Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 59

  • 29 352
  • 765
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 92
Здравейте дами и благодаря за новата тема!
В понеделник тази седмица си порязах пръст на крака на една метална врата вкъщи. Въпреки, е не беше дълбока рана, личата ми лекарка ме посъветва да ми сложи ваксина против Тетанус, а освен това последно си спомням да ми е слагана такава в гимназията, преди около 20 години, но тогава нямах Хашимото. Реших да я послушам и се съгласих, но в противопоказанията в брошурата на ваксините са посочени автоимунните заболявания...Затова се притесних и искам да питам, има ли сред вас хора, които са си слагали такава ваксина или друга след диагнозата?

# 46
  • Мнения: 6 346
Тетанусът е смъртоносен, а смъртта е доста болезнена. Но обикновено тетанус може да се очаква да има, ако металът е бил в контакт с изпражнения на животни (или поне така знам). Така че може би няма нужда от ваксина. Но не смея да давам мнение, честно казано. Аз самата преди 12 години, когато се одрасках на някакъв пирон на улицата, настоявах за ваксина, а личната ми лекарка не беше много убедена, че има нужда, но ми угоди. Тогава е напълно възможно да съм била с хипофункция, но за Хашимото не е сигурно. Помня, че мястото се поду и остана доста подуто дълго време след това, няколко седмици, но като попитах лекар, той каза, че е нормално.

# 47
  • Мнения: 11 832
Аз съм с Хашимото по структура на жлезата (което ми го казаха преди 4-5г), антитела нямам. Но съм с хипофункция от 25г ...та и противогрипни ваксини съм слагала на времето и тетанус също, че си бях сцепила веждата на раклата хаха и ме шиха. Проблеми не съм имала.

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Може ли линк към изследването на стевията. Аз попаднах на противоречиви изследвания, отричащи се.
Аз я спрях стевията, но мъжът ми я ползва.

Ако раната е кървяла много, няма опасност.
Иначе има пасивна ваксина, само антителата май ти слагат.

# 49
  • Мнения: 8 062
Може ли линк към изследването на стевията. Аз попаднах на противоречиви изследвания, отричащи се.
Аз я спрях стевията, но мъжът ми я ползва...
например https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2900484/

Ако няма проблем с висок инсулин - защо пък да не я ползва Thinking

# 50
  • Мнения: 47 980
Тетанус се слага и на хора с автоимунни заболявания на сериозно, включително биологично лечение
 Не се слага при всяка рана, а по преценка на лекаря.
Аз лично съм си слагала два пъти, на децата също, нищо че са на сериозна терапия.
За съжаление ако раната е дълбока, от животно и т.н. риска не е за пренебрегване
По принцип най-сериозният риск е заради терапията да не сработи напълно ваксината

# 51
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пенева, от твоя линк:

Stevia preloads significantly lowered postprandial glucose levels compared to sucrose preloads (p < .01), and postprandial insulin levels compared to both aspartame and sucrose preloads (p < .05).

Stevia has been found to increase insulin sensitivity in rodent models (Chang, Wu, Liu, & Cheng, 2005) and to have beneficial effects on blood glucose and insulin levels in human studies

А аз искам изследване за това твърдение:

Само пример с подсладителите, стевията включително - КЗ не се вдига изобщо, инсулина се вдига с часове, като при стевията например е най-висок пика на 2рия час.

В изследването, което ми пусна, се твърди друго.

# 52
  • Мнения: 8 062
Фигура 3 и 4 и коментарите към тях.
Но темата не е за това и само коментирах да обърнат внимание и на инсулина и да не се подценяват подсладителите при ИР Hands V
Не си пазя линковете, но четох и още нещо с аналогични графики за инсулина на втория и след втория час. В темата за ИР момичетата коментираха, но през пролетта някъде...

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 16:56 от peneva_a

# 53
  • Мнения: 19 296
Тая статия ми прилича на реклама за аспартам и стевия в заключенията си.
Освен това защо не дават след 120 минута какво се случва. Пада ли, продължава ли да се качва от стевията и аспартама. Не е коректно така.

# 54
  • Мнения: 1 381
На мен преди 2 години трябваше да ми се сложат тези задължителните ваксини,  едната беше за тетанус и тогава личната каза, че щом имам хашимото е препоръчително да не ми се слага. Още повече, че при ситуация ( одраскване, охапване и тн ще ми я сложат така или иначе).. вие на какво мнение сте за задължителните ваксини? Слагате ли ги?

# 55
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това изследване е само с 31 човека.
Проблемът е, че едно изследване едно казва, друго -обратното и незнам на кое да вярвам.

Аз четах на немски, че проблемът при стевията е, че променя негативно макробиома.🙄

# 56
  • Мнения: 11 832
На мен преди 2 години трябваше да ми се сложат тези задължителните ваксини,  едната беше за тетанус и тогава личната каза, че щом имам хашимото е препоръчително да не ми се слага. Още повече, че при ситуация ( одраскване, охапване и тн ще ми я сложат така или иначе).. вие на какво мнение сте за задължителните ваксини? Слагате ли ги?

Аз не знам освен за децата да има задължителни ваксини. Тези там по набори които са за дифтерия и т.н. въобще не съм ги слагала никога.
По въпроса иначе - на сина ми съм сложила всички до 6г, вече няма да му сложа повече нищо, въпреки, че след като успяхме да вкараме телата в норма и докторката ми изкоментира, че така нямало опастност да му сложим когато му предстои следващата.

Относно подсладителите, не съм много запозната, но съм чела неведнъж, че не са полезни и отделно, че могат да влошат ИР.

# 57
  • Мнения: 1 878
Здравейте,:blush: пуснах профилактични може ли коментар??

# 58
  • Мнения: 1 953
Дозата ти е ниска.

# 59
  • Мнения: 92
Момичета, благодаря ви за отговорите. От вторник мястото, където ми е сложена ваксината е болезнено, зачервено и подуто, дори 2-3 дни пареше, но вече е по-добре. Предполагам е нормално, спомням си на децата беше по същия начин на ръчичките им. Но да ви кажа честно в такъв филм се вкарах сама, по-добре да не я бях слагала и да рискувам, все пак раната ми се получи вкъщи, не навън където има животни и техни изпражнения. Кое беше по-малкото зло не зная, слушам личната си лекарка, но дали взех правилно решение, не съм убедена...
Като се разрових в интернет на такива статии се натъкнах...Ваксините отключвали автоимунните заболявания; че когато имаш някакви автоимунни процеси в организма не трябва да се слагат ваксини; че могат да се отключат и други много по-сериозни  от Хашимото автоимунни заболявания, и то след години дори и т.н
А между другото, когато хормоните TSH, FT3, FT4 са в норма, има ли завишение на ТАТ и МАТ при Хашимото винаги? Не съм излседвала от много години антителата, последно преди да ми назнаат терапия бяха много високи, но тогава е нормално предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт