Какви зеленчуци са подходящи за 7 месечно бебе

  • 983
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте, от малко повече от месец започнах захранване със зеленчукови пюрета, а преди около две седмици въведох и плодови. От зеленчуковите до сега съм въвела - картоф, морков, тиква, тиквичка, карфиол, броколи, батат, пащърнак и грах. Иска ми се обаче да разнообразявам, имам чувството че все едно и също яде. Какъв друг зеленчук е подходящ за тази възраст? Мисля тези дни да вкарам и подправки - магданоз, копър, целина.
Същото е и при плодовите - до сега съм вкарала ябълка, банан, круша и праскова, като ще добавя слива и боровинка. Отворена съм към всякакви предложения и се надявам повече мами да се включат. Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 460
Страшно много неща са въведени за толкова кратък период. Не се налага нищо ново засега. То и възрастните ядат все едно й също- картофи, ориз и месо....

# 2
  • Мнения: 10 969
Предостатъчно са за възрастта -  време е за месо и глутен.
Иначе за разнообразяване на менюто може да се добави авокадо, както и по-интересните зърнени (те са в голямата си част безглутенови), с които сега на пазара е пълно.

# 3
  • Мнения: 10 518
Спанак, сладък картоф, домат и патладжан + авокадо. Друго не се сещам. От плодовете - манго, портокал, мандарина, райска ябълка са зимни.

Каши можеш да въведеш - оризова и после глутенови. А после и да добавяш зърно към плод. По същия начин с месото - към зеленчуците. Редуваш и месо с жълтък, месно със зеленчуково.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 455
Предостатъчно за тази възраст. Цитрусови плодове се включат най-рано след годината.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
С целината изчакай, силен алерген е. И аз мисля, че за месец си въвела дори твърде много неща. Защо му е на 7-месечно разнообразие, ти всеки ден от месеца различно ли ядеш? Може да въведеш месо, безглутенови каши - ориз, просо, елда, царевица, след това глутена. И по-бавничко, това не е състезание.

Общи условия

Активация на акаунт