Мога ли да влязла в университет по втотия начин?

  • 5 717
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Завършил съм фармация и мога да ти кажа,че всички,които са влезнали платено си патят през цялото следване (мързел,не им се чете и тн)

# 31
  • Мнения: 904
E, след толкова забележки авторът на темата няма ли да направи най-после редакция на заглавието.
Дразнещо е!
То за това като няма воля да промени, за какво по-нататъшно образование се говори.
Опазил ни БОГ от хора с такива мераци!

# 32
  • Мнения: 625
Медицина, архитектура..... На едните грешките им са от едната страна на тревата, на другите от другата.
Не знам какво да кажа, абсурдна тема.

# 33
  • Мнения: 6 685
Медицина вече може и платено, Архитектура в НБУ и т.н. Начини, съвсем легални, колкот щеш...

Медицина платено има, но няма прием с матура, така че не разбирам защо го изтъквате.
Плюс това трябва да имаш огромен късмет да влезеш платено с тройка на двата изпита.
Това, че е платено, не значи непременно ще се влезеш с тройка.
Нещо ми се върти, че в МУ-Варна балът за платено беше около 32, което прави средна оценка 5,00 на изпитите.
В МУ-София платено медицина бал 29,54 миналата година, което прави оценка 4,39 на двата изпита.
И ако може без коментари от госпожички, които нито са в системата, нито имат деца, минали през тежкото кандидатстване Simple Smile

На най-добрата приятелка на дъщеря ми не й стигнаха 4 стотни до заветния бал и съответно е платено обучение. Това я прави “влязла по втория начин” ли? Или по-глупава и неможеща? Айде моля ви се без глупости.
Да, има студенти, които са се набутали в тези специалности, само защото мама и тати така са казали, а реално у себе си нямат и желание да учат такава специалност. Но има и студенти, които на ръба не са били приети и малко не им е стигнало...

# 34
  • Мнения: 8 937
Мисля, че под втория начин Авторът има предвид не платено като официална форма, а с подкуп. Аз поне така го разбрах.

# 35
  • Мнения: 904
Мисля, че под втория начин Авторът има предвид не платено като официална форма, а с подкуп. Аз поне така го разбрах.



Да,от  начина по който е озаглавена темата,точно това се разбира.
Аз също това разбрах.

# 36
  • Мнения: 774
От начина по който е формулирана темата аз разбирам да влезнеш в университета без изпит и то по държавна поръчка,за да мине по-тънко и в плащането.Абсолютно несериозен въпрос.

# 37
  • Мнения: 904
От начина по който е формулирана темата аз разбирам да влезнеш в университета без изпит и то по държавна поръчка,за да мине по-тънко и в плащането.Абсолютно несериозен въпрос.

Не ,не съм съгласна!
Това не е "втори" начин. Това си е официален начин, влизаш по матура ,т.е  без изпит и по държавна поръчка.
Това си е съвсем регламентиран начин.

# 38
  • Мнения: 774
Става въпрос за специалности,които не се влиза с оценките от матурата,а с приемни изпити.Затова за мен е абсолютно неуместен въпрос.

# 39
  • Мнения: 3 874
A защо пропускате варианта, че вече има работа, но за да се издигне му трябва диплома за виШУ.
Имам 2-3 познати, които изкараха по един ПУЦ (т.е филиал на някой университет) по специалност, която им върши работа за издигането. Изпитите се взимат с пари, плащат за курсови работи, а и преподавателите по филиалите си трайкат, защото ако го закрият  ще останат без работа

# 40
  • Мнения: X
И? Това не е оправдания за нечий мързел и нежелание да инвестира в себе си. Отделна е темата, че подобни филиали съсипват самите университети и подриват качеството на висшето образование в България.

# 41
  • Мнения: 3 874
За подриването и качеството няма да коментирам, не случайно им викам ПУЦ (по-старичките знаят що е ПУЦ и за какво се ползваше)
Та в тези филиали и изпитите, и дипломната работа ще вземе с пари, не само входа.
А университетите ако се чувстваха разсипани от филиалите щяха да ги закриват, но всяка бройка е парички и им се радват.  В ректората знаят какво е качеството на обучение и качеството на студентите във филиалите. Неслучайно започнаха и магистърски програми да им организират по места, че да не се излагат в общите . А магистри се произвеждат основно за държавната администрация

# 42
  • Мнения: X
Има разсипани от филиалите си университети, ти не гледай София, тук процесите са по-бавни и търсенето е в повече.

# 43
  • Мнения: 760
Не знам какъв е този втори начин, но не мисля, че е чак толкова трудно да се учи за приемни изпити. Има доста специалности, за които може да се кандидатства с матурите, т.е. не навсякъде се държат приемни изпити.

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Май много хора не разбират, че за тежки специалности като медицината, кандидат-студентските изпити са семки и бонбонки в сравнение с това, което ги чака още от първия семестър. Ако два изпита не можеш да изкараш, как ще научиш първата година само по анатомия и хистология една камара термини?

Общи условия

Активация на акаунт