Въпрос и съвети относно прохождане

  • 1 675
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 134
И аз мисля,че проходилките и уокърте не помагат. Най-добре   детето само да реши кога да проходи. Simple Smile

# 31
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Утро, аргументът в Германия против проходилките е следния: ако детето се засили с него и има прахче или препятствие на пода, проходилата ще се обърне с бебето и може лошо да си нарани главата и да получи увреждания, защото вратните мускули не са развити още добре да държат главата.

Също, бебето се чувства уверено вътре, защото не се налага да пази равновесие, после без проходилка не преценява добре движенията си, защото е свикнало на опората на проходилката.

Това е горе-долу от брошурата, която получих.

# 32
  • Мнения: 104
Всичко е до дете и до това колко родителите го учат. Моя приятелка ползва и проходилка и Уокър и бънджи и какво се сетите . Дъщеря и проходи на 10 м, на 11 месеца и половина си вървеше сама навън.

# 33
  • Мнения: 9 276
Дъщеря ми проходи на 1 година, а синът ми на година и 2 месеца. Тъй като се родиха недоносени сме посещавали невролози и специалисти точно по двигателни проблеми и проходилки и др. подобни съоръжения бяха категорично забранени. Те не само, че не помагат, но могат да забавят прохождането. Идеята е детето само да се научи как да пребори гравитацията. Ходенето, както и други дейности, се научава и контролира от мозъка, затова и често хора с мозъчни увреждания например се случва да се парализират и  след това трябва отново да се учат да ходят.

Когато бебето е в проходилката се тренират други групи от мускули от тези, които се ползват при ходене, реално бебето тренира как да се придвижва с проходилка, а не как да ходи. Също и когато го държиш за ръка, работят твоите мускули, вместо тези на бебето. Съществуват специални гимнастики и упражнения, с които можеш да помогнеш да се развият двигателните умения, но за здрави деца те са напълно излишни.

Това, от което бебето има нужда, е достатъчно обезопасено пространство, където да тренира на воля. Те сами се научават как работи гранитацията и как да се придвижват чрез лазене, държане за мебели е ходене. Ти например може да застанеш отстрани и да подканяш или да сложиш някаква интересна играчка на разстояние, която да стимулира бебето да се придвижи до там.

И накрая, всяко дете се развива с различни темпове, прохождането до 1 година и шест месеца се счита за нормално.

# 34
  • Мнения: 81
Проходиии 1г.2м.

Благодаря на всички споделили опит и мнение, послушах ви, изхвърлих всякакви помощни колани, проходилка и т.н.. тя просто се пусна в един слънчев ден. Simple Smile))

# 35
  • Мнения: 9 276
Честито, абсолютно нормално развитие на нещата.

Сега се стягай за голямото тичане от твоя страна. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 81
Връщам се в темата, която започнах с нов въпрос към вас. Така, дъщеря ни проходи преди няколко седмици, предпазливо и стабилно, но докато ходи ръцете и са вдигнати нагоре във въздуха, предполагам така балансира, но все пак не знам нормално ли е, ще се отпусне ли постепенно, чувам истории как някои деца прохождайки директно почват да тичат... та това с ръцете как ви се струва?

# 37
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Абсолютно нормално. Тия дето протичват, обикновено рецитират Ботев докато го правят.

# 38
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Напълно нормално е, не се притеснявай, всичко е част от развитието

Общи условия

Активация на акаунт