Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 319
  • 881
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 542
Около очите може, след като привикнеш и изградиш толерантност, а също и имаш опит как реагира кожата ти. В началото, по-добре избягвай.

Може пидратираща маска след трет, ако е от тези тип крем и не се отмиват после.

# 91
  • Мнения: 22 522
Не спирам да мажа, когато излезе пъпка

# 92
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Благодаря за отговорите Hug
А кремче за през деня? Blush

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Здравейте, момичета! Simple Smile)
Да раздвижа темата с един въпрос.
Ползвам Третин 0.05% /купен от Турция/ от няколко месеца, минах през няколко леки беления, нищо страшно и парцалесто.

От днес имам и два броя Аирол 0.05% от Гърция.
Скрит текст:
Благодаря, Тедко. Flowers Hibiscus

Мисля, че и двете се водят разновидност на ретинол /признавам без бой, не съм се ровила да търся обстойно/, затова питанката ми е - мога ли да ги ползвам в една рутина?

Ако да, предполагам, че с обичайното изчакване + изчакване между двете.
Ако пък не, тогава ще ги редувам във вечерните рутини.
Flowers Hibiscus

# 94
  • Мнения: 10 251
Чакай че поне аз не разбрах какво питаш. Искаш да ползваш Третин 0.05% и Аирол? Това са две едни и същи неща, защо двете заедно? Или друго питаш?

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Това питах, да - дали мога заедно. Simple Smile)
Предполагах, че са едни и същи неща, но реших да питам все пак, тъй като не съм много веща. Simple Smile)
Благодаря ти. Simple Smile)

# 96
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Здравейте! Ползвам ретин А от месец и половина,през ден. Пъпките ми преди минаваха бързо и не бяха така големи както са сега. Сега са много надути и много болезнени и с нищо не се лекуват. Едната ми буза вече е като лунен пейзаж само от пъпките след започване на ретина. Кажете ми моля,защо става така? Продължих да слагам,като се надявах тази пъпка да е последна,вече трябва да има подобрение,лечение...но не спират да излизат.

# 97
  • Мнения: 6 572
Както е писано и назад в темата всички продукти с тези активни съставки обострят и влошават акнето в първите месеци от лечението. След това се наблюдава спад на нови пъпки и изчистване на кожата. Така че е нормално Simple Smile
Кожата ви има да се чисти, а изчистването няма как да се случи без да излизат пъпки.

# 98
  • Мнения: 18 542
Да, за съжаление или не, много често първо има влошаване на състоянието докато се избутат на повърхността подкожните огнища. Всичко е на забързан каданс дето се казва.

# 99
  • Мнения: 171
Здравейте от мен. Реших да пиша в темата, тъй като вече съм на 34 и започвам да си забелязвам промяната в състоянието на кожата, още повече и след 2 раждания. Проблемите ми са разширени пори, пигментация (особено от бременностите, но съм и предразположена), освен това все ми излизат пъпки в областта на челюстта, ясно е че не е акне. Почетох ви малко и взех да се замислям за крем с ретинол. Какво точно бих могла да си взема от Турция, Акнелиз ли му е името? Доколкото разбрах веднъж седмично се почва и после има някаква схема? Има ли някъде написано синтезирано тази информация или на някой ако му се занимава да обяснява. Предполагам, че това е и най-добрата превенция срещу сбръчкването? Има ли хубав крем с ретинол, който да не е медицински и да върши работа? Много кремове ги рекламират, че са с ретинол все пак, дали? Извинявам се, ако са писани тия неща и не  съм видяла да ги прочета.

# 100
  • Мнения: 22 522
На 34 може да си е баш акне на зряла възраст:))) И аз имам горе-долу оттогава

# 101
  • Мнения: 171
На 34 може да си е баш акне на зряла възраст:))) И аз имам горе-долу оттогава
То по-скоро излизат по 1-2 пъпки и като минат излизат от другата страна. Обаче май се влияе от декоративната козметика, тъй като забелязах като се застудя и не излизам и не се плескам с фдт се поизчистиха. Даже мислех че са хормонални нещо само там да ми излизат, не знам. Ретинол а най-вече превантивно срещу бръчки го търся 😉

# 102
  • Мнения: 18 542
Bandulu Dawta 617341, започва се веднъж седмично и после по преценка, според това как кожата ти понася крема, се увеличава на два пъти, три пъти и т.н. до чежалана честота. Междувременно трябва да започнеш да ползваш слънцезащита редовно. Възможно е в началото повечето кремове, които са ти били съвсем ок, да започнат да ти щипят. Прибираш ги за по-нататък евентуално, като свикнеш.
Междувременно си намираш хидратиращ прост крем и го ролзваш интензивно. Може да ползваш в комбинация с масла.
Третиноин мажеш само вечер и не се подлъгвай да започнеш да мажеш през вечер още от началото дори след първите 1-2 мазания да ти изглежда, че нямаш реакция.

# 103
  • Мнения: 171
Много благодаря за отговора, навила съм се до следващото ходене до Одрин да си купя , но май най- добре да го почна чак есента, че то вече зимата свърши.

# 104
  • Мнения: 22 522
Много благодаря за отговора, навила съм се до следващото ходене до Одрин да си купя , но май най- добре да го почна чак есента, че то вече зимата свърши.
Защо?Аз го почнах март месец.

Общи условия

Активация на акаунт