Тренировки в домашни условия - 102

  • 30 082
  • 735
  •   1
Отговори

Анкета

Колко пъти седмично тренирате по празниците?

Опции:

# 450
  • Мнения: 9 988
Добро утро група,

Денят ми започна с Christine Khuri 20MIn Ultimate Ab Workout
https://www.youtube.com/watch?v=q6NIWNnvOK0&t=935s

Вчера правих горна част, в събота долна.
В петък бях на бокс. В четвъртък почивах неочаквано и не направих планираната тренировка, но почивката също е важна.

Довечера ме чака долна част.
С храната съм желязна. Продължавам по същия начин. Грамовете тръгнаха надолу, релефът на краката лееко се вижда при определена светлина и ъгъл. Joy

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 08:15 от Deziderata

# 451
  • Мнения: 7 472
Четейки коментари тук, се присетих, че имам Low Impact /явно първата/ програма на блендърите и сутринта се събудих с просветлението при наличие на достатъчно пауър да я включвам към програмата, която правя към момента, заменяйки по този начин иначе почти дежурното бързо ходене на пътека.

# 452
  • Мнения: 4 406
Днес кардио+горна част, три тренировки от ФБ. Час и нещо. Едвам дойдох на кафе. Довечера ще идва един познат от Холандия и ще има ядене пиене, тези три хубави неща. Явно съм решила от сега да намаля щетите, че третото не знам дали ще може!

Успешна нова седмица!

# 453
  • Мнения: 361
За днес - долна част и кардио. Тренировката за долна част съм я правила няколко пъти и съм я споделяла тук, кардиото не бях го правила досега, но много ми хареса. С включени упражнения за корем е https://www.fitnessblender.com/videos/total-body-hiit-and-abs-wo … -core-combination - с подходящото загряване и разтягане се получава доста приятна тренировка. Единствено скачащите напади ги правих обикновени, защото ми се струва излишно натоварване за коленете и имам чувството, че има голяма вероятност да се контузя.
Приятна вечер на всички!
ПП Аз все пак се абонирах за FB Plus и So selfish, като гледам засега има публикувана само една рецепта.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 17:20 от desi_ks

# 454
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Момичета, въпросът ми може би е по- скоро за трансформиращите дневници, но не съм сигурна, че там в момента пишат хора, различни от списващите И тук, които биха могли да ми отговорят. А именно-
Скрит текст:
какви са ви впечатленията от Fixate контрол системата на Отъмчето? Трудна ли е за спазване най- вече от гл. точка на готвене- идеята ми е домашните някак да не разберат, че следвам нов хр. режим, да е вкусно, засищащо /И за мен, следейки порциите/, да не е прекалено тегаво за спазване.
Мисля, че Агентката го беше спазвала преди време, имаше и едно момиче /Калитея? ако не бъркам/, но това беше наистина преди поне година минимум.
Така че молбата ми е- ако има някой с преки впечатления, да ги сподели.
Хубава вечер от мен!
ТиЛи - аз следвах само схемата на Отъм за разпределяне на различните макроси във времето (преди/след тренировка), пропорциите им (40:30:30) и калоража за деня. Не съм правила никога рецептите и - всичко по-горе си беше приложено върху моите си рецепти и мишмаши, които си ползвам по време на режим. Та не мога да кажа колко е вкусно/засищащо/приличащо на стандартните храни за семейството. Лично аз не съм намерила начин да съм на строг режим и да не приготвям отделно храна за себе си (или още по-често да помоля ММ да ми я приготвя - лийн протеина на грил и неовкусените салати най-вече)

Теоретично ако карам на минимални порцийки строго диетична храна през деня (или 2 протеинови шейка) ще ми останат калории и макроси да вечерям със семейството без да си личи от самолет, че съм режимна.

Дори сега след толкова време My Fitness Pal-ът ми е все още кодиран със схемата на мадам Калабрезе. Сега ще скрийншотна и ще ти покажа!

Зеленото е порция зеленчук, червеното - протеин, жълтото - сложен въглехидрат, лъжичката - порция мазнини; лилавото - порция прост въглехидрат (т.е. плод)

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 18:26 от Agent Provocateur

# 455
  • Мнения: 7 472
Благодаря ти, Агентче! Kissing Heart
Помня, че още с някой така си бяхте пренастроили МФП- според цветовете на кутийките.
Като цяло, върти ми се в главата нещо като следене/разпределение на макроси и калории по системата на Отъмчето. Но все още го обмислям, както и си набавям инфо по въпроса.

# 456
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Със Sprinkles - тя го беше видяла някъде и сподели, а аз страшно се изкефих на визуализацията и веднага го имплементирах и проглуших ушите на форума Grinning

Следене и разпределение на калории по нейната схема е ОК, аз никога не го правих чисто, защото кутийки отказвах да мия и си мерех на кантар - стара златна класика, просто запомних  рейнджа на количеството продукт, който се побира в дадената кутия.

Но в крайна сметка не мисля, че е толкова важно да се втелясваш АКО не го правиш и с подходящата тренировъчна програма и не го спазваш изключително точно. За нормален човек на режим е достатъчно калориите и макросите УСРЕДНЕНИ за седмицата му да са там където трябва = т.е. подходящият калориен дефицит и съществен прием на протеин.

PS Sprinkles Ми липсва! Иглежда си е деактивирала акаунта във форума, някой знае ли нещо!? Ще взема да и пратя един имейл!

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
Дези, радвам се, че се включваш по-редовно вече и тук /Мяркала съм те по-често в другата група, ама аз като не я следя.../
Днес сутринта не тренирах, мъжа ми е в командировка и реших, че ще имам време следобед, та сега си я направих - в крайна сметка след много чудене - Плайо фикс екстрийм от 21 ДФ екстрийм. Нещо не съм много в час, не е само до излизането от форма, ами явно и друго не е наред, бавна, тромава, без сила, разсеяна … не знам на какво се дължи. Обикновено като тренирам следобед и съм в по-кондиция от сутринта /макар и да съм много ранобудна/ , но днес … Добре поне, че се наритах. Слаба ракия, но каквото. Ще се опитам да следвам графика на екстрийма, ще видим до къде ще го докарам. Почти бях решила да започна Р90Х3, но колкото и да ми харесват тренировките, тази програма, колкото и пъти да съм я правила, толкова пъти не съм имала никакъв положителен ефект, сякаш не ми действа и това е. А иначе и МТ ми докарват, обаче нещо тялото ми разсъждава по друг начин, за това в крайна сметка махнах пръста от бутона. Днес най-накрая обявиха грипна ваканция и тук, обаче това ми донесе неочаквани проблеми, щот нали се правя, че ходя на работа. Ще оставям децата сами да се гледат вкъщи до обед, пък да видим. Ако не се справят, тогава ще мисля други варианти. Не ми се ще да ги будя в 6 часа, за да слизат с мен в града за нищо.
Изчезвам, че били гладни, весела вечер!

# 458
  • Мнения: 6 607
Здравейте момичета,  може ли да ми препоръчате нещо за начинаещи за стягане и разтягане, килограми не целя да свалям. Имам пътека в къщи и се надявам да я ползвам ежедневно, но едва ли ще е достатъчно. След 40-ка как се променят нещата 😭

# 459
  • Мнения: 9 988
Пак аз 🙂
Щях да правя долна част, но нали съм любопитко, пробвах 1000 калорийната тренировка на блендърите.
Изгорих 328. 🤣 Като за дребосъчка- толкова.
Много ми хареса, особено HIIT частта, коремът също. Днес доста корем ми се събра.
https://www.fitnessblender.com/videos/1000-calorie-workout-video … urn-1000-calories

Утре ще видя какво ще правя. Вероятно кардио и йога.

Люба, благодаря ти! 🙂🌺

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 22:39 от Deziderata

# 460
  • Мнения: 1 193
Привет!
Първо да честитя рождения ден на Бибчо! Много здраве, късмет, любов, време за тренировки и слънце! Kissing Heart

Аз направих някои промени тази седмица и реших да тренирам преди работа. Astonished Въпреки че съм категорично по-активна вечерно време сова, ще се пробвам известно време така. Причините са 1. По-добър сън, най-вече откъм дълготрайност, пък може и качеството да се подобри 2. И без това вечер се прибирам от работа и лежа на дивана докато се наканя да тренирам около 20ч, тоест мотивацията ми за започване куца като е тъмно вечер. Така поне се събуждам сутрин и знам че трябва да започна веднага, за да не закъснея за работа 3. Да имам повече време вечер за социални ангажименти, ако изскочат такива, а и сутрин не е чак толкова лошо да се започне деня с тренировка и душ. Някак ми се отвлича вниманието от факта, че трябва да ходя на работа, като направя нещо за себе си и 4.Не трябва да ставам по-рано от обичайно, ако правя по 30 минутни тренировки.
И след цялото това обоснование се надявам тези ми мераци да се задържат поне една седмица.

Ще следя как ми е кондицията сутрин. Карам си по Фикс екстрийм и почти завърших втора седмица.

Sprinkles липсва наистина!

# 461
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
В понеделник - йога. Вчера Core PiYo, и тая ми беше от омразните тренировки, но много ми хареса този път. Определено виждам напредък, какво нещо е постоянството. Пък било то и само месец Blush

# 462
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
П.п. Агент, харесва ми как производителят е намерил начин да мотивира потребителите да ползват уредите, вместо да ги превръщат в закачалка.
Нали!?!? Grinning
И е много яко като те включат там в класациите си за поредния чалъндж и си гледаш името редом с хора от цял свят - 13 год украинец до шампион от Скандинавия до 79 год американски дядо и мацка от Австралия!

20/99 Rowing 33 min
21/99 Rowing 22 min
22/99 Rowing 66 min
23/99 Rowing 33 min
24/99 Rowing 22 min
25/99 Rowing 44 min

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 02:31 от Agent Provocateur

# 463
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Отчитам седма последна тренировка от първата седмица на Ripped in 30. Ясно е, че няма да се вместя в 30 дни, но когато-тогава. Simple Smile Положителното е, че успявам да регулирам по-добре количеството храна, като не тренирам всеки ден.
Щерката я тръшна вирус с хрема, кашлица, накрая и висока температура за един ден. Не е грип, щото бавно се разви, а сега бавно отшумява. Дано ни се размине на останалите....в метрото всички бухат, а моята кашлица тъкмо взе да отшумява...

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 06:33 от НеПоКоРнА

# 464
  • Мнения: 1 080
D_ana, много мило ми стана! Благодаря ти! BlushHugHeart
Сутрешните тренировки имат големи предимства, но ей ме на аз от години така и не мога да направя тази промяна.
Преди тренирах преди обяд, след това към 16ч. Сега ставам в 7,20 за да приготвя и занеса децата на училище и работя докато имам дневна светлина (нещо, която започнах силно да оценявам тук). Тренировките са след това. Все пак гледам да съм приключила до 19ч. защото започват да ме гледат с едни гладни очи и действам да приготвя вечерята Stuck Out Tongue Winking Eye

Тренировките ми дотук за седмицата:

Day 19 - MeltCon (разместих)
Day 20 - Total Body Badass
Day 21 - LIT Cardio + Upbeat Strenght

Действам, че малко изоставам със срокове, но торта правих и такива ми ти работи Blush

Общи условия

Активация на акаунт