Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 456
  • 746
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 755
андреа77 на мен ми е изписан биозин мама, но още не съм го почнала, защото повръщам зверски и предизвикателство са ми дори малките хапчета на неофилик и аспирин Rolling Eyes Иначе хапчета мога да вземам с шепите, но не и сега .. Заради гаденето съм на ябълки, портокал или мандарина с дни - дано малко витамини са дошли по естествен път Blush

# 301
  • Мнения: X
Андреа77, по-добре не пий на своя глава, без консултация с АГ, дори вит. Ц, защото той сгъстява кръвта. Хапвай повече плодове и зеленчуци, ако можеш. Също така избягвай затворени пространства с много хора, защото са като инкубатор за вирусите. Може и мъжът ти (тук не съм сигурна дали още има по аптеките) да си сложи противогрипна ваксина, за да те предпази.

# 302
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Грипът вечв е тук, противогрипни ваксини НЕ се слагат сега.
Аз лично смятам, не ми го е казал лекар, че имуностимуланти при завишени НК клетки да не взимам.

# 303
  • Мнения: X
Да, точно в това не бях сигурна и аз...

# 304
  • Мнения: X
Ей добре че отворих темата докато се търкалям в леглото че точно си викам ще ходя да взема провилактично едно витамн С . А вливах пред 4 дена .
Сега ептен няма да излизам

# 305
  • Мнения: 449
Здравейте имам направен основния панел тромбофилия но преди нова бременност лекарката иска да пусна и други фактори дали някой ги е изследвал  знам че е по добре да сме наясно преди новата бременност но вече се отчайвам с тази тромбофилия дали изобщо да пробваме пак, колкото повече време минава толкова повече ме е страх да не се повтори, ще прикача снимка с изследванията който ще правя моля ако някой ги у изследвал и има назначено лечение да ми сподели дали е успешно благодаря ви

# 306
  • Мнения: 2 523
Аз си направих VEGFA и TAFI и излезе че имам мутации по тях. Иначе по основните съм 4г5г и този за фолиевата. С допълнителните обаче се намериха проблеми. Правих и ANXA5 и там излезе добре, но ни посъветваха мъжа ми да си го направи и при него излезе че има мутация, а това е важно за образуването на плацентата.

# 307
  • Мнения: 664
И аз в основния панел нямах изменения, доц. Русев ми назначи още няколко фактора вкл. този ТАФИ и там излезна проблеми, така че моят съвет е да ги пуснете. Особено, ако другият е ОК. Ако не, то терапията май е еднаква при всички мутации свързани с тромбофилията.
Мен след основният генетикът ми каза, че няма смисъл да пускам още, а един гинеколог ме посъветва да направя още няколко фактора, но аз послушах генетика и последваха още два аборта. Последният се оказа “кухо яйце”, но все пак... Пусни ги!

# 308
  • Мнения: 2 523
Терапията е еднаква за всичките мутации, но някой лекари не биха я назначили само с леките, или пък биха предписали по-лек вариант, например само АП. Мисля че е важно да се видят мутациите, дори и да са от разширения пакет, за да може терапията да е адекватна още от начало.

Аз не исках да рискувам пак след загубата и пуснах каквото успях да събера като съвет от форума.

# 309
  • Мнения: 449
Благодаря ви момичета ще пусна и тези фактори не ми се рискува

# 310
  • София
  • Мнения: 10 642
Витамин С укрепва стената на съдовете. НЕ “сгъстява” кръвта!
Но той от грип не предпазва!

# 311
  • Мнения: 449
Извинявайте за глупавия въпрос след като пусна изследвания в лаборатория геника има ли консултация с генетик след като са готови резултатите благодаря ви

# 312
  • Мнения: 547
Станислава, от Геника се обаждат като излязат резултатите и ти обясняват, но не много обстойно. Поне при мен не беше.

Въпрос: Утре имам час при проф. Паскалева. Освен изследванията за тромбофилия какво друго трябва да нося? Тя назначава ли някакви допълнителни? Не съм бременна, но приемам аспирин, през ден, заради тромбофилията. Имам терапия от доц. Русев, но съм решила и с проф. Паскалева да се консултирам.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 20:01 от sweety2831

# 313
  • Мнения: 471
Да се отчета и аз. Вчера вливах октагам. Три часа и половина продължи, в Токуда. Замаяно ми беше после, отпуснато и се усещам по-различно. Като че все едно пия мента глог валериана или нещо друго подобно...Дано има ефект и всичко да е наред.

# 314
  • Мнения: 751
darssy, а каква е цената на октагама и вливката в Токуда?

Общи условия

Активация на акаунт