Февруарският рожден ден наближава, голям купон се очертава

  • 41 471
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 2 666
Да ви кажа в чужбина не са чак толкова лоши нещата. Например в Германия също може 2 години да си в майчинство. Но там само първите месеци получаваш обезщетение за майчинство, което е процент от заплатата, а не от прага на заплатата. После намалява и за това те не го считат за майчинство. Отделно от това може да се върнеш на 3 дневна работна седмица с намалено работно време. Когато децата са болни и се наложи инхалатора терапия получават инхалатор от лекаря. Имат и много плюсове, за които тук само може да мечтаем. В Дания до 6 годинка на детето не можеш да работиш повече от 6 часа на ден.
Лично аз много страдам поради липсата на намалено работно време. За мен би било перфектно да работя по 6 часа на ден, но няма как...

# 331
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
При нас майчинството е само 3 месеца, детските центрове (ясли) вземат бебета на всяка възраст. За тях е нормално, съседката пусна сина си на 4 месечна възраст. За мен това е пълен абсурд. Но разбира се всичко опира да финанси. Тук с една заплата спокойно се живее, изплаща се ипотека, заем за кола и т.н. Рядко майките с малки деца работят. В БГ на дали щях да имам лукса да си стоя в къщи. Да си родител в България до голяма степен си е геройство!

# 332
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Рязко сменям темата! Притеснявам се че изобщо много куц ще бъде втория рожден ден на малкия Sad в това вирусно време няма да го заведа в детски кът и няма да го събирам с деца. Ще празнува с дъртаци ( баби, дядовци и чичовци и лели) и братовчедите си ( 4 момчета на възраст м/у 8 и 17). Подаръка му ще бъде не кой знае какво, защото получи купища играчки по Коледа и ума ми не ражда вече какво би го зарадвало. За хапване освен детска торта ( с багери/ трактори и подобни МПС) друго не се сещам, защото дъртаците( ние) и племенниците ядем не-атрактивна-за-деца храна... Балони и украса ще има, но какво друго да измисля? Дайте някакви идеи какво планувате.
Горди, ако пак ще ни скриеш всички в малкия си джоб с украса и тема на РД, да знаеш че вече ще ти стана отявлен фен, ще кандидатствам за виза за ОЗ и ще спя на палатка пред вас Simple Smile
Не остана, вече ще чакам снимки от РД Simple Smile

# 333
  • София
  • Мнения: 2 666
Мога повече да те шокирам. За Коледа опаковах едни нови дрешки, които каката не успя да носи и ги оставих под елхата Grinning

# 334
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Като има кака има и такива шокове Simple Smile аз не веднъж съм ми подарявала опаковани " наследствени " играчки от другите момчета в рода, само че не са били дори и нови Simple Smile)))

# 335
  • Мнения: 6 202
Аз пък няма да превръщам рд в негова угодия и удобство.Всички сме здрави,сестра ми кацна,утре ще украсяваме и гласим детската и в понеделник на обяд чакаме приятелчетата му.Нищо специално няма да правя,нито ще се изхвърлям,черпим се и това е.Колело му купихме,голямо,още се учи да спира със спирачките.Даже днес падна и цялото му лице е ужулено.

# 336
  • Мнения: 3 997
Аз пък няма да превръщам рд в негова угодия и удобство.Всички сме здрави,сестра ми кацна,утре ще украсяваме и гласим детската и в понеделник на обяд чакаме приятелчетата му.Нищо специално няма да правя,нито ще се изхвърлям,черпим се и това е.Колело му купихме,голямо,още се учи да спира със спирачките.Даже днес падна и цялото му лице е ужулено.
Колко голямо колело

# 337
  • Мнения: 587
Голямо колело със спирачки?!Е тука ме разби!И аз да съм ще се ожуля Grinning

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 23:00 от stelmo

# 338
  • Мнения: 299
Аз имах велики планове за тематично празненство - украса с багери и кранове, камиони и каски Joy всичко си бях изнамерила да правя сама. Даже си намерих тематични игри "На строежа". И после си викам: "Ооо, яяя..." като си представих само целия стрес и време за да направя всичко. А той е още толкова малък, да, ще му хареса, ще му е интересно, но накрая ще е само за снимките. Та реших това да го оставя за догодина.
Тази година само с един нает надуваем замък и даже подарък няма да взема. И ние се заринахме с неща по Коледа. Шия един гоблен (нещо като хоби ми е) ръстомер още откакто бях бременна. Ако успея да го завърша - това ще му е подарък. Той се радва еднакво много на книжка от 4лв.и на скъпа играчка. Иначе има "нужда" от тротинетка, но ако я вземем сега, ще иска все да я караме, а още е студ. А за колелото със спирачки - браво на вас, той вкъщи бута едно бебешко и е мега щастлив.

# 339
  • Мнения: 353
Аз реших да скачам направо с главата напред. РД й се пада в събота и като си помислих, че ще е пак само с мен и баща й ми стана едно тъжно. Та организирам тържество в Детски клуб. Веднага след грипната епидемия се пада. Да не ви казвам какво треперене ми е дали ще е здрава.

# 340
  • Мнения: X
Нашия рожден ден мина, вкъщи беше, но се получи много весело, доволна съм. Бяхме поканили няколко наши приятели с децата, не всички дойдоха, защото някои бяха болни, но и така пак се получи хубаво. Специална украса нямахме (аз не харесвам тези кичести цифри, които са модерни сега тук и подобни аксесоари Joy) - та имахме самоHappy Birthday надпис, балони, шапки и свирки (с последните две май възрастните се забавляваха повече). На децата им хареса да гонят балоните, имаше и 1-2 балона паднали в жертва, но не може без толкова. Малкия получи много готини подаръци, всички бяха купили интересни неща. Отворихме ги веднага, а не както по детските кътове после, и на всички деца им беше интересно да се занимават с нещо ново, та и възрастните се видяхме на спокойствие. За финал торта, разбира се. В общи линии за рожден ден без претенции, украси, аниматори, детски клубове и т.н., мисля че се получи чудесно и спонтанно, доволна съм, малкия също.

# 341
  • Мнения: 6 202
И нашият план е такъв, дано се получи.
Колелото се води 3 плюс,но седалката е най на ниско и без проблем си спира с крака.Спирачките уж знае за какво са,но не успява да оправи кординацията от натискането и спирането и си спира с крака.В двора за сега само му го даваме,идва му тежко обаче.Вътре си кара също.Предното бебешкото беше изцяло пласмасово и понеже сме на павирана улица гумите буквално ги "строши" и се спука пласмасата там.А и му беше вече късо в краката.Ще се научи и на това.Тротинетката още със седалката я кара като баланс байк,не иска без нея.

# 342
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
SKK идвайте при нас догодина, да празнуваме тук 😊 Февруари ще е супер жега,  за това ще правим РД следобяд на деня, който се пада четвъртък, гости почти няма да има. Само едно приятелско семейство. Ще украся, за да се радва дребния, най-вече ще има балони, защото моят е луд по тях. Подарък няма, татко му строи дървена къща на двора и това ще е. Събота и неделя планирам да отидем до съседен град за малка почивка (подарък за нас 😊 )
Има време за големи РД и партита, още са малки, какво им трябва. Живи и здрави с мама и татко е достатъчно.

# 343
  • Сливен
  • Мнения: 244
И аз си мислех за детски кът, обаче с този грип не може се рискува. Ще тръгвам на работа само ми липсва да хване някой бацил. Ще го направя вкъщи, само с баби, дядовци и леля и свако и ние. Ще има украса - надпис ЧРД, балони и сърца. Тортата е поръчана, ще вземем и нещо за хапване. за подарък още се чудя и без това има много.

# 344
  • Мнения: 3 997
Almond eyes, сподели какви подаръци получихте да вземем някоя идея😊

Общи условия

Активация на акаунт