мисля че раждането със секцио е направо песен, обаче възстановяването на мен не ми се пееше изобщо.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
При мен при раждането нямаше нещо особено (планово секцио), но след това, като питали мъжа ми как ще е презимето на бебето, вместо собственото си име той казал неговото си презиме.Satisfied И те му викали: "сигурен ли сте?"Bowtie

# 74
  • София
  • Мнения: 11 456
Моят пък като взимал документите на бебето на изписването казал името на бебето и моята фамилия. Доста бяха потърсили докато се сети, че е объркал.

Общи условия

Активация на акаунт