Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 52 846
  • 760
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 290
Денис, ще бъда благодарна ако споделиш мнението си. При нисък Б6 (резултат 9 при реф. с-ст 5-30), завишен Хомоцистеин и мутация MHFR C677T с намалена ензимна активност от 35%, какъв вариант и в каква доза на витамина (Б6) може да се приема? Взимам б12, фолиева в метилирана форма и вит. Д.
В6 да е форма рyridoxyl 5'-phosphate (Р-5-Р) - доза около 50мг е добра

Здравей Денис, бих искала да те попитам какъв витамин ц да купя за НЯР. Единият е с биофлавоноиди, а другия с розови шипки
С Биофлавоноиди Peace
Много благодаря!!! Heart

# 196
  • София
  • Мнения: 35 920
Денис, да си повторя въпроса Flowers Hibiscus
Денис, бях при доц. Катя Тодорова заради много нисък Т3.
Като част от назначеното лечение, ми предписа да пия и Келп 200, по 1 таблетка 2 пъти седмично.
Този Келп добър ли е според теб - https://sopharmacy.bg/solgar-kelp-200mcg-250tabs.html
Извинявай!   Hug
Продуктът е много хубав, това са водорасли (Келп) богати на йод.

# 197
  • Мнения: 1 906
Денис, за Витекс пише, че действа на хипофизата има ли проблем че съм с Хашитоксикоза в медикаментозна ремисия? Притеснявам се да не се разбута ЩЖ.

# 198
  • София
  • Мнения: 35 920
Денис, за Витекс пише, че действа на хипофизата има ли проблем че съм с Хашитоксикоза в медикаментозна ремисия? Притеснявам се да не се разбута ЩЖ.
На този въпрос мисля, че скоро отговорих, някъде ( или ми е дежавю )?!
Та, действието е върху ФСХ,  ЛХ и Пролактина  - нормализира ги , не действа на ТСХ.
За да си по-спокойна - консултирай се с Ендокринолог.

# 199
  • Мнения: 1 906
Денис, за Витекс пише, че действа на хипофизата има ли проблем че съм с Хашитоксикоза в медикаментозна ремисия? Притеснявам се да не се разбута ЩЖ.
На този въпрос мисля, че скоро отговорих, някъде ( или ми е дежавю )?!
Та, действието е върху ФСХ,  ЛХ и Пролактина  - нормализира ги , не действа на ТСХ.
За да си по-спокойна - консултирай се с Ендокринолог.

Благодаря. Той моя ендокринолог като му показах полови хормони ми каза:"нищо ти няма". И тея добавки за него са глупост. Добре, че беше ти да ми обясниш. Извинете ме за простотията, но смятах, че симптомите на пременопаузата започват, когато започне да ти прескача цикъла. А то не е така! И само обикаляне по доктори и всеки вдига рамене и" нищо ти няма". А аз не се чувствам добре. Вегетативно съдова дистония ми викат и това е. Да ама тя се проявявал в климакс... Стигнах до там, че получавах паник атаки като си усетя пулса ускорен и ми стане горещо и от страха, че не знам какво става и кой знае каква болест имам вдигнах кръвно до 180/100.Идиоти!Че кажи на човек, а не се чуди

# 200
  • Мнения: 77
Благодаря, Денис. Редактирах дългият пост, за да не спамя. Взех си бележка и ще пиша вече на лични.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 16:38 от Bubata83

# 201
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравей Денис, с НЯР съм, би ли ми казала витамин Е 400iu как да го приемам от О до М или от М до М. Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 202
  • София
  • Мнения: 35 920
Към Bubata83  и всички, които се интересуват за начина на прием и комбинациите на различните добавки - пишете моля на ЛС,  за да не спамим темата с такива "чаршафи".

Здравей Денис, с НЯР съм, би ли ми казала витамин Е 400iu как да го приемам от О до М или от М до М. Благодаря предварително Flowers Hibiscus
Вит. Е се приема от М. до М.
Вит. А от М до О.

# 203
  • Мнения: 7 183
Денис, здравей!
Този инозитол как ти се струва?
https://apteka.framar.bg/30059261/%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D1%80%D0%BE … -%D0%BC%D0%B3-100

И този комплекс от Б витамини - https://revita.bg/shop/%d0%b2-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0% … %d0%bd-revita-bg/

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 10:27 от Yasmina*

# 204
  • София
  • Мнения: 35 920
Денис, здравей!
Този инозитол как ти се струва?
Инозитолът е хубав, но е много скъп?! - ще ти стигне за 16-17 дни
Дозата е 2х2000мг или дневно по 4000мг
750мг х 3 капс.= 2250мг, два пъти на ден (х 2) = 4500мг дневно
Трябва да пиеш по 6 капс. дневно

В комплекс-а е хубав.

# 205
  • Мнения: 7 183
А кой инозитол би ми препоръчала? Гледам, търся, повече от 500 мг не намирам и пак трябва да се пие по доста капсули на ден...

Забравих да попитам - нещо в Б комплекса нали не е противопоказано при проблеми с ЩЖ?

# 206
  • Мнения: 1 720
Този инозитол може би не е лош:
https://puritanspride.bg/i/596/инозитол-1000-mg-90-каплети
Дали обаче следва да се взима от жени с ИЯР/НЯР, които пък нямат поликистоза?
И аз се чудя дали го взимам,че попаднах на едно изследване,че при жени без поликистоза приемът на Инозитол намалял бройката на зрелите яйцекетки (mature oocytes) 😞....

# 207
  • София
  • Мнения: 35 920
А кой инозитол би ми препоръчала? Гледам, търся, повече от 500 мг не намирам и пак трябва да се пие по доста капсули на ден...
Забравих да попитам - нещо в Б комплекса нали не е противопоказано при проблеми с ЩЖ?
Потърси Инозитол на прах - излиза много по-изгодно.
За В-комплекс и ЩЖ - зависи какви са проблемите  - консултирай се с Ендокринолог.
Напр. при Хипофуккция на ЩЖ има, в повечето случаи,  дефицит на В1 ( затова чувстват и умора), В2, В6, ФК, В12 - перманентно висок хомоцистеин, В6 е важен и за синтеза (нормалния) на Т3 и Т4 и т.н. 
Ако имаш някакви притеснения - пускаш контроли

# 208
  • Мнения: 7 183
Благодаря, Денис!

С ниски нива на т4 и много ниски на т3 съм. На последното изследване фк и б12 бяха ок, но аз тях си ги приемам регулярно. Ще го взема този продукт и периодично ще се изследвам.

Инозитола на прах въобще не ми е удобен за употреба. Затова търся варианти на капсули.

# 209
  • Мнения: 34
Здравей, Денис,
Имат ли влияние на качеството на Я и дебелината на лигавицата следните добавки: Glycine, L-Carnitine, Lysine, Glutamine, Glutathione? Ако помагат, в какви дози и как да се приемат? А могат ли да навредят (на стимулация, например)?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт